صورت های مالی سرشار از سود شرکت بیمه دی منتشرشد

مثلث مالی : بیمه دی اخیرا صورت های مالی سرشار از سود خود را منتشر کرده که این گزارش نشان دهنده سود سازی بالای این شرکت بیمه ای و تحولات بنیادی بسیار خوبی است.

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print

مثلث مالی : بیمه دی اخیرا صورت های مالی سرشار از سود خود را منتشر کرده که این گزارش نشان دهنده سود سازی بالای این شرکت بیمه ای و تحولات بنیادی بسیار خوبی است.

به گزارش پایگاه خبری -تحلیلی مثلث مالی ، شرکت بیمه دی در عملکرد ۱۲ ماهه ۹۹ با جهش ۱۸۰ درصدی در سود خود همراه و به ازای هر سهم ۴۷۲۳ ریال سود ساخته است.

این درحالی است که درآمد سرمایه گذاری های شرکت با رشد بسیار عالی ۱۱۹ درصدی همراه شده که نشان دهنده هدایت مناسب نقدینگی در بیمه دی می باشد.

حق بیمه های صادره برای سال ۱۳۹۹ در سطح ۴۱۱۳ میلیارد تومان قرار داشته است اما این رقم برای سال ۱۴۰۰ با رشد بسیار خوب۳۱ درصدی در سطوح ۵۴۰۸ میلیارد تومان پیش بینی شده که رشد قابل توجهی در بازار رقابتی صنعت بیمه است.

بیمه دی  در پایان سال ۹۹ حدود ۱۹۳۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری داشته است که از این میزان ۴۸۹ میلیارد تومان سود کسب کرده است ، به عبارتی  سود سرمایه گذاری در سهام شرکت ها که حدود ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است، عمده این درآمد ها را تشکیل می دهد.

بیمه دی دارای پرتفوی سرمایه گذاری قوی بوده که شامل ۱۲۰۸ میلیارد تومان سپرده بانکی و ۳۰۵ میلیارد تومان صندوق های سرمایه گذاری و ۳۳۶ میلیارد تومان در شرکت های بورسی و ۶۰ میلیارد تومان در سایر شرکت ها می باشد.

بنابراین گزارش ، بیمه دی دارای تراز ارزی مثبت بوده به طوری که برای سال ۹۹ سود ۲۷ میلیاردی و برای سال ۱۴۰۰ پیش بینی سود ۱۰ میلیاردی را از این طریق دارد.

همچنین بیمه دی مجوز افزایش سرمایه جذابی را دریافت کرده است این افزایش سرمایه ۱۴۳ درصد بوده و محل آن تجدید ارزیابی دارایی هاست.

با توجه به قیمت های فعلی سهم بیمه دی دارای پی بر ای  (P/E) نازل ۴.۳ مرتبه ای می باشد در حالی که متوسط پی بر ای گروه نزدیک ۱۸ مرتبه است.

از طرف دیگر پتانسیل تجدید ارزیابی هم در بین می باشد بدین ترتیب این سهم بیمه ای را می تواند یکی از مستعد ترین سهام بیمه ای دانست که هم به واسطه وضعیت عملیاتی و هم به واسطه سرمایه گذاری های ارزشمند در کنار تجدید ارزیابی به گزینه جذابی در گروه بیمه تبدیل شده است.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بیمه

تشریح برنامه های همایش بیمه و توسعه توسط رییس پژوهشکده بیمه

مثلث مالی : بیست‌و‌هشتمین همایش ملی بیمه و توسعه با عنوان «نقش صنعت بیمه در رونق اقتصادی، با محوریت تحول دیجیتال» در دو روز متوالیِ ۱۳ و ۱۴ آذر ماه به صورت حضوری(مدیران ارشد صنعت بیمه) و مجازی(سایر علاقه‌مندان) برگزار خواهد شد. حمید کردبچه،رئیس پژوهشکده بیمه در نشست خبری که به مناسبت بیست وهشتمین همایش ملی بیمه و توسعه با محوریت” تحول دیجیتال ” در سالن اجتماعات این مرکز برگزار شد گفت: هیچ همایشی مانند همایش روز بیمه نیست، چراکه این همایش بستری برای گفت و گو و گفتمان سازی است و با توجه به نقص صنعت بیمه در این زمینه، برپایی چنین همایشی بسیار مفید است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید