مدیرعامل بیمه پاسارگاد : گسست مقطعی آموزش ، بین دو نسل فاصله انداخت

مثلث مالی : معصوم ضمیری مدیرعامل شرکت بیمه پاسارگاد گفت : جذب نیروی انسانی برای شرکت‌های بیمه در حال حاضر کار آسانی است اما جذب نیرویی که فاصله‌ی نیروهای قبلی و جدید را پر، و تجربه و تخصص را در کنار هم اجرا کند، جای کار دارد.

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print

مثلث مالی : معصوم ضمیری مدیرعامل شرکت بیمه پاسارگاد گفت : جذب نیروی انسانی برای شرکت‌های بیمه در حال حاضر کار آسانی است اما جذب نیرویی که فاصله‌ی نیروهای قبلی و جدید را پر، و تجربه و تخصص را در کنار هم اجرا کند، جای کار دارد.

معصوم ضمیری درگفت و گو با خبرنگارپایگاه خبری – تحلیلی مثلث مالی ، درباره ” نبود نیروی انسانی  متخصص ، آن هم با گذشت بیش از ۸۵ سال ازآغاز صنعت بیمه‌گری در ایران ، گفت : توجه به شرایط موجود و نگاه واقع‌بینانه به گسست مقطعی آموزش بعد از انقلاب، باعث شد بین دو نسل فاصله بیفتد و گرچه تکنولوژی و اطلاعات آن را جبران کرد، اما باعث شد نیروهای آموزش‌دیده‌ی آکادمیک از تجربه‌ی پیشینیان دور بمانند که البته دولتی شدن شرکت‌های بیمه، بر شدت آن افزود.

وی ادامه داد: جذب نیروی انسانی برای شرکت‌های بیمه در حال حاضر کار آسانی است اما جذب نیرویی که فاصله‌ی نیروهای قبلی و جدید را پر، و تجربه و تخصص را در کنار هم اجرا کند، جای کار دارد چنانکه در کشورهای دیگر هم حوزه هایی به آموزش این مباحث می‌پردازند.

ضمیری تصریح کرد: شرکت‌هایی که توانسته‌اند تعامل بین نیروهای پیشکسوت و با تجربه و نیروهای جوان و دانش‌پذیرفته را حفظ و تقویت کنند، به موفقیت بیشتری نائل آمده‌اند که ما قائل هستیم در بیمه پاسارگارد توانسته‌ایم با سیاستی خاص به آشتی نیروهای کارآزموده و جوان برسیم.

مدیرعامل بیمه پاسارگاد با یادآوری مطلبی تحت عنوان نهضت نسل سوخته درصنعت بیمه ، گفت: نسل سوخته نباید منتظر تعارف بماند! خودش باید با این همه شرکت خصوصی، تخصص و توانایی خود را ثابت نماید و قطعا اگر نتایج قابل قبولی ارائه نماید، شاهد تغییراتی در نظام مدیریتی شرکت‌های بیمه خواهند بود.

وی تصریح کرد: باید به دنبال پل ارتباطی منطقی بین این دو نسل باشیم و اگر کارنامه و نتیجه موفقی از این نسل مشاهده کردیم، فضای پذیرش آنان را توسط نسل پیشکسوت آماده کنیم و در رده‌ی مدیریت‌های هرمی شرکت‌های بیمه باید همکاری‌ای به وجود بیاید تا “تجارب گذشته” و “دانش امروزی” به هم پیوسته و مشکلات امروز بازار صنعت بیمه را در آینده، بهتر مرتفع کند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

Uncategorized

برگزاری نخستین دوره آموزشی “جامعه پذیری بدو استخدام” دربیمه پاسارگاد

مثلث مالی : دوره آموزشی “جامعه پذیری بدو استخدام” برای نخستین بار با هدف آشنایی و معارفه مقدماتی همکاران جدید الاستخدام با فرهنگ سازمانی ، افزایش کارایی و بهره وری سازمانی با حضور سید مرتضی حسنی عقدا معاون اقتصادی و پشتیبانی مدیرعامل، بهروز نیرومند راد رئیس کمیته فنی بیمه های اشخاص، فاطمه سبحانی مدیر امور مالی ، آزاده حیدری معاون مدیر سرمایه انسانی و آموزش ، مهدی کشاورز دیهیم معاون مدیر بیمه های درمان در تاریخ ۵ و ۶ خرداد ماه سال جاری در هتل پارسیان و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی توسط مدیریت سرمایه انسانی و آموزش برگزار شد.

بازار مالی

مصوبات بانکی ستاد ملی کرونا /

مثلث مالی : بانک مرکزی طی بخشنامه ای مصوبات ستاد ملی کرونا درحوزه بانکی را ابلاغ کرد.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید