عضوهیات موسس بازار متشکل بیمه : دستیابی به یک روش عادلانه رقابتی هدف اصلی این بازار است /

مثلث مالی : غلامرضا سلیمانی رییس کل بیمه مرکزی ایران برای ساماندهی نرخ گذاری وثبات بازار بیمه کشور با صدور احکامی جداگانه اعضای هیات موسس بازار متشکل بیمه را منصوب کرد و خواستار تهیه اساسنامه بازار ، بررسی پیشنهادات الزامات قانونی و اجرایی فعالیت بازار وتدوین برنامه جامع کسب و کاربازار متشکل بیمه شد.

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print

مثلث مالی : غلامرضا سلیمانی رییس کل بیمه مرکزی ایران برای ساماندهی نرخ گذاری وثبات بازار بیمه کشور با صدور احکامی جداگانه اعضای هیات موسس بازار متشکل بیمه را منصوب کرد و خواستار تهیه اساسنامه بازار ، بررسی پیشنهادات الزامات قانونی و اجرایی فعالیت بازار وتدوین برنامه جامع کسب و کاربازار متشکل بیمه شد.

مسعود حجاریان – عضو هیات موسس بازار متشکل بیمه

طبق این احکام خانم نوحی و آقایان علوی ، علی ضیایی ،غلامعلی غلامی ، محسن قره خانی ، پرویزخسروشاهی ، جهانگیری ، کامبیز پیکارجو ، یونس مظلومی، عباسیان فر، ارجمندی ، اسماعیلی پور و مسعود حجاریان هیات موسس بازار متشکل بیمه هستند که گفته می شود به عنوان اشخاص حقیقی و باتوجه به تجارب بیمه گری منصوب شده اند و مبنای این انتخاب ، ارتباطی با شرکت تحت مدیریت آنها ندارد .

مسعود حجاریان مدیرعامل انجمن حرفه ای صنعت بیمه و یکی از اعضای هیات موسس بازار متشکل بیمه درباره هدف اصلی از تاسیس بازار متشکل بیمه به مثلث مالی گفت : دستیابی به یک روش عادلانه رقابتی برای فروش بیمه نامه های بزرگ هدف اصلی این بازاراست .

حجاریان با بیان اینکه بازار متشکل بازاری است که تعداد زیادی از خریداران و فروشندگان کالا درآن حضور دارند و معاملات در آن، بصورت شفاف ورقابتی انجام می شود ، گفت : بیمه مرکزی نیز می خواهد بازار متشکلی برای مبادله ریسک درکشوربه وجود آورد و با پذیرش تاسیس این بازارو انتصاب اعضای هیات موسس گام اول را برداشت .

وی ادامه داد : هر چند این بازار، مانند بورس کالا و بازار متشکل ارزی است که به تازگی توسط بانک مرکزی ایجاد شده است ، اما بازار متشکل بیمه سازوکارخاص خوش را دارد . زیرا کالای معینی دراین بازار عرضه نمیشود که فقط قیمت تعیین کننده باشد و توافق دو عامل خریدار و فروشنده کافی ، بلکه شرایط هم دخیل است ، شرایط ریسک هایی که باید تعیین نرخ شود و شرایط بیمه گرانی که توان قبولی ریسک ها را داشته باشند تا درنهایت نرخ و شرایط قابل قبولی تعیین و معامله صورت گیرد.

مدیرعامل انجمن حرفه ای صنعت بیمه گفت : به عبارتی بازار متشکل بیمه دارای پیچیدگی های زیادی است و دریک مدل چند وجهی معامله صورت می گیرد که تفاوت این بازار با بازار ارز وسرمایه است ومی توان از آن به عنوان بازاری خاص نام برد.

حجاریان درپاسخ به این پرسش که آیا این بازار می تواند با آثار منفی آزاد سازی و کاهش غیراصولی نرخ ها دربازاربیمه کشور مقابله نماید ؟” یادآورشد : آزاد سازی به دو شکل اجرا شد اول پوشش هایی مانند رشته بدنه اتومبیل وحوادث و از این دست که یک شرکت بیمه به تنهایی پذیرفت که گاهی با کاهش نرخ ها زیان داد و گاهی با ارتقای کیفیت خدمات نرخ را افزایش داد ، اما شکل دوم بیمه نامه های متوسطی است که پوشش ریسک بیشتراز ظرفیت یک شرکت است و باید به صورت اتکایی توزیع شود و بیمه مرکزی هم نظارت مستقیم ندارد ، دراین شکل مانند بیمه های باربری و آتش سوزی صنعتی به شدت کاهش یافت و به یک دهم نرخ فنی رسید .

وی خاطرنشان کرد : اگربازار متشکل بیمه گسترش یابد بخش عمده ای ازاین بازار به تعادل میرسد .

مدیرعامل انجمن حرفه ای صنعت بیمه درپاسخ به این پرسش که ” آیا میتوان امیدواربود این بازار مانند لویدرلندن مدل بین المللی آن باشد ؟” متذکرشد : سعی برعملکرد حرفه ای است و شاید شبیه لویدزنباشد زیرا باید ملاحظات ملی خودمان را درنظربگیریم .

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بیمه

مدیرعامل بیمه رازی در برنامه زنده شبکه دوم سیما مطرح کرد: رشد اقتصاد ملی در گرو رشد صنعت بیمه

مثلث مالی : مدیرعامل بیمه رازی با بیان اینکه اقدامات تاثیرگذاری در صنعت بیمه انجام شده است، گفت: رشد و توسعه صنعت بیمه در کشور به رشد و توسعه اقتصاد ملی منجر خواهد شد.

بازار مالی

دربیست و هشتمین همایش بیمه و توسعه اعلام شد / حضور صنعت بیمه در بازار سرمایه پررنگ تر می شود /

مثلث مالی : غلامرضا سلیمانی رییس کل بیمه مرکزی ایران دربیست و هشتمین همایش بیمه و توسعه اعلام کرد ،پوشش ریسک خودروهایی که کیفیت نامناسبی دارند باید با قواعد استاندارد بیمه ای همخوانی داشته باشد

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید