بیمه مرکزی برای ضمانت اجرای دستورالعمل مناقصات بیمه ای ورود کند / دبیرکل : ضمانت لازم وجود دارد، همگرایی کنونی بی سابقه است

مثلث مالی : مناقصات بیمه ای و رقابت شرکت های بیمه درآن طی چند سال گذشته نرخ ها را به شدت کاهش داد وشرایط غیراصولی دربسیاری از قراردادها نمایان شد. سندیکای بیمه گران برای مقابله با جنگ قیمت ها و رقابت غیرحرفه ای ، چاره اندیشی کرد و دستورالعمل یکسان سازی مناقصات بیمه ای را تدوین کرد.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : مناقصات بیمه ای و رقابت شرکت های بیمه درآن طی چند سال گذشته نرخ ها را به شدت کاهش داد وشرایط غیراصولی دربسیاری از قراردادها نمایان شد. سندیکای بیمه گران برای مقابله با جنگ قیمت ها و رقابت غیرحرفه ای ، چاره اندیشی کرد و دستورالعمل یکسان سازی مناقصات بیمه ای را تدوین کرد.

برخی از کارشناسان بازار برغم حمایت از این اقدام سندیکای بیمه گران ایران گفتند : این طرح ضمانت اجرا ندارد و هرشرکت بیمه ای اگربخواهد می تواند ، از اجرای آن تمکین نماید.

یک منبع آگاه دراین باره به مثلث مالی گفت : هیچ گاه درسندیکای بیمه گران وحدت رویه وجود نداشته و همواره برخی از اعضا بیرون از جلسات ، عملکرد خود را داشته اند.

او با حمایت ازاین اقدام سندیکا خواستار ورود بیمه مرکزی ایران برای تکمیل این تصمیم شد و پیشنهاد داد : برغم تدوین دستورالعمل یکسان سازی ۹۰ درصد بیمه گذاران بزرگ در مناقصات به شرکت های بیمه به عنوان پیمانکار نگاه می کنند و قرارداد در شرایط پیمانکاری با دستورالعمل سندیکا اززمین تا آسمان تفاوت دارد . اما، چنانچه بیمه مرکزی دستورالعمل یکسان سازی مناقصات بیمه ای را به وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه ارایه دهد تا زیرمجموعه های این دو نهاد درمناقصات بیمه ای چارچوب دستورالعمل فوق را مدنظر قراردهند ، این چالش حل خواهد شد.

اما دکتر محمد کریمی دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران به این گفته ها در نخستین جلسه کمیته اجرایی مناقصات بیمه ای پاسخ داد .

دبیرکل متذکرشد : اجرای دستورالعمل شرایط عمومی مناقصات بیمه ای اهمیت بالایی دارد . در حال حاضر ضمانت لازم جهت اجرای تصمیمات صنفی وجود دارد و مضاف بر مقررات موجود، همگرایی بی سابقه فعلی بین اعضا از هر چیزی موثرتر است.

کریمی به کمیته ۵ نفره اجرایی مناقصات بیمه ای که در شورای عمومی سندیکای بیمه گران ایران  جهت اجرای این دستورالعمل تشکیل شده است. توصیه کرد : به موارد مطرح در این کمیته به سرعت و با دقت رسیدگی کرده و به شورای معاونان فنی گزارش دهند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

Take a peek inside our Wonderworld

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید