آدرس

کیش- نوبنیاد دو - تمشک دو - پلاک ۴۴۳- واحد یک

تلفن

9360 447 764 98+

ایمیل

info@mosalasmali.ir

مثلث مالی

پایگاه خبری تحلیلی

طبق مصوبه مجمع / بیمه سرمد به ازای هر سهم ۲۵ ریال سود تقسیم کرد

مثلث مالی : مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت بیمه سرمد هفتم تیرماه با حضور بیش از 85 درصد صابان سهام برگزارشد و صورت‌های مالی منتهی به 29 اسفند 98 به تصویب رسید. در این مجمع که با حضور سهامداران برگزار شد، مهدی مهدوی مدیرعامل شرکت ، گزارشی از وضعیت بیمه سرمد در سال مالی 98 ارائه کرد ، مهدوی در این گزارش، از کسب سهم 1.6 درصدی بیمه سرمد از بازار بیمه کشور خبر داد.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت بیمه سرمد هفتم تیرماه با حضور بیش از ۸۵ درصد صابان سهام برگزارشد و صورت‌های مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۸ به تصویب رسید. در این مجمع که با حضور سهامداران برگزار شد، مهدی مهدوی مدیرعامل شرکت ، گزارشی از وضعیت بیمه سرمد در سال مالی ۹۸ ارائه کرد ، مهدوی در این گزارش، از کسب سهم ۱.۶ درصدی بیمه سرمد از بازار بیمه کشور خبر داد.

بر اساس اعلام مدیرعامل سرمد؛ حق بیمه تولیدی این در سال ۱۳۹۸، با رشدی ۶۴ درصدی، به حدود نه هزار و ششصد و چهل و هفت (۹,۶۴۷) میلیارد ریال رسید که با توجه به تخمین عملکرد صنعت در سال ۹۸، پیش بینی می‌گردد سهمی معادل ۱.۶ درصد از بازار بیمه کشور در اختیار شرکت بیمه سرمد باشد. این درحالی است که ۱.۰۸ درصد از خسارت پرداختی صنعت توسط این شرکت پرداخت می‌گردد، که این امر با توجه به برنامه استراتژیک شرکت علاوه بر تحقق اهداف هیئت مدیره بیانگر مدیریت ریسک صحیح و جذب پرتفوی با کیفیت است.

وی همچنین با اشاره به رشد ۶۴ درصدی پرتفوی نسبت به سال قبل، دستاوردهای بیمه سرمد را در سال ۹۸، مثبت ارزیابی کرد و از تلاش یکایک همکاران قدردانی نمود. در ادامه مجمع عمومی عادی سالانه، مقرر شد به ازای هر سهم ۲۵ ریال سود به سهامداران پرداخت شود.

در پایان این مراسم، نماینده بیمه مرکزی از عملکرد بیمه سرمد و اقدامات صورت گرفته اظهار رضایت کرده و از هیات مدیره و کارکنان بیمه سرمد بابت عملکرد درخشان این شرکت در سال گذشته قدردانی کرد.


تشریح دستاوردهای سرمد

مدیرعامل بیمه سرمد گفت: سرمد، در سال ۹۸ رشد ۶۸ درصدی حق بیمه تولیدی و پرتفوی هزار میلیاردی را محقق کرد که یک کار بی‌نظیر بود. در جریان برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه این شرکت، مهندس مهدی مهدوی مدیرعامل و دکتر مجتبی کاتب رئیس هیئت مدیره، گزارشی از موفقیت‌های بیمه سرمد را در سال ۹۸ به سهامداران ارائه کردند.
مهدوی در تشریح اقدامات شرکت در سال ۹۸ گفت: در هفت سالی که از فعالیت بیمه سرمد می‌گذرد، شرکت همراه رتبه توانگری را کسب کرده است. کسب رتبه یک توانگری در این سال‌ها در حالی اتفاق افتاده که پرتفوی شرکت هم رشد زیادی داشته و فروش شرکت افزایش یافته است و در این شرایط حفط توانگری بالای شرکت کار بزرگی بوده است.

مهدوی افزود: بیمه سرمد در میان ۳۱ شرکت بیمه‌ای، از نظر توانگری در رتبه هشتم قرار دارد که طبق محاسبات انجام شده، امسال نیز خواهیم توانست که رتبه خوبی را در میان شرکت‌های بیمه‌ای در این بخش به دست آوریم.مدیرعامل سرمد درباره میزان حق بیمه تولیدی شرکت در سال ۹۸ هم گفت: در حق بیمه تولیدی، بیمه سرمد رشد ۶۸ درصدی را نسبت به سال گذشته تجربه کرده است که سرمد را در رتبه هفدهم در بین شرکت‌های بیمه قرار می‌دهد.مهندس مهدوی به این نکته هم اشاره کرده که این رشد، باعث شده که سهم بیمه سرمد در بازار بیمه کشور به ۱.۶ درصد برسد، در حالیکه افق شرکت برای سال ۹۸ کسب سهم ۱.۴ درصدی از بازار بوده است.

مدیرعامل سرمد در ادامه به نسبت ضریب خسارت پرداختی بیمه سرمد اشاره کرد و گفت: سهم بیمه سرمد از خسارت پرداختی در بازار ۱.۰۸ درصد است که از این جهت، رابطه معناداری بین سهم حق بیمه و سهم خسارت پرداختی وجود دارد.ترکیب پرتفوی سرمد نکته دیگری بود که مهدوی به آن اشاره کرد. او گفت: در صنعت بیمه سهم حق بیمه ثالث، حدود ۳۷ درصد است که این سهم در بیمه سرمد تنها ۱۰ درصد است. پایین بودن سهم حق بیمه ثالث در پرتفوی بیمه سرمد می‌تواند باعث کاهش نگرانی‌ها در بین سهامداران شود. سهم بیمه‌های آتش‌سوزی سهم در صنعت هم ۴ درصد است و این سهم در بیمه سرمد به ۹ درصد رسیده است.

سهم در بیمه‌های زندگی هم در بیمه سرمد به ۱۷ درصد رسیده در حالیکه این میزان در صنعت ۱۵ درصد است.مهدوی در مورد رشد سهام شرکت در سال ۹۸ هم گفت: این رشد در مقایسه با مدت مشابه ۳۴۰ درصد بوده و بازدهی سرمایه‌گذاری‌های شرکت هم ۲۵۹ درصد بوده که این میزان در بازار تنها ۱۸۶ درصد بوده است.مهدوی در ادامه به خدمات نوین بیمه سرمد برای مشتریان هم اشاره کرد و راه‌اندازی مرکز تماس ۱۵۱۶ و سامانه ارزیابی پروژه‌های بیمه‌ای را از موفقیت‌های بزرگ سرمد در سال گذشته دانست.مدیرعامل بیمه سرمد گفت: برای سال ۱۳۹۹ هم قدم‌های جدیدی برداشته خواهد شد که از آن جمله می‌توان به انتقال سهام از بازار پایه به بازار فرابورس اشاره کرد. مقدمات این انتقال انجام شده است و در سال جاری این اتفاق رخ خواهد داد. سرمایه شرکت نیز از ۲۱۰۰ میلیارد ریال به ۲۵۰۰ میلیارد ریال افزایش خواهد یافت و همچنین گزارش توجیهی برای افزایش سرمایه به ۴۰۰۰ میلیارد ریال نیز تهیه خواهد شد که در مجمع فوق العاده به سمع سهامداران خواهد رسید.

سود آوری سرمد بالاتر از صنعت بیمه

همچنین مجتبی کاتب رئیس هیئت مدیره نیز در ادامه مجمع عمومی سالیانه بیمه سرمد درباره دستاوردهای بزرگ سرمد در سال گذشته گفت: سرمد، در سال ۹۸ رشد ۶۸ درصدی حق بیمه تولیدی و پرتفوی هزار میلیاردی را محقق کرد که یک کار بی‌نظیر بود.

در حق بیمه تولیدی، شرکت در صنعت بیمه رتبه هفدهم را داشت که امسال قطعاً این رتبه ارتقا خواهد یافت.دکتر کاتب افزود: در بین ۳۲ شرکت بیمه‌ای، بیمه سرمد در سرانه سودآوری در سال ۹۷، رتبه هشتم و در سود خالص رتبه نهم را داشته است.

رئیس هیئت مدیره سرمد درباره توسعه خدمات و شعب شرکت در سطح کشور هم گفت: شعب بیمه سرمد در دو سال گذشته از ۱۸ شعبه به ۴۰ شعبه افزایش یافته است. همچنین بیمه سرمد در سال ۹۵ حدود ۴ ساختمان داشت که این تعداد هم اکنون به ۱۸ ساختمان افزایش یافته است که تاثیر مهمی در افزایش سرمایه شرکت دارد.کاتب در مورد سرانه سودآوری شرکت بیمه سرمد هم گفت: سرانه سودآوری به ازای هر نفر از پرسنل شرکت بیمه سرمد همواره از متوسط صنعت و شرکت‌های بیمه غیردولتی بالاتر بوده که این امر با توجه به رشد تعداد پرسنل شرکت، بیانگر بازدهی مناسب شرکت است. سرانه سودآوری شرکت در سال گذشته، ۱۴۰۲ میلیون ریال بوده که این میزان بر اساس آخرین آمار در صنعت بیمه ۷۲۴ میلیون ریال بوده است.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بیمه

ماموریت های شرکت بیمه اتکایی “رایا” اعلام شد

مثلث مالی : طی نامه ای از سوی دکتر علی بنیادی نائینی، چارچوب ها و الزامات قانونی و همچنین انتظارات نهاد ناظر صنعت بیمه از مدیران و دست اندرکاران شرکت بیمه اتکایی “رایا” ابلاغ شد.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

Take a peek inside our Wonderworld

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید