مناطق آزاد ایران و قطر کارگروه مشترک تشکیل می دهند/ با تمرکز بر خدمات مالی /

مثلث مالی : در نشستی که با حضور وزیر مشاور و رییس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قطر و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور برگزار و بر تشکیل کارگروه میان مناطق آزاد ایران و قطر به منظور بررسی زمینه های اقتصادی مشترک برای جذب سرمایه گذار تاکید شد. ایجاد بانک آفشور، تشکیل صندوق سرمایه گذاری مشترک برای همکاری های پولی و بانکی، همکاری در سرمایه گذاری مشترک در بخش های گردشگری، هتلینگ، شیلات، کشاورزی، گلخانه ای و فعالیت های نفتی و پتروشیمی از جمله پیشنهادات و موضوعاتی بود که در این نشست مطرح شد.

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print

مثلث مالی : در نشستی که با حضور وزیر مشاور و رییس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قطر و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور برگزار و بر تشکیل کارگروه میان مناطق آزاد ایران و قطر به منظور بررسی زمینه های اقتصادی مشترک برای جذب سرمایه گذار تاکید شد. ایجاد بانک آفشور، تشکیل صندوق سرمایه گذاری مشترک برای همکاری های پولی و بانکی، همکاری در سرمایه گذاری مشترک در بخش های گردشگری، هتلینگ، شیلات، کشاورزی، گلخانه ای و فعالیت های نفتی و پتروشیمی از جمله پیشنهادات و موضوعاتی بود که در این نشست مطرح شد.

به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی مثلث مالی ، در این نشست که به پیشنهاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در قطر و با همکاری امور بین الملل دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بصورت ویدئو کنفرانس برنامه ریزی و برگزار شد، مرتضی بانک مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با تاکید بر اینکه ایران همواره آماده همکاری با همسایگان است و از توسعه روابط با کشور قطر استقبال می کند؛ گفت: بسیار خرسندیم که روابط دو کشور در محدودیت ها و تحریم ها که بر هر دو کشور اعمال شده عمیق تر شده است. 
او ادامه داد: ایران و قطر به جهت وجود توافقنامه های اساسی مانند معافیت های گمرکی، اخذ مالیات مضاعف و حمایت از سرمایه گذاری متقابل و کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی توانسته اند امکانات مناسبی برای همکاری های آتی فراهم کنند. 
مرتضی بانک افزود: وجود مناطق آزاد در قطر و همچنین ۸ منطقه آزاد و ۳۲ منطقه ویژه اقتصادی در ایران می تواند کمک موثری برای تدوام این نوع همکاری ها باشد. در سیاست ها و برنامه های مناطق آزاد قطر آنطور که مطالعه داشته ایم گسترش فعالیت های بانکی، دیجیتالی و استارتاپی در دستور کار است که اتفاقا این راهبرد هم اکنون در مناطق آزاد ایران نیز دنبال می شود. 
دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اعلام این خبر که به زودی بورس بین الملل مناطق آزاد با مرکزیت جزیره کیش آغاز به کار خواهد کرد توضیح داد: در این بورس کلیه فعالیت ها با مشخصات بین المللی و حضور سرمایه گذار خارجی پیش بینی شده و موافقت نامه آن نیز توسط سازمان بورس و دولت جمهوری اسلامی ایران اعلام شده است و در آینده نزدیک مذاکرات برای حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی در این بورس آغاز خواهد شد که در این میان بورس کشور قطر و مناطق آزاد این کشور نیز می توانند در این حوزه با مناطق آزاد ایران همکاری داشته باشند.

** قطر از حضور سرمایه گذاران ایرانی به ویژه سرمایه گذاران مناطق آزاد استقبال می کند

«احمد بن محمد السید» وزیر مشاور و رییس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قطر با استقبال از پیشنهاد ایجاد پنجره مجازی برای کارگروه مشترک میان دو کشور اظهار داشت: ایران در زمان تحریم های ظالمانه کشورهای دیگر، در کنار قطر ایستاد و مردم قطر هیچگاه مواضع ایران را فراموش نخواهند کرد. 
او با اشاره به اینکه ایران و قطر در زمینه های سیاسی همواره روابط خوبی داشته اند ابراز امیدواری کرد روابط دو کشور به ویژه در بخش های اقتصادی و سرمایه گذاری افزایش پیدا کند. 
«احمد بن محمد السید» ادامه داد: مناطق آزاد ایران راهکارهای حضور شرکت ها و سرمایه گذاران در این مناطق را در قطر بررسی کنند تا زمینه های توسعه همکاری در این بخش انجام شود. قطر از حضور سرمایه گذاران ایرانی به ویژه سرمایه گذاران مناطق آزاد استقبال می کند. 
وزیر مشاور و رییس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قطر در ادامه این نشست ضمن دعوت از مرتصی بانک برای حضور و بازدید از منطقه آزاد این کشور تاکید کرد: موضوع ایجاد بورس بین الملل در مناطق آزاد ایران از جمله موضوعاتی که تمایل داریم جزئیات و اطلاعات آن را برای مطرح شدن در دولت قطر دریافت کنیم. همچنین تشکیل کارگروه فنی کارشناسی برای بررسی زمینه های مختلف همکاری های اقتصادی در حوزه جذب سرمایه گذاری و خدمات در مناطق آزاد پیشنهاد خوبی است. 
او ادامه داد: این کارگروه می تواند در تبادل تجاری و همچنین تجارب دو طرف موثر باشد. بهتر است در ابتدای تشکیل این کارگروه اعضا شامل کارشناسان مناطق آزاد ایران و قطر حضور داشته باشند و پس از مباحث کارشناسی این کارگروه در ابعاد بزرگتری موضوعات را دنبال نماید.
گفتنی است؛ ایجاد بانک آفشور، تشکیل صندوق سرمایه گذاری مشترک برای همکاری های پولی و بانکی، همکاری در سرمایه گذاری مشترک در بخش های گردشگری، هتلینگ، شیلات، کشاورزی، گلخانه ای و فعالیت های نفتی و پتروشیمی از جمله پیشنهادات و موضوعاتی بود که در این نشست مطرح شد./فرینا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بیمه

مدیرعامل بیمه ایران : ارزیاب خسارت پروژه های بزرگ باید مستقل باشد

مثلث مالی : مجید بختیاری مدیرعامل شرکت بیمه ایران گفت : در شرکت بیمه ایران هیچ گاه گفته نشده ، فقدان نیروهای متخصص داریم و این شرکت با دارا بودن حرفه ای ترین کارشناسان رهبری کنسرسیوم بیمه پروژه های ملی را برعهده دارد . بختیاری درگفت و گو با پایگاه خبری مثلث مالی فرآیند ارزیابی خسارات در پروژه های بزرگی مانند پالایشگاه را دارای دو مرحله دانست و درخصوص مرحله اول گفت: بعد از وقوع حادثه ابتدا ارزیابی توسط متخصصان همان رشته صنعتی انجام و گزارش اصلی با نگاه مهندسی و تخصصی از علل حادثه و خسارت ها نوشته می شود.

اخبار

بیمه گری کاندیدای نمایندگی دوره یازدهم مجلس شد / سه برنامه برای دو سال

علیرضا حجتی، کاندید نمایندگی دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی :
▫️مردم عزیز تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس؛ اغلب شما با “بیمه” سرکار داشته اید. یا “بیمه شخص ثالث” اتومبیل گرفته اید، یا از “بیمه تکمیلی درمان” بهرمند شده اید، حتی ممکن است بیمه های “آتش سوزی و زلزله”، “عمر و حوادث”، “باربری” یا انواعی از بیمه ها را خریده باشید. من ٢۴ سال است که از سطح کارشناسی تا مدیریت ارشد، در “صنعت بیمه” حضور دارم و حالا نامزد نمایندگی میان دوره ی مجلس شورای اسلامی یازدهم شده ام. بعنوان متخصص “صنعت بیمه” با سه برنامه کاربردی وارد این میدان شده ام. برنامه هایم را ساده با شما در میان می گذارم.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید