صورت های مالی سرشار از سود شرکت بیمه دی منتشرشد

مثلث مالی : بیمه دی اخیرا صورت های مالی سرشار از سود خود را منتشر کرده که این گزارش نشان دهنده سود سازی بالای این شرکت بیمه ای و تحولات بنیادی بسیار خوبی است.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : بیمه دی اخیرا صورت های مالی سرشار از سود خود را منتشر کرده که این گزارش نشان دهنده سود سازی بالای این شرکت بیمه ای و تحولات بنیادی بسیار خوبی است.

به گزارش پایگاه خبری -تحلیلی مثلث مالی ، شرکت بیمه دی در عملکرد ۱۲ ماهه ۹۹ با جهش ۱۸۰ درصدی در سود خود همراه و به ازای هر سهم ۴۷۲۳ ریال سود ساخته است.

این درحالی است که درآمد سرمایه گذاری های شرکت با رشد بسیار عالی ۱۱۹ درصدی همراه شده که نشان دهنده هدایت مناسب نقدینگی در بیمه دی می باشد.

حق بیمه های صادره برای سال ۱۳۹۹ در سطح ۴۱۱۳ میلیارد تومان قرار داشته است اما این رقم برای سال ۱۴۰۰ با رشد بسیار خوب۳۱ درصدی در سطوح ۵۴۰۸ میلیارد تومان پیش بینی شده که رشد قابل توجهی در بازار رقابتی صنعت بیمه است.

بیمه دی  در پایان سال ۹۹ حدود ۱۹۳۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری داشته است که از این میزان ۴۸۹ میلیارد تومان سود کسب کرده است ، به عبارتی  سود سرمایه گذاری در سهام شرکت ها که حدود ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است، عمده این درآمد ها را تشکیل می دهد.

بیمه دی دارای پرتفوی سرمایه گذاری قوی بوده که شامل ۱۲۰۸ میلیارد تومان سپرده بانکی و ۳۰۵ میلیارد تومان صندوق های سرمایه گذاری و ۳۳۶ میلیارد تومان در شرکت های بورسی و ۶۰ میلیارد تومان در سایر شرکت ها می باشد.

بنابراین گزارش ، بیمه دی دارای تراز ارزی مثبت بوده به طوری که برای سال ۹۹ سود ۲۷ میلیاردی و برای سال ۱۴۰۰ پیش بینی سود ۱۰ میلیاردی را از این طریق دارد.

همچنین بیمه دی مجوز افزایش سرمایه جذابی را دریافت کرده است این افزایش سرمایه ۱۴۳ درصد بوده و محل آن تجدید ارزیابی دارایی هاست.

با توجه به قیمت های فعلی سهم بیمه دی دارای پی بر ای  (P/E) نازل ۴.۳ مرتبه ای می باشد در حالی که متوسط پی بر ای گروه نزدیک ۱۸ مرتبه است.

از طرف دیگر پتانسیل تجدید ارزیابی هم در بین می باشد بدین ترتیب این سهم بیمه ای را می تواند یکی از مستعد ترین سهام بیمه ای دانست که هم به واسطه وضعیت عملیاتی و هم به واسطه سرمایه گذاری های ارزشمند در کنار تجدید ارزیابی به گزینه جذابی در گروه بیمه تبدیل شده است.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

Take a peek inside our Wonderworld

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید