سود دهی عملیات بیمه‌گری تجارت‌نو در تراز شرکت‌های جهانی است

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : رئیس کل بیمه مرکزی، با اطمینان از اینکه فضا را برای جذب نمایندگی‌های بیشتر شرکت بیمه تجارت‌نو، باز تر خواهد کرد گفت: انتظار می‌رود شعبه بیمه تجارت‌نو در استان خوزستان دستکم ۶۰۰ نماینده داشته باشد تا با بازتر شدن فضای کسب وکار، بیمه تجارت‌نو بتواند بیشتر به پرواز درآید.

به گزارش روابط عمومی بیمه تجارت نو ، غلامرضاسلیمانی، درحاشیه مراسم راه اندازی ساختمان جدید شعبه بیمه تجارت‌نو در استان خوزستان،ضمن گرامیداشت ایام دهه مبارک فجر اذعان داشت: با راه اندازی شرکت‌های جدید بیمه‌ای، رقابت در صنعت بیمه بیشتر خواهد شد زیرا که شرکت‌های جدید در تلاش خواهند بود تا به رشد بیمه تجارت‌نو دست یابند.

وی افزود: شرکت بیمه تجارت‌نو در این سال‌ها به خوبی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری استفاده کرده و به سود دهی‌ مطلوبی هم دست یافته است.

سلیمانی اظهارداشت: در گزارش مدیرعامل بیمه تجارت‌نو، دو خصلت مهم وجود داشت که یکی سودآوری بالاتر از میانگین صنعت بیمه بود. به طور معمول در بخش بیمه‌گری در سطح جهان، مثبت ۵ درصد سودآوری وجود دارد هرچند که شرکت‌هایی وجود دارند که منهای ۵ درصد زیان می‌دهند.

رئیس کل بیمه مرکزی، ویژگی دیگر بیمه تجارت‌نو را بهره‌گیری از زمینه‌های سرمایه‌گذاری در بازارسرمایه دانسته و توضیح داد: بیمه تجارت‌نو با انتقال به موقع منابع مالی خود به بازار سرمایه، سود دهی مطلوبی را برای سهامداران خود رقم زد.

وی همچنین به پتانسیل بالای شرکت بیمه تجارت‌نو در بهره‌گیری از نیروهای جوان وحرفه ای اشاره کرده و گفت: موفقیت مدیرانی که از افراد جوان در شرکت‌های خود بهره می‌گیرند، تضمین شده بوده و درحال حاضر هم جوانگرایی در صنعت بیمه یک ارزش است.

سلیمانی با اشاره به نشان تجاری بیمه تجارت‌نو، اذعان داشت: این نام، به معنای فعالیتی جدید بوده و از زمانی که بیمه تجارت‌نو فعالیت خود را کلید زده، زمان چندانی نگذشته اما رشد این شرکت بیمه‌ای بسیار بالا است و انتظار می‌رود که سایر شرکت‌ها هم همین مقدار سود دهی را محقق سازند.

به گفته رئیس کل بیمه مرکزی، بهترین محصول تاثیرگذار در رشد صنعت بیمه، بیمه نامه زندگی است زیرا تعهدات این نوع بیمه نامه ۱۰ تا ۱۵ ساله بوده و منابع مالی آن را می‌توان در بازار سرمایه، سرمایه گذاری کرد.

سلیمانی در بخش دیگر از سخنان خود به مزیت‌های بازار سرمایه اشاره داشته و گفت: بازار سرمایه برای شرکت‌های بیمه‌ای یک فرصت مطلوب بوده و شرکت‌های بیمه‌ای باید به این سمت حرکت کنند.

وی با ابرازخرسندی از افتتاح ساختمان جدید شعبه بیمه تجارت‌نو در استان خوزستان، به ذکر خاطره ای از نحوه راه اندازی شرکت بیمه تجارت‌نو، بسنده کرد که چهار سال قبل، زمانی که در سرمایه گذاری غدیر مدیرعامل بوده، نسبت به سرمایه گذاری شرکت فرعی غدیر در ایجاد یک شرکت بیمه‌ای(تجارت‌نو) تردید داشته اما اکنون، با گذشت ۴ سال از موفقیت های تجارت‌نو، از تصمیمی که آن زمان اتخاذ شده، سرافراز است.

تحسین عملکرد تجارت‌نو

در آیین این مراسم نیما نوراللهی مدیر عامل بیمه تجارت‌نو، پس از عرض خیر مقدم و تبریک ایام پر شور و خاطره دهه فجر، به بیان شرحی از دستاوردهای شرکت پرداخت. وی در ارائه گزارش عملکرد به آمار و ارقام قابل توجهی درخصوص فعالیت‌های بیمه‌ای و سرمایه گذاری‌ها اشاره داشت که موجب تحسین رئیس کل بیمه مرکزی و سایرین شد.

همچنین سیدمحمد کریمی، دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران درسخنانی با تاکید بر اخلاق مداری حضورتعداد زیادی از مدیران عامل صنعت بیمه در این مراسم را بزرگترین نشانه اخلاق دانست.

وی، با نگاه به کارنامه بیمه تجارت‌نو این شرکت را نهال درحال تنومند شدن توصیف کرده و افزود: آرزومندیم که شرکت بیمه تجارت‌نو از شرکت های پیشرو در صنعت بیمه باشد و با روند پیشرفت خود به ضریب نفوذ بیمه و فرهنگ بیمه در کشور کمک کند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

Take a peek inside our Wonderworld

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید