مدیرعامل بیمه رازی در برنامه زنده شبکه دوم سیما مطرح کرد: رشد اقتصاد ملی در گرو رشد صنعت بیمه

مثلث مالی : مدیرعامل بیمه رازی با بیان اینکه اقدامات تاثیرگذاری در صنعت بیمه انجام شده است، گفت: رشد و توسعه صنعت بیمه در کشور به رشد و توسعه اقتصاد ملی منجر خواهد شد.

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print

مثلث مالی : مدیرعامل بیمه رازی با بیان اینکه اقدامات تاثیرگذاری در صنعت بیمه انجام شده است، گفت: رشد و توسعه صنعت بیمه در کشور به رشد و توسعه اقتصاد ملی منجر خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بیمه رازی، دکتر علی جباری- مدیرعامل بیمه رازی که به مناسبت روز بیمه (۱۳ آذر) در برنامه زنده شبکه دوم سیما حضور داشت، گفت: صنعت بیمه خانواده بزرگی دارد اما جامعه آنچنان آشنایی نسبت به بیمه‌های بازرگانی ندارند و این در حالیست که صنعت بیمه در سطح جهانی سهم قابل توحهی از اقتصاد را از آن خود کرده است.
وی ادامه داد: یکی از ارکان مهم رشد صنعت در جهان، رشد و توسعه صنعت بیمه است و ایران از این قاعده مستثنی نیست و رشد صنعت بیمه عامل رشد و توسعه اقتصادی کشور است.
مدیرعامل بیمه رازی با اشاره به اینکه شاید سهم بیمه در ایران اندک است اما خدمات قابل توجهی به جامعه، صنایع و حاکمیت داشته است، یادآور شد: محصول صنعت بیمه ایجاد امنیت و آرامش خاطر است و برای رشد و توسعه صنعت بیمه نیاز به قوانین توسعه دهنده این صنعت دارد و به دلیل آنکه بیمه شخص ثالث اجباری است، این بیمه نامه سهم قابل توجهی از پرتفوی صنعت بیمه را با وجود ضررده بودن از آن خود کرده است.
جباری بیان کرد: حق بیمه تولیدی صنعت بیمه ۲.۵ درصد از سهم تولید ناخالص داخلی است که این رقم در میانگین جهانی حدود ۷ درصد است و این موضوع نشان از آن دارد که ضریب نفوذ بیمه در کشور منطقی و قابل توجه نیست.
او افزود: در یک زمانی بازار کاملا دولتی بود و در پی ورود شرکت‌های خصوصی بازار انحصاری و نرخ دهی دستوری به بازار رقابتی تغییر کرد و با ایجاد این فضا نرخ بیمه نامه‌ها بسیار پایین است و به اشتباه مردم بیمه را گران می‌دانند.
مدیرعامل بیمه رازی با اشاره به اینکه شبکه نمایندگی پرتلاشی در سطح کشور وجود دارد، گفت: برای توسعه فرهنگ بیمه باید در جامعه فرهنگ سازی قابل توجهی صورت گیرد و با وجود آنکه مزیت‌های بسیاری در بیمه‌های موتورسیکلت وجود دارد حدود ۸۰ درصد وسایل موتوری دارای بیمه شخص ثالث نیست.
او خاطرنشان کرد: بیمه با حق بیمه اندک دارای مزایای بسیاری است و از ایجاد آسیب‌های اجتماعی جلوگیری خواهد کرد، که در این زمینه باید تبلیغ و فرهنگ سازی صورت گیرد.
مدیرعامل بیمه رازی سهم بیمه‌های زندگی را صنعت بسیار اندک دانست و تاکید کرد: بیمه‌های زندگی آینده‌نگری و رفاه افراد را هدف قرار گرفته و این نوع بیمه‌نامه شرایط اقتصادی آینده افراد را تضمین می‌کند و باید به عنوان یک نیاز به بیمه‌نامه های زندگی نگریست.
جباری در انتها بیان کرد: صنعت بیمه در کشور اقدامات قابل توجهی انجام داده است و جامعه باید با صنعت بیمه همراه شود زیرا صنعت بیمه از ورود ضرر و زیان‌های اقتصادی و اجتماعی جلوگیری می‌کند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بیمه

برگزیدگان نهمین دوره قرعه کشی جشنواره بیمه های زندگی مشخص شدند

مثلث مالی : شش منتخب نهمین دوره قرعه کشی جشنواره بیمه های زندگی بیمه تعاون مشخص شدند. به گزارش روابط عمومی بیمه تعاون، ظهر یکشنبه، سوم بهمن ماه، مراسم قرعه کشی نهمین دوره جشنواره بیمه های زندگی بیمه تعاون همزمان با گرامیداشت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن برگزار شد.
در این قرعه کشی از میان خریداران بیمه نامه زندگی بیمه تعاون در دی ماه، ۶ نفر از هموطنان به عنوان برگزیدگان این جشنواره شناخته شدند.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید