مجمع عمومی بیمه سرمد برگزارشد / چرا سود هر سهم بیمه سرمد ۱۲۰ ریال شد؟

مثلث مالی : با برگزاری مجمع عمومی عادی بیمه سرمد، این شرکت 120 ریال سود برای هر سهم توزیع کرد. این درحالی است که بیمه سرمد در سال گذشته، 193 میلیارد تومان سود خالص شناسایی کرده است. بر اساس صورت‌های مالی برای سال منتهی به ۳۰/۱۲/۱۳۹۹ بیمه سرمد 1929 میلیارد ریال سود شناسایی کرده که EPS آن به میزان 785 ریال تایین شد که با تصویب اکثریت سهامداران حاضر در مجمع DPS هر سهم 120 تعیین و مقرر شد مابقی سود، برای افزایش سرمایه‌ای که سرمد در سال جاری درپیش دارد لحاظ گردد. افزایش سرمایه‌ای که با توجه به حضور سرمد در بازار اتکایی کشور ضروری به نظر می‌رسد.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : با برگزاری مجمع عمومی عادی بیمه سرمد، این شرکت ۱۲۰ ریال سود برای هر سهم توزیع کرد.

این درحالی است که بیمه سرمد در سال گذشته، ۱۹۳ میلیارد تومان سود خالص شناسایی کرده است. بر اساس صورت‌های مالی برای سال منتهی به ۳۰/۱۲/۱۳۹۹ بیمه سرمد ۱۹۲۹ میلیارد ریال سود شناسایی کرده که EPS آن به میزان ۷۸۵ ریال تایین شد که با تصویب اکثریت سهامداران حاضر در مجمع DPS هر سهم ۱۲۰ تعیین و مقرر شد مابقی سود، برای افزایش سرمایه‌ای که سرمد در سال جاری درپیش دارد لحاظ گردد. افزایش سرمایه‌ای که با توجه به حضور سرمد در بازار اتکایی کشور ضروری به نظر می‌رسد.

هم‌چنین در مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام سرمد، موسسه فاطر به عنوان بازرس قانونی و حسابرس اصلی و ارقا‌م نگر آریا به عنوان بازرس علی‌البدل شرکت و روزنامه دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه رسمی شرکت انتخاب شدند. 

عملکرد هیات مدیره بیمه سرمد درسال ۱۳۹۹

با برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام بیمه سرمد، عملکرد موفق این شرکت پیش‌روی سهامداران قرار گرفت و صورت‌های مالی سرمد به تصویب رسید.

به گزارش روابط عمومی بیمه سرمد، مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام این شرکت در دو نوبت برگزار شد و پس از بحث و بررسی‌های فراوان، صورت‌های مالی برای سال منتهی به ۳۰/۱۲/۱۳۹۹ و گزارش فعالیت هیات مدیره مورد بررسی و با اکثریت آراء تصویب شد. 

اما در این مجمع که با حضور بیش از ۸۳ درصد سهامداران عمده و خرد برگزار شد، موعد هم‌نشینی با سهامدران و پاسخگویی به آنها بود و فرصتی دست داد تا مدیران عالی سرمد کارنامه درخشان شرکت را پیش‌روی سهامداران ورق بزنند و از موفقیت‌های سرمد در سال ۹۹ بگویند. 

جهش درآمد شرکت

بر اساس گزارش هیات مدیره بیمه سرمد به سهامداران، این شرکت در سال ۱۳۹۹ با اتخاذ تدابیر مناسب از جمله افزایش تعاملات بانک و بیمه‌ای، توسعه شبکه فروش و راه‌اندازی شعب در سراسر کشور و جذب نمایندگان فعال، با تاکید بر انعقاد قرادادهای جدید با سازمان‌های معتبر، درصدد افزایش گستره فعالیت‌های خود برآمد که نتیجه آن، صدور تعداد ۳۹۷,۳۵۹ فقره بیمه‌نامه (در مقایسه با صدور ۳۱۴,۸۱۴ فقره بیمه‌نامه در مدت مشابه سال ۱۳۹۸) و حق­بیمه تولیدی شانزده هزار و دویست و نود و هفت  (16,297) میلیارد ریالی شد. حق بیمه‌ای که رشد ۷۰ درصدی را نسبت به سال گذشته تجربه کرد و موجب تحقق ۱۲۸ درصدی اهداف هیات مدیره با توجه به هدف ۱۲.۷۰۰ میلیارد ریالی تعیین شده شد. 

جهش بزرگ بیمه سرمد در حق بیمه تولیدی باعث کسب سهم ۲ درصدی از بازار بیمه کشور در سال ۹۹ شده است که این عدد در سال ۹۸، ۱.۶ درصد بوده است  و در کنار آن، درآمدهای سرمایه‌گذاری‌های سرمد با رشد ۱۲۰ درصدی از ۸۴۱ میلیارد ریال در سال ۹۸ به ۱,۸۵۰ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۹ رسیده است. 

بهبود ترکیب پرتفوی

سرمد که افتخار ارائه خدمات بیمه‌ای به مجموعه بانک صادرات ایران به عنوان سهامدار عمده را دارد،  همواره در جهت بهبود خدمات بیمه‌ای موفق عمل کرده است تلاش کرده گستره خدمات خود را به طیف وسیع‌تری از مشتریان ارائه کند. 

بر اساس گزارش هیات مدیره بیمه سرمد، رشد قابل توجه در بیمه‌های عمر و زندگی (%۴۵۲)، مهندسی و انرژی (۱۲۰%) و مسئولیت (۱۰۲%) از دیگر دستاوردهای سرمد در سال ۹۹ بوده است. از طرف دیگر شرکت با حفظ ترکیب ۱۰ درصدی بیمه شخص ثالث، مازاد و حوادث سرنشین از پرتفوی در مقابل ترکیب ۳۹ درصدی صنعت، توانسته است به ترکیب پرتفوی مناسبی در مقایسه با صنعت بیمه کشور دست یابد.

 مدیریت ریسک صحیح

مدیریت ریسک صحیح از جمله شاخص‎های تعیین‎کننده صنعت بیمه است که موفقیت شرکت‌های بیمه را تضمین می‌کند. کنترل این شاخص در سال ۹۹ از مهمترین برنامه‌های سرمد بوده است و ردپای آن را می‌توان در تمدید گواهی استانداردهای ایزو  31000 (ویژه مدیریت ریسک) ۱۴۰۰ دنبال کرد. از اینرو با انجام اصلاحات اساسی در بیمه‌نامه‌های مرهونات و عمر مانده بدهکار بانکی و همچنین بیمه‌نامه‌های مسئولیت، تغییرات چشمگیری را در نسبت خسارت شرکت شاهد هستیم. از آنجایی که تا پایان اسفند سال ۹۹ نسبت خسارت ۴۳ درصد است، اختلاف ۱۴ درصدی نسبت خسارت با میانگین ۵۷ درصدی صنعت نشان از مدیریت صحیح این شاخص دارد. از طرفی کاهش نسبت خسارت به ۴۷ درصد در بخش غیرسهامداری با وجود جذب پرتفوی بی‌سابقه ۹۳۲,۸ میلیارد ریالی در این بخش، نشان از مدیریت صحیح ریسک در پذیرش حق بیمه دارد. همچنین بیمه سرمد شاهد رشد 45 درصدی ظرفیت نگهداری و نیز رشد ۹۰ درصدی در ذخایر فنی بوده است. 

اخذ مجوز اتکایی در کنار افزایش نسبت توانگری

بیمه سرمد ضمن تثبیت سطح یک توانگری مالی خود، این نسبت را در سال گذشته به ۱۶۶ درصد رسانده با افزایش سرمایه شرکت به مبلغ ۲۵۰۰ میلیارد ریال، موفق گردید فعالیت خود را در بخش پذیرش بیمه‌های اتکایی آغاز کند. علاوه بر این، تمدید گواهی‌نامه ایزو ۹۰۰۱ و ۳۱۰۰۰ شرکت بیمه سرمد بدون هیچگونه عدم انطباقی انجام گردید.

افزایش سود عملیاتی و توزیع سود بیشتر

از دستاوردهای مهم بیمه سرمد می‌توان به رشد ۲۶۲ درصدی سود عملیاتی از ۵۰۰ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۸ به ۱,۸۰۷ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۹ و رشد ۳۱۹ درصدی سود خالص از ۴۶۱ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۸ به ۱,۹۲۸ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۹ اشاره کرد. سودی که ۱۶ درصد از آن (معادل ۳۰۰ میلیارد ریال) با تصمیم مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت توزیع شد و به هر سهم شرکت ۱۲۰ ریال سود تعلق گرفت. 

بیمه سرمد در سال ۹۹ در حوزه زیرساخت‌های برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات نیز موفق عمل کرده است. بومی‌سازی سایت بیمه سرمد، سامانه نرخ‌دهی بیمه‌نامه‌های عمر و سرمایه‌گذاری، سامانه پیگیری شکایات حقوقی، سامانه استعلام اطلاعات بانکی، سامانه باشگاه مشتریان ویژه، سامانه درخواست بیمه‌نامه عمر، سامانه صدور آنلاین بیمه‌نامه کرونا، سامانه درخواست نمایندگی و راه‌اندازی سامانه هوش تجاری از اقدامات این شرکت در حوزه فناوری اطلاعات بوده است.

دستیابی به این موفقیت‌ها در حالی به نام بیمه سرمد به ثبت رسیده است که کشور با تحولات گسترده اقتصادی و سیاسی کشور از جمله شیوع ویروس کرونا، تحریم‌های فزاینده، نوسانات نرخ ارز و کاهش ارزش پول ملی، کاهش توان خرید مردم مواجه بوده و و رقابت نزدیک و بعضاً غیرمتعارف شرکت‌های بیمه نیز کار برای شرکت‌های جوان سخت‌تر کرده است، اما سرمدی با تکرار موفقیت‌های خود در سال ۱۳۹۸ در میان شرکت‌های صنعت بیمه سربلند بوده است.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

Take a peek inside our Wonderworld

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید