بیمه مرکزی برای ضمانت اجرای دستورالعمل مناقصات بیمه ای ورود کند / دبیرکل : ضمانت لازم وجود دارد، همگرایی کنونی بی سابقه است

مثلث مالی : مناقصات بیمه ای و رقابت شرکت های بیمه درآن طی چند سال گذشته نرخ ها را به شدت کاهش داد وشرایط غیراصولی دربسیاری از قراردادها نمایان شد. سندیکای بیمه گران برای مقابله با جنگ قیمت ها و رقابت غیرحرفه ای ، چاره اندیشی کرد و دستورالعمل یکسان سازی مناقصات بیمه ای را تدوین کرد.

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print

مثلث مالی : مناقصات بیمه ای و رقابت شرکت های بیمه درآن طی چند سال گذشته نرخ ها را به شدت کاهش داد وشرایط غیراصولی دربسیاری از قراردادها نمایان شد. سندیکای بیمه گران برای مقابله با جنگ قیمت ها و رقابت غیرحرفه ای ، چاره اندیشی کرد و دستورالعمل یکسان سازی مناقصات بیمه ای را تدوین کرد.

برخی از کارشناسان بازار برغم حمایت از این اقدام سندیکای بیمه گران ایران گفتند : این طرح ضمانت اجرا ندارد و هرشرکت بیمه ای اگربخواهد می تواند ، از اجرای آن تمکین نماید.

یک منبع آگاه دراین باره به مثلث مالی گفت : هیچ گاه درسندیکای بیمه گران وحدت رویه وجود نداشته و همواره برخی از اعضا بیرون از جلسات ، عملکرد خود را داشته اند.

او با حمایت ازاین اقدام سندیکا خواستار ورود بیمه مرکزی ایران برای تکمیل این تصمیم شد و پیشنهاد داد : برغم تدوین دستورالعمل یکسان سازی ۹۰ درصد بیمه گذاران بزرگ در مناقصات به شرکت های بیمه به عنوان پیمانکار نگاه می کنند و قرارداد در شرایط پیمانکاری با دستورالعمل سندیکا اززمین تا آسمان تفاوت دارد . اما، چنانچه بیمه مرکزی دستورالعمل یکسان سازی مناقصات بیمه ای را به وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه ارایه دهد تا زیرمجموعه های این دو نهاد درمناقصات بیمه ای چارچوب دستورالعمل فوق را مدنظر قراردهند ، این چالش حل خواهد شد.

اما دکتر محمد کریمی دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران به این گفته ها در نخستین جلسه کمیته اجرایی مناقصات بیمه ای پاسخ داد .

دبیرکل متذکرشد : اجرای دستورالعمل شرایط عمومی مناقصات بیمه ای اهمیت بالایی دارد . در حال حاضر ضمانت لازم جهت اجرای تصمیمات صنفی وجود دارد و مضاف بر مقررات موجود، همگرایی بی سابقه فعلی بین اعضا از هر چیزی موثرتر است.

کریمی به کمیته ۵ نفره اجرایی مناقصات بیمه ای که در شورای عمومی سندیکای بیمه گران ایران  جهت اجرای این دستورالعمل تشکیل شده است. توصیه کرد : به موارد مطرح در این کمیته به سرعت و با دقت رسیدگی کرده و به شورای معاونان فنی گزارش دهند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بیمه

تشریح برنامه های همایش بیمه و توسعه توسط رییس پژوهشکده بیمه

مثلث مالی : بیست‌و‌هشتمین همایش ملی بیمه و توسعه با عنوان «نقش صنعت بیمه در رونق اقتصادی، با محوریت تحول دیجیتال» در دو روز متوالیِ ۱۳ و ۱۴ آذر ماه به صورت حضوری(مدیران ارشد صنعت بیمه) و مجازی(سایر علاقه‌مندان) برگزار خواهد شد. حمید کردبچه،رئیس پژوهشکده بیمه در نشست خبری که به مناسبت بیست وهشتمین همایش ملی بیمه و توسعه با محوریت” تحول دیجیتال ” در سالن اجتماعات این مرکز برگزار شد گفت: هیچ همایشی مانند همایش روز بیمه نیست، چراکه این همایش بستری برای گفت و گو و گفتمان سازی است و با توجه به نقص صنعت بیمه در این زمینه، برپایی چنین همایشی بسیار مفید است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید