عضوهیات موسس بازار متشکل بیمه : دستیابی به یک روش عادلانه رقابتی هدف اصلی این بازار است /

مثلث مالی : غلامرضا سلیمانی رییس کل بیمه مرکزی ایران برای ساماندهی نرخ گذاری وثبات بازار بیمه کشور با صدور احکامی جداگانه اعضای هیات موسس بازار متشکل بیمه را منصوب کرد و خواستار تهیه اساسنامه بازار ، بررسی پیشنهادات الزامات قانونی و اجرایی فعالیت بازار وتدوین برنامه جامع کسب و کاربازار متشکل بیمه شد.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : غلامرضا سلیمانی رییس کل بیمه مرکزی ایران برای ساماندهی نرخ گذاری وثبات بازار بیمه کشور با صدور احکامی جداگانه اعضای هیات موسس بازار متشکل بیمه را منصوب کرد و خواستار تهیه اساسنامه بازار ، بررسی پیشنهادات الزامات قانونی و اجرایی فعالیت بازار وتدوین برنامه جامع کسب و کاربازار متشکل بیمه شد.

مسعود حجاریان – عضو هیات موسس بازار متشکل بیمه

طبق این احکام خانم نوحی و آقایان علوی ، علی ضیایی ،غلامعلی غلامی ، محسن قره خانی ، پرویزخسروشاهی ، جهانگیری ، کامبیز پیکارجو ، یونس مظلومی، عباسیان فر، ارجمندی ، اسماعیلی پور و مسعود حجاریان هیات موسس بازار متشکل بیمه هستند که گفته می شود به عنوان اشخاص حقیقی و باتوجه به تجارب بیمه گری منصوب شده اند و مبنای این انتخاب ، ارتباطی با شرکت تحت مدیریت آنها ندارد .

مسعود حجاریان مدیرعامل انجمن حرفه ای صنعت بیمه و یکی از اعضای هیات موسس بازار متشکل بیمه درباره هدف اصلی از تاسیس بازار متشکل بیمه به مثلث مالی گفت : دستیابی به یک روش عادلانه رقابتی برای فروش بیمه نامه های بزرگ هدف اصلی این بازاراست .

حجاریان با بیان اینکه بازار متشکل بازاری است که تعداد زیادی از خریداران و فروشندگان کالا درآن حضور دارند و معاملات در آن، بصورت شفاف ورقابتی انجام می شود ، گفت : بیمه مرکزی نیز می خواهد بازار متشکلی برای مبادله ریسک درکشوربه وجود آورد و با پذیرش تاسیس این بازارو انتصاب اعضای هیات موسس گام اول را برداشت .

وی ادامه داد : هر چند این بازار، مانند بورس کالا و بازار متشکل ارزی است که به تازگی توسط بانک مرکزی ایجاد شده است ، اما بازار متشکل بیمه سازوکارخاص خوش را دارد . زیرا کالای معینی دراین بازار عرضه نمیشود که فقط قیمت تعیین کننده باشد و توافق دو عامل خریدار و فروشنده کافی ، بلکه شرایط هم دخیل است ، شرایط ریسک هایی که باید تعیین نرخ شود و شرایط بیمه گرانی که توان قبولی ریسک ها را داشته باشند تا درنهایت نرخ و شرایط قابل قبولی تعیین و معامله صورت گیرد.

مدیرعامل انجمن حرفه ای صنعت بیمه گفت : به عبارتی بازار متشکل بیمه دارای پیچیدگی های زیادی است و دریک مدل چند وجهی معامله صورت می گیرد که تفاوت این بازار با بازار ارز وسرمایه است ومی توان از آن به عنوان بازاری خاص نام برد.

حجاریان درپاسخ به این پرسش که آیا این بازار می تواند با آثار منفی آزاد سازی و کاهش غیراصولی نرخ ها دربازاربیمه کشور مقابله نماید ؟” یادآورشد : آزاد سازی به دو شکل اجرا شد اول پوشش هایی مانند رشته بدنه اتومبیل وحوادث و از این دست که یک شرکت بیمه به تنهایی پذیرفت که گاهی با کاهش نرخ ها زیان داد و گاهی با ارتقای کیفیت خدمات نرخ را افزایش داد ، اما شکل دوم بیمه نامه های متوسطی است که پوشش ریسک بیشتراز ظرفیت یک شرکت است و باید به صورت اتکایی توزیع شود و بیمه مرکزی هم نظارت مستقیم ندارد ، دراین شکل مانند بیمه های باربری و آتش سوزی صنعتی به شدت کاهش یافت و به یک دهم نرخ فنی رسید .

وی خاطرنشان کرد : اگربازار متشکل بیمه گسترش یابد بخش عمده ای ازاین بازار به تعادل میرسد .

مدیرعامل انجمن حرفه ای صنعت بیمه درپاسخ به این پرسش که ” آیا میتوان امیدواربود این بازار مانند لویدرلندن مدل بین المللی آن باشد ؟” متذکرشد : سعی برعملکرد حرفه ای است و شاید شبیه لویدزنباشد زیرا باید ملاحظات ملی خودمان را درنظربگیریم .

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید