چرخش استراتژیک و پرداخت به موقع خسارت از اولویت‌های اصلی بیمه رازی است

مثلث مالی : مدیرعامل شرکت بیمه رازی با تاکید بر پنج چرخش استراتژیک این شرکت در سال جاری گفت: شرکت بیمه رازی در مسیر مناسبی قرار گرفته و باید تمام همکاران در ستاد و صف شرکت بیمه رازی اهتمام بیشتری به تحولات شرکت داشته باشند.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : مدیرعامل شرکت بیمه رازی با تاکید بر پنج چرخش استراتژیک این شرکت در سال جاری گفت: شرکت بیمه رازی در مسیر مناسبی قرار گرفته و باید تمام همکاران در ستاد و صف شرکت بیمه رازی اهتمام بیشتری به تحولات شرکت داشته باشند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت بیمه رازی، دکتر علی جباری در دومین همایش سراسری مدیران بیمه رازی در سال ۱۴۰۰ که به صورت حضوری و برخط برگزار شد، با تاکید بر اجرای پنج چرخش استراتژیک، اظهار کرد: فعالیت شرکت‌های بیمه برپایه کار تیمی است، از این رو تمام همکاران باید در راستای اجرای پنج چرخش استراتژیک، ۱۵ هدف و ۲۰ راهبرد ابلاغ شده سالجاری و تحقق شعار سال مبنی بر «بیمه رازی در اوج» همکاری و همراهی بیشتری با یکدیگر داشته باشند.
مدیرعامل شرکت بیمه رازی ادامه داد: در مسیر دستیابی به (رازی در اوج) یکی از استراتژی‌ها، چرخش استراتژیک بازاریابی مبنی بر تغییر رویکرد از بازاریابی محافظه‌کارانه به بازاریابی تهاجمی بوده است که در کنار آن تبدیل مشتریان راضی به مشتریان وفادار رازی ، جزء اولویت‌های اصلی است.
وی با بیان اینکه اعتقاد و باور به چرخش‌های استراتژیک شرکت باید در تمام سطوح وجود داشته باشد گفت: اصول اساسی تحول بیمه رازی بر پایه تمرکز، سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، نظارت، کنترل و هدایتگری ستاد و واگذاری تصمیمات اجرایی به شعب و نمایندگان طراحی و برنامه‌ریزی شده است که دستیابی به این مهم نیاز به باور مدیران استانی دارد.
دکتر جباری خاطرنشان کرد: تفویض اختیارات در مرحله صدور و پرداخت رفته رفته به شعب و نمایندگان انجام خواهد شد که در حال حاضر در این فرآیند اتفاقات قابل توجهی رخ داده است.
مدیرعامل شرکت بیمه رازی با اشاره به اینکه شعب باید پاسخگویی بیشتری نسبت به گذشته داشته باشند، افزود: با توجه با اصلاح شرکت، لایه‌های سازمانی کاهش یافته و باید تلاش بر آن باشد تا پشتیبانی ستاد از شعب و نمایندگان بیشتر شود و تعامل بیش از گذشته شود.
ایشان در رابطه با عملکرد شش ماهه نخست سالجاری شرکت بیمه رازی گفت: حق بیمه تولیدی شرکت در شش ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه رشد ۸۰ درصدی را به ثبت رسانده و این در حالیست که ۹۰ درصد بودجه ابلاغی شرکت محقق شده است.
دکتر جباری ادامه داد: نرخ حق بیمه تولیدی بر پایه تعداد بیمه نامه در مدت مدنظر رشد ۱۵ درصدی را به ثبت رسانده که امید است در شش ماهه دوم سال، این میزان بیش از گذشته رشد کند.
مدیرعامل شرکت بیمه رازی بیان کرد: میزان خسارت پرداختی شرکت بیمه رازی به میزان ۵۰۰ میلیارد تومان رشد ۴۰ درصدی را شاهد بوده که حجم قابل توجهی از این میزان رشد به دلیل پرداخت خسارات سنوات گذشته بوده است.
جباری افزود: سرعت پرداخت خسارت در شرکت بیمه رازی بیش از گذشته است و این در حالی است که یکی از مهمترین مولفه خودنمایی یک شرکت در صنعت بیمه، مربوط به فرآیند پرداخت خسارت است.
وی یادآور شد: معدل نسبت خسارت در شش ماهه اول سال شرکت بیمه رازی از معدل صنعت کمتر بوده است و این در حالی است که شرکت به دنبال آن است تا در پایان سال نرخ نسبت خسارت کاهش یابد.
مدیرعامل شرکت بیمه رازی تاکید کرد: در برنامه‌های پیش‌رو شرکت، انتخاب ریسک و پرداخت خسارت برپایه روش‌های جدید و نوین را در دستور کار خود قرار داده که اجرایی شدن، این مهم تاثیر بسزایی بر عملکرد شرکت خواهد داشت.
دکتر جباری با اشاره به اینکه رقابت در بازار بیمه صرفا در گرو نرخ و شرایط نیست، گفت: با ارائه خدمات بیمه‌ای خوب می‌توان شرایط بهتری را در صنعت از آن خود کرد که در این زمینه ستاد باید محصولات جدید را طراحی و بهبود فرآیند خدمات را در دستور کار قرار دهد.
ایشان ادامه داد: شرکت بیمه رازی در برخی از رشته‌های بیمه‌ای همچون کشتی، باربری، حوادث، هواپیما، ثالث، پول و درمان بیش از ۱۰۰ درصد بودجه را محقق کرده و با بیش از هزار و ۸۰ میلیارد تومان حق بیمه تولیدی نسبت به مدت مشابه رشد ۸۰ درصدی را به ثبت رسانده است.

مدیرعامل شرکت بیمه رازی به اهمیت ترکیب پرتفو برای سال جاری و غافل نشدن از موضوع سودآوری در پرتفو و ترکیب آن تاکید کرد.
جباری افزود: شعب و نمایندگان باید به رشد و ارتقا فرآیند مشاوره، صدور و پرداخت خسارت توجه ویژه‌ای داشته باشند، تا شرکت بیمه رازی به عنوان مشاور بیمه گذاران در صنعت بیمه شناخته شود، زیرا این شرکت نیروهای آموزش دیده و مسلط بر بازار بیمه را در اختیار دارد.
مدیرعامل شرکت بیمه رازی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط هر استان باید بسته‌های بیمه‌ای مناسب طراحی و به بازار معرفی شود که توجه به مولفه‌های اقتصادی و فرهنگی هر استان در این زمینه بسیار مهم است.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید