چرا بانک جهانی وام احداث سد در لبنان را لغو کرد ؟

مثلث مالی : بانک جهانی اعلام کرد وامی را که برای تامین بودجه احداث یک سد در لبنان اختصاص داده، لغو کرده است زیرا فعالان محیط زیست مدعی شده اند که این سد می‌تواند دره‌ای را غنی از تنوع زیستی تخریب کند.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : بانک جهانی اعلام کرد وامی را که برای تامین بودجه احداث یک سد در لبنان اختصاص داده، لغو کرده است زیرا فعالان محیط زیست مدعی شده اند که این سد می‌تواند دره‌ای را غنی از تنوع زیستی تخریب کند.

به گزارش ایبِنا از ماکائو بیزینس، پس از آنکه بانک جهانی در ماه ژوئن در خصوص اجرای پروژه این سد ابراز نگرانی کرد و به لبنان تا چهارم سپتامبر مهلت داد تا توافقات مهم مرتبط با عملیات‌ها، نگهداری و همچنین محیط زیست را نهایی کند، پروژه احداث این سد تقربیا تعلیق شد.

بانک جهانی در بیانیه‌ای اعلام کرد که این نهاد دولت لبنان را از این تصمیم مطلع کرده است. بانک جهانی اعلام کرد: مبلغ لغو شده وام ۲۴۴ میلیون دلار بوده و بلافاصله لازم الاجرا است. این سد که در دره‌ای واقع در ۳۰ کیلومتری جنوب بیروت واقع شده با هدف تامین آب آشامیدنی و همچنین آبیاری مراتع برای ۱.۶ میلیون ساکن این منطقه مطرح شده بود.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید