نسبت خسارت مطلوب منابع مناسبی برای بیمه آسماری تامین کرد

مثلث مالی :زمانی که در دوران طلایی بازار سرمایه ، بیمه گران از سقف مجاز سرمایه گذاری دربورس استفاده کردند، بودند شرکت های بیمه ای که پیش بینی دیگری از وضعیت بازار داشتند و درسرمایه گذاری منابع با وسواس بیشتری تصمیم گرفتند. هرچند سودآوری شرکت های بیمه از محل سرمایه گذاری دربازارسرمایه است و عملیات بیمه گری سودی ندارد اما برخی شرکت ها توانستند از عملیات بیمه ای نیز سود آورباشند .

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی :زمانی که در دوران طلایی بازار سرمایه ، بیمه گران از سقف مجاز سرمایه گذاری دربورس استفاده کردند، بودند شرکت های بیمه ای که پیش بینی دیگری از وضعیت بازار داشتند و درسرمایه گذاری منابع با وسواس بیشتری تصمیم گرفتند. هرچند سودآوری شرکت های بیمه از محل سرمایه گذاری دربازارسرمایه است و عملیات بیمه گری سودی ندارد اما برخی شرکت ها توانستند از عملیات بیمه ای نیز سود آورباشند .

علیرضا یزدان دوست مدیرعامل بیمه آسماری دراین باره گفت : نسبت خسارت مطلوب در آسماری منابع مناسبی را برای سرمایه گذاری تامین کرد اما بنابه دلایلی به دنبال استفاده حداکثری از منابع در بازار سرمایه نبودیم و از ابتدا به حباب در بورس ، توجه کردیم.

یزدان دوست درگفت و گو با مثلث مالی گفت : درواقع بیمه آسماری برای معرفی خود به جامعه به دنبال ارایه خدمات مناسب به ویژه پرداخت به موقع خسارات است ، بنابراین ترجیح دادیم منابع خود را درجایی نگهداریم که قدرت نقدشوندگی بالا باشد و درزمان ایفای تعهدات ظرف کمتراز۲۴ ساعت خسارات را بپردازیم.

وی با بیان اینکه فضای کسب و کار برای شرکت های بیمه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور به ویژه درشرایط تحریم  و اپیدمی کرونا آن توسعه یافتگی مورد انتظار را ندارند ، یادآورشد : این درحالی است که رقابت درهمین مناطق هم باحضورشرکت های بیمه مستقردرسرزمین اصلی با چالش جدی همراه است به طوری که حتی ریسک های سازمان های مناطق آزاد تحت پوشش بیمه گران سرزمین اصلی است .

وی با اشاره به اینکه بازار رشته هایی چون آتش سوزی منازل مسکونی ، بدنه و عمردرسرزمین اصلی از پتانسیل بالایی برخوردار است و در تمامی این رشته ها کمتر از ۴۰ درصد بازار بالقوه تبدیل به بالفعل شده است . گفت : ایران جزو کشورهای حادثه خیزاست ولی سهم بیمه های آتش سوزی و پوشش زلزله به عنوان رشته تبعی آن اندک است لذا ورود بیمه گران بیشتری به این بخش از بازار ، موجب بالفعل شدن این بازار بالقوه خواهد شد.

یزدان دوست با بیان اینکه شرکت بیمه آسماری در هشتمین ماه سال توانست از پرتفوی سال قبل عبور نماید و تا پایان سال ۱۰۰ درصد بودجه مصوب هیات مدیره را تامین خواهد کرد ، تصریح کرد : بیمه آسماری در سال ۱۴۰۰ شاهد اتفاقات خوبی خواهد بود.

او با بیان اینکه همکارانش دربیمه آسماری عملکرد قابل قبولی دارند ، گفت : برغم بالابودن ضریب خسارت در رشته درمان دربسیاری از شرکت های بیمه ، آسماری با دقت و مدیریت ریسک توانسته نسبت خسارت این رشته را کنترل نموده و عملیات بیمه گری سود آوری داشته باشد.

یزدان دوست درباره برنامه های سال گذشته آسماری در راستای برندسازی متذکرشد : بیمه درمان تکمیلی انفرادی نقطه وصل بیمه آسماری با جامعه است ، ضمن اینکه بودجه تبلیغات شرکت ها عموما درصدی از حق بیمه تولیدی است و بیمه آسماری برای اجرای تمام برنامه های تبلیغی وبرندسازی خود اندکی با کمبود این بودجه روبرو بود ،اما با اجرای بخشی از برنامه های فوق توانست خود را به عموم مردم معرفی نماید . آسماری با ۵ شعبه و ۱۱ باجه فعال در کشور وارایه سرویس های مطلوب به بیمه گذاران درمان توانست نظر موافق بسیاری از هموطنان را جلب نماید.

مدیرعامل بیمه آسماری درباره تاثیر آزادسازی بربازار بیمه کشور گفت : شرایط کنونی بازار نشان می دهد ، شرایط و زیرساخت ها برای حذف تعرفه ها فراهم نبود و صنعت بیمه کشور نتوانست با اتکا به ساختارمبتنی برداده ها فعالیت نماید ولذا نتیجه آزادسازی این شد که نرخ و شرایط براساس تجربیات مدیران تعیین شدند نه براساس داده ها و اطلاعات آماری درست بازار .

یزدان دوست یادآورشد : سال ها پیش بیمه گران خارجی نرخ و شرایط بیمه نامه هایی چون اتومبیل را براساس داده های دقیق تعیین می کردند ، به گونه ای که نرخ حق بیمه بدنه خودرو در محله هایی که آمار سرقت درآن بالا بود، افزایش می یافت . اما متاسفانه درکشور ما رقابت تنها براساس نرخ است و این موضوع دربلند مدت موجب بروز چالش جدی دربازار بیمه کشور خواهد شد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

Take a peek inside our Wonderworld

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید