طرح جامع قشم اجرا می شود / با هدف افزایش کیفیت زندگی

مثلث مالی : جلسه معارفه مشاور طرح جامع قشم با حضور حمیدرضا مومنی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، پروین فرشچی عضو هیات مدیره سازمان و جمعی از معاونین و مدیران این سازمان و نمایندگان مشاور این طرح برگزار شد.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : جلسه معارفه مشاور طرح جامع قشم با حضور حمیدرضا مومنی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، پروین فرشچی عضو هیات مدیره سازمان و جمعی از معاونین و مدیران این سازمان و نمایندگان مشاور این طرح برگزار شد.

حمیدرضا مومنی گفت: برای رسیدن به توسعه پایدار و متوازن در زمینه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و… در این منطقه نیازمند آسیب شناسی مسیر طی شده و هدف گذاری دقیق برای آینده هستیم. مومنی با تاکید بر لزوم تهیه طرح آمایش سرزمینی در قشم، افزود: طی سال های گذشته و با حضور گروه های مشاور بین المللی، مطالعات مختلفی در این منطقه صورت گرفته که باید با استفاده از اطلاعات گذشته و بررسی های جدید، نقشه راه توسعه قشم تدوین شود.

وی ادامه داد: طی دهه های گذشته مناطق آزاد با موانع و مشکلات فراوانی مواجه بوده اند و با توجه به این موارد می توان گفت که عملکرد قابل قبولی داشته اند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در ادامه با اشاره به مزیت های قشم در حوزه های اقتصادی، نفت و انرژی، شیلات و گردشگری، تصریح کرد: انتظار ما از مشاور طرح جامع قشم این است که با توجه به ماموریت و جایگاه قانونی سازمان منطقه آزاد قشم به گونه ای برنامه ریزی صورت گیرد که توسعه بخش های مختلف به صورت همگن و هماهنگ با برنامه های بلندمدت این منطقه باشد. مومنی بیان کرد: انتخاب مشاور داخلی برای تهیه طرح جامع قشم از این جهت دارای اهمیت است که این مجموعه می تواند با درک از تغییرات روز در وضعیت اقتصاد کشور برای توسعه این منطقه برنامه ریزی کند.

وی با اشاره به موفقیت های بدست آمده طی سال های گذشته در زمینه های اقتصادی، شیلات، نفت و انرژی، اشتغالزایی و گردشگری در سطح جزیره، گفت: برای اینکه توسعه متوازن و پایدار را در زمینه های مختلف مشاهده کنیم نیازمند برنامه ریزی، نقشه راه و هدف گذاری دقیق و صحیح هستیم که امیدواریم این موارد در طرح جامع قشم لحاظ شود. مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان خاطرنشان کرد: طرح جامع قشم باید به نحوی تهیه و اجرایی شود که شاهد ایجاد تغییر در وضعیت اقتصادی و همچنین افزایش کیفیت زندگی مردم منطقه باشیم.

براساس این گزارش، عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم نیز در این جلسه، گفت: در راستای تهیه و تدوین برای توسعه متوازن در قشم نیازمند همکاری همه جانبه تمام بخش ها و ارکان سازمان منطقه آزاد قشم با مشاور در جهت تدوین طرح جامع قشم هستیم. پروین فرشچی ادامه داد: برای آسیب شناسی مسیر طی شده در منطقه آزاد قشم بیش از هر عامل دیگری نیازمند انتقال تجربیات مدیران و کارشناسان فعال در این مجموعه هستیم.

فرشچی با اشاره به اهمیت ماموریت و برنامه های بلندمدت و چشم انداز آینده منطقه آزاد قشم، اضافه کرد: طرح جامع نیازمند نگاهی همه جانبه به تمامی ظرفیت ها و پتانسیل های منطقه برای توسعه پایدار و متوازن خواهیم بود. وی در پایان تصریح کرد: با نهایی شدن طرح جامع قشم و اجرای صحیح و اصولی آن در آینده شاهد تحولات جدید وضعیت اقتصادی و کیفیت زندگی و همچنین توسعه همه جانبه جزیره قشم خواهیم بود.

در بخش دیگری از این جلسه نمایندگان کنسرسیوم مشاور طرح جامع قشم به معرفی و ارائه رزومه فعالیت های خود در نقاط مختلف و همکاری هایی که با سایر مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی کشور داشته اند، پرداختند. آنان در ادامه توضیحاتی درباره شیوه جمع آوری و پایش اطلاعات و همچنین ویژگی های طرح جامع جدید قشم ارائه کردند.

منبع : فرینا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید