ظرفیت‌های بلاکچین برای اقتصاد ایران/ فرصت‌های رمز ارز ملی

مثلث مالی : رییس انجمن بلاکچین ایران می‌گوید: اینکه بانک مرکزی به طور رسمی و جدی تصمیم دارد قانونی برای رمز ارز ملی تدوین کند، بسیار ارزشمند و موثر خواهد بود. سپهر محمدی، رییس انجمن بلاکچین ایران افزود: : طبیعتا رمز ارز بانک مرکزی بر بستر بانکی نخواهد بود، بلکه بر بستر بلاکچین خواهد بود.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : رییس انجمن بلاکچین ایران می‌گوید: اینکه بانک مرکزی به طور رسمی و جدی تصمیم دارد قانونی برای رمز ارز ملی تدوین کند، بسیار ارزشمند و موثر خواهد بود.  

سپهر محمدی، رییس انجمن بلاکچین ایران افزود: : طبیعتا رمز ارز بانک مرکزی بر بستر بانکی نخواهد بود، بلکه بر بستر بلاکچین خواهد بود.

وی افزود: با توجه به اینکه محدودیت های بسیاری را بر بستر بانکی بر کشورمان ایجاد کردند، وجود ارز یا پولی ملی بر بستر بلاک چین این فرصت را برای کشور فراهم می آورد که محدودیت های بانکی که برای تبادلات بین المللی ایران وجود دارد، را در چارچوب آنها باقی نماند و مبادلات بین المللی را داشته باشد که آن محدودیت های بانکی را ندارند. این موضوع یکی از مهم ترین فرصت هایی است که رمز ارز بانک مرکزی ایجاد می کند.  

رییس انجمن بلاکچین ایران با اشاره به اینکه این رمز ارز ملی فرصت های بسیاری را ایجاد می کند، گفت: به عنوان نمونه استفاده از فرصت های خلاقی که در بستر بلاک چین فراهم می شود یکی از این مزیت هاست.  

به گفته محمدی، قراردادهای هوشمند و استفاده از ظرفیت های بیمه، تامین مالی جمعی، ظرفیت های خیلی زیادی است که فناوری بلاکچین به ما ارزانی می دارد و ما می توانیم با استفاده از رمز ارز بانک مرکزی این موارد را به منصه ظهور برسانیم و پروژه هایی مانند رمز ارز پیمان بر پلتفرم ققنوس و رمز ارز سورن بر پلتفرم سور را محقق سازیم.  

وی با اشاره به راه اندازی پلتفرم های ایرانی ادامه داد: در این صورت اگر رمز ارز بانک مرکزی ایران راه اندازی شود بسیاری از ظرفیت هایی که در این بلاک چین ها است بلافاصله می تواند از بالقوه بودن به فعلیت در بیاد.

رییس انجمن بلاکچین ایران با بیان اینکه منع قانونی در این زمینه نداشتیم، اظهار کرد: قراردادهای هوشمند براساس عقود اسلامی هستند و تا مادامی که خلاف قانون کشور و شرع نباشند جاری هستند. مثلا اگر دونفر قراردادی را منعقد کنند، این قرارداد غیرمشروع و غیرقانونی نباشد و منجر به مورد غیرقانونی و غیرمشروع نشود لازم نیست قانون جدید برای آن تدوین کنیم؛ اما برای شفافیت بیشتر و اینکه نقاطی در این زمینه وجود دارد که ناواضح است و نیاز به شفافیت دارد، باید مقررات و آیین نامه ای تدوین شود. / ایبنا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید