رد فرضیه گلچین شدن ریسک ها

مثلث مالی : مدیرعامل بیمه ایران درباره ظرفیت اتکایی داخلی برداشت دیگری دارد ، محمد رضایی دراین باره گفت : با حضوردو شرکت بیمه اتکایی امین و ایرانیان درکشور ، ظرفیت محدود است و انحصار موجب شد تا ریسک ها گلچین شوند و پروؤه های پرخطر رو دست شرکت های بیمه بماند . به عبارتی با ورود بیمه های اتکایی تازه این فضا رقابتی شده و ریسک ها به درستی توزیع و تقسیم خواهند شد .

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print

مثلث مالی : مدیرعامل بیمه ایران درباره ظرفیت اتکایی داخلی برداشت دیگری دارد ، محمد رضایی دراین باره گفت : با حضوردو شرکت بیمه اتکایی امین و ایرانیان درکشور ، ظرفیت محدود است و انحصار موجب شد تا ریسک ها گلچین شوند و پروؤه های پرخطر رو دست شرکت های بیمه بماند . به عبارتی با ورود بیمه های اتکایی تازه این فضا رقابتی شده و ریسک ها به درستی توزیع و تقسیم خواهند شد .

اما محمد آسوده مدیرعامل شرکت بیمه اتکایی ایرانیان درباره این فرضیه به مثلث مالی گفت : واگذاری اتکایی امری بین المللی است ، به عبارتی توزیع ریسک در جهان یعنی انتقال ریسک هر کشور به خارج از آن که این عملیات برای برخی از کشورهای حادثه خیز مانند ایران بسیار حیاتی تراست تا در زمان بروز خسارات سنگین مانند حوادث طبیعی بتوانیم از ظرفیت سایرکشورها برای جبران خسارات استفاده کنیم.

 آسوده درباره دلایل دقت درمیزان پذیرش ریسک های داخلی دربیمه اتکایی ایرانیان متذکرشد : سرمایه اتکایی ایرانیان ۴۰۰ میلیارد تومان و نسبت توانگری آن ۶۱۲ درصد است و بارها  از ما انتقاد شده ، با این ظرفیت چرا ازبازار داخل بیش از آنچه قبول کرده اید ، نمی پذیرید ؟ و پاسخ ما این بود، ” آنچه باید از بازار داخلی قبولی داشته باشیم ، پذیرفته شد و نمی توانیم بیش از توان ایفای تعهدات خود ریسک قبول کنیم”.

اودرخصوص هدف اصلی از تاسیس بیمه اتکایی ایرانیان یادآورشد : وقتی شرکت بیمه اتکایی ایرانیان به عنوان دومین بیمه اتکایی کشور مجوز گرفت و تاسیس شد ، برنامه اصلی اش پذیرش ریسک ازخارج کشور بود و به عبارتی به دنبال صادرات خدمات بیمه به سایر کشورها بودیم . دربرنامه ریزی ها پیش بینی شده بود ۶۰ درصد درآمد اتکایی ایرانیان از طریق قبولی اتکایی باشد که نتیجه آن ارزآوری با اتکا به نیروهای متخصص داخلی بود.

محمد آسوده گفت : طی سال هایی که صنعت بیمه کشورمان تحریم شده است ، دولت ها تدابیری برای مقابله با آن اندیشیده اند که می توان به صندوق – حساب های ویژه و همکاری شرکت های بیمه اشاره کرد و شاهد بودیم در زمان خسارات سنگین مانند آتش سوزی در پتروشیمی بوعلی ، زلزله کرمانشاه و سیل فروردین ماه سال ۹۸ صنعت بیمه به موقع خسارات را پرداخت کرد که جای افتخاردارد.

مدیرعامل بیمه اتکایی ایرانیان درپاسخ به پرسشی مبنی براینکه “آیا ریسک ها در بازار داخل براساس رفاقت بین مدیران اتکایی شرکت ها توزیع می شود ؟ ” به صراحت گفت : ما ریسک سنج هستیم . دربیمه اتکایی ایرانیان همه چیز براساس مدیریت فنی و اصول بیمه گری است .

آسوده با رد این موضوع افزود : دررفاقت با شرکت ها شهرت دارم اما هیچ گاه روابط دوستانه را درکار دخالت نداده ام.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بیمه

مدیرعامل بیمه ایران : ارزیاب خسارت پروژه های بزرگ باید مستقل باشد

مثلث مالی : مجید بختیاری مدیرعامل شرکت بیمه ایران گفت : در شرکت بیمه ایران هیچ گاه گفته نشده ، فقدان نیروهای متخصص داریم و این شرکت با دارا بودن حرفه ای ترین کارشناسان رهبری کنسرسیوم بیمه پروژه های ملی را برعهده دارد . بختیاری درگفت و گو با پایگاه خبری مثلث مالی فرآیند ارزیابی خسارات در پروژه های بزرگی مانند پالایشگاه را دارای دو مرحله دانست و درخصوص مرحله اول گفت: بعد از وقوع حادثه ابتدا ارزیابی توسط متخصصان همان رشته صنعتی انجام و گزارش اصلی با نگاه مهندسی و تخصصی از علل حادثه و خسارت ها نوشته می شود.

اخبار

بیمه گری کاندیدای نمایندگی دوره یازدهم مجلس شد / سه برنامه برای دو سال

علیرضا حجتی، کاندید نمایندگی دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی :
▫️مردم عزیز تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس؛ اغلب شما با “بیمه” سرکار داشته اید. یا “بیمه شخص ثالث” اتومبیل گرفته اید، یا از “بیمه تکمیلی درمان” بهرمند شده اید، حتی ممکن است بیمه های “آتش سوزی و زلزله”، “عمر و حوادث”، “باربری” یا انواعی از بیمه ها را خریده باشید. من ٢۴ سال است که از سطح کارشناسی تا مدیریت ارشد، در “صنعت بیمه” حضور دارم و حالا نامزد نمایندگی میان دوره ی مجلس شورای اسلامی یازدهم شده ام. بعنوان متخصص “صنعت بیمه” با سه برنامه کاربردی وارد این میدان شده ام. برنامه هایم را ساده با شما در میان می گذارم.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید