مسئول فنی سینا اطهر برای پرداخت غرامت آماده شود / چنانچه پوشش مسوولیت ندارد

مثلث مالی : یونس مظلومی مدیرعامل بیمه تعاون درباره ادثه آتش سوزی کلینیک سینا اطهر گفت : صرف نظر از بیمه گر بیمه آتش سوزی ساختمان کلینیک سینا اطهر، اگر مسئولیت مسئول فنی بیمارستان تحت پوشش باشد ، تعهدات این بیمه گربسیار بالاتر است و اگر این مسئولیت تحت پوشش بیمه قرارنگرفته باشد مسئول فنی بیمارستان لازم است خود را برای پرداخت غرامت دیه جانباختگان آماده نماید.

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print

مثلث مالی : یونس مظلومی مدیرعامل بیمه تعاون درباره ادثه آتش سوزی کلینیک سینا اطهر گفت : صرف نظر از بیمه گر بیمه آتش سوزی ساختمان کلینیک سینا اطهر، اگر مسئولیت مسئول فنی بیمارستان تحت پوشش باشد ، تعهدات این بیمه گربسیار بالاتر است و اگر این مسئولیت تحت پوشش بیمه قرارنگرفته باشد مسئول فنی بیمارستان لازم است خود را برای پرداخت غرامت دیه جانباختگان آماده نماید.

یونس مظلومی مدیرعامل بیمه تعاون

مظلومی افزود : حادثه آتش سوزی کلینیک سینا اطهر اولین حادثه از این نوع نبوده ‌و یقینا آخرین نیز نخواهد بود ، حادثه دلخراش دیگری که قلب ‌و روح هر انسانی را جریحه دار می کند.

وی با بیان اینکه پیاده سازی اصول اولیه و ابتدایی مدیریت ریسک در مراکز این چنینی می‌تواند احتمال بروز حوادث مشابه را به حداقل برساند ، ادامه داد : مراکز ارائه خدمات درمانی از جمله جاهایی هستند که وزارت بهداشت می بایست در زمان تمدید مجوز فعالیت از پیاده سازی اصول اولیه و‌مبانی مدیریت ریسک در آنها اطمینان حاصل نماید.

مدیرعامل بیمه تعاون یادآورشد : کپسول های اکسیژن که در بیمارستان‌ها و کلینیک ها برای انجام بیهوشی و یا استفاده در بخش‌های مراقبت ویژه استفاده میشود در صورت عدم رعایت اصول ایمنی به مثابه بمب عمل میکند و علاوه بر ایجاد انفجار به سرعت باعث گسترش دامنه آتش سوزی میشود برای استفاده از این کپسول ها و اتصال آن به دستگاه بیهوشی و یا ونتیلاتور به هیچ عنوان نباید از گریس و یا هر روان کننده دیگری استفاده شود امری که از دلایل اصلی انفجار و یا آتش سوزی کپسول های اکسیژن می باشد.

مظلومی گفت : نظارت بر رعایت اصول ایمنی در مراکز درمانی بر عهده مسئول فنی مرکز مربوطه می‌باشد کاری که وزارت بهداشت در شرح وظایف مسئول فنی بیمارستان این موارد را درج نموده است. در موارد مشابه این حادثه و در جریان رسیدگی توسط محاکم برای تعیین مقصر و یا مقصرین حادثه بیشترین درصد قصور و یا حتی ۱۰۰٪ تقصیر برای مسئول فنی کلینیک تعیین میشود.

به گفته وی مسئول فنی بیمارستان متعهد است که همیشه از رعایت اصول ایمنی در فرایند درمان و معالجه بیماران اطمینان حاصل کرده باشد و درصورت عدم رعایت اصول ایمنی از انجام عمل های جراحی الکتیو( غیر اورژانسی) جلوگیری نماید. صرف نظر از اینکه بیمه گر بیمه آتش سوزی ساختمان کلینیک، بیمه گر بیمه مسئولیت مسئول فنی بیمارستان تعهدات بسیار بالاتری را متحمل خواهد شد و اگر این مسئولیت تحت پوشش بیمه قرارنگرفته باشد فرد مذکور لازم است خود را برای پرداخت غرامت دیه جانباختگان آماده نماید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بیمه

مدیرعامل بیمه ایران : ارزیاب خسارت پروژه های بزرگ باید مستقل باشد

مثلث مالی : مجید بختیاری مدیرعامل شرکت بیمه ایران گفت : در شرکت بیمه ایران هیچ گاه گفته نشده ، فقدان نیروهای متخصص داریم و این شرکت با دارا بودن حرفه ای ترین کارشناسان رهبری کنسرسیوم بیمه پروژه های ملی را برعهده دارد . بختیاری درگفت و گو با پایگاه خبری مثلث مالی فرآیند ارزیابی خسارات در پروژه های بزرگی مانند پالایشگاه را دارای دو مرحله دانست و درخصوص مرحله اول گفت: بعد از وقوع حادثه ابتدا ارزیابی توسط متخصصان همان رشته صنعتی انجام و گزارش اصلی با نگاه مهندسی و تخصصی از علل حادثه و خسارت ها نوشته می شود.

اخبار

بیمه گری کاندیدای نمایندگی دوره یازدهم مجلس شد / سه برنامه برای دو سال

علیرضا حجتی، کاندید نمایندگی دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی :
▫️مردم عزیز تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس؛ اغلب شما با “بیمه” سرکار داشته اید. یا “بیمه شخص ثالث” اتومبیل گرفته اید، یا از “بیمه تکمیلی درمان” بهرمند شده اید، حتی ممکن است بیمه های “آتش سوزی و زلزله”، “عمر و حوادث”، “باربری” یا انواعی از بیمه ها را خریده باشید. من ٢۴ سال است که از سطح کارشناسی تا مدیریت ارشد، در “صنعت بیمه” حضور دارم و حالا نامزد نمایندگی میان دوره ی مجلس شورای اسلامی یازدهم شده ام. بعنوان متخصص “صنعت بیمه” با سه برنامه کاربردی وارد این میدان شده ام. برنامه هایم را ساده با شما در میان می گذارم.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید