اختلاف درسناریوی انتقال / بیمه ایران معین به دنبال ایفای نقش اتکایی درسرزمین اصلی است گام اول را با قرارداد بنیاد شهید برداشت

مثلث مالی : شرکت بیمه ایران معین در راستای اجرای برنامه های توسعه ای خود درجهت ایفای نقش بیمه گراتکایی در سرزمین اصلی ، درقرارداد بزرگ بنیاد شهید کنار شرکت بیمه دی قرارمی گیرد ، گفته می شود بیمه مرکزی سال گذشته 100 درصد اتکایی این قرارداد را برعهده داشت اما برای سال جدید بخشی از ریسک به ایران معین واگذارشده است . این درحالی است که محمد رضایی مدیرعامل بیمه ایران در گفت و گوی زنده اینستاگرامی با مثلث مالی از برنامه دیگری خبرداده است ، برنامه ای که طی آن شرکت بیمه ایران با افزایش سرمایه به 20 هزار میلیارد تومان قصد دارد بزرگترین بیمه گر اتکایی کشور و منطقه باشد و با افرایش سرمایه ایران معین به دلیل انتقال پرتفوی خود موافقت کرده و درصدد است مجوز فعالیت آن را درسرزمین اصلی از بیمه مرکزی ایران دریافت نماید .

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی – لیلا اکبرپور : شرکت بیمه ایران معین در راستای اجرای برنامه های توسعه ای خود درجهت ایفای نقش بیمه گراتکایی در سرزمین اصلی ، درقرارداد بزرگ بنیاد شهید کنار شرکت بیمه دی قرارمی گیرد ، گفته می شود بیمه مرکزی سال گذشته ۱۰۰ درصد اتکایی این قرارداد را برعهده داشت اما برای سال جدید بخشی از ریسک به ایران معین واگذارشده است .  

این درحالی است که محمد رضایی مدیرعامل بیمه ایران در گفت و گوی زنده اینستاگرامی با مثلث مالی از برنامه دیگری خبرداده است ، برنامه ای که طی آن شرکت بیمه ایران با افزایش سرمایه به ۲۰ هزار میلیارد تومان قصد دارد بزرگترین بیمه گر اتکایی کشور و منطقه باشد و با افرایش سرمایه ایران معین به دلیل انتقال پرتفوی خود موافقت کرده و درصدد است مجوز فعالیت آن را درسرزمین اصلی از بیمه مرکزی ایران دریافت نماید .

اما داریوش محمدی مدیرعامل بیمه ایران معین دراین خصوص به مثلث مالی گفت : فعالیت ایران معین درسرزمین اصلی و رقابت با سهامدار خود مغایربا فلسفه وجودی ماست و علاقه ای به فروش مستقیم درسرزمین اصلی نداریم اما برنامه ویژه ای  برای نقش بیمه گر اتکایی در سرزمین اصلی داریم تا جزو ۵ شرکت اول قبولی اتکایی کشورباشیم.

وی ادامه داد : امسال با مصوبه هیات مدیره  ، این شرکت هم در قبولی ریسک قرارداد بزرگ بنیاد شهید مشارکت دارد و برآورد ما این است که قرارداد زیان دهی نیست ، با قبولی اتکایی این ریسک بزرگ ، گام نخست برنامه های این شرکت که توسعه نقش اتکایی درسرزمین اصلی است ، محقق شد.

وی با بیان اینکه با برگزاری مجمع فوق العاده درپایان آذرماه سرمایه ایران معین به ۵۶۰ میلیارد تومان افزایش می یابد، گفت :  درفازبعدی با سود نیمه اول سال ۹۹ و تجدید ارزیابی دارایی ها سرمایه ایران معین به راحتی  1000 میلیارد تومان خواهد شد.

محمدی حق بیمه اتکایی سال ۹۹ قرارداد بنیاد شهید را ۲۰۰ میلیارد تومان و حق بیمه یک ساله را ۵۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود : حق بیمه اتکایی سال گذشته ۶۸ میلیارد تومان بود.

مدیرعامل بیمه ایران معین درباره فعالیت این شرکت در سرزمین اصلی گفت : فعالیت در سرزمین اصلی برای شرکت های مناطق آزاد ممنوع است و اگر بخواهیم درسرزمین اصلی فعال باشیم باید مراحل خروج از مناطق آزاد را طی کنیم که حضور دربازار رقابتی بیمه و رقابت با بیمه ایران که سهامدار ایران معین است با ماهیت و هدف اصلی تاسیس این شرکت درمناطق آزاد مغایرت دارد .

انتقال

محمدی مدیرعامل بیمه ایران معین درخصوص گفته مدیرعامل بیمه ایران درباره انتقال پرتفوی به ایران معین به خبرنگار ما گفت : بدون تردید برنامه های توسعه ای شرکت با سهامدار اصلی است اما تاکنون درخصوص انتقال پرتفوی بیمه ایران با ما صحبتی نشده است ، ضمن اینکه این فرآیند بسیار پیچیده ، تخصصی و زمان برخواهد بود .

محمدی گفت : برنامه ریزی های بیمه ایران و هیات مدیره ایران معین طی سال های گذشته افزایش سرمایه و ارتقای توانمندی شرکت بوده است که جای تقدیر دارد و امروز تیم جدید هم این روند را ادامه می دهد ، به گونه ای که فاصله امروز ایران معین با سایر رقبایش در مناطق آزاد زیاد است و همین موضوع موجب شده تا بخواهیم با همکاری شرکت های دیگر مناطق آزاد نقش راهبری را ایفا نماییم.

وی افزود : اینکه یک شرکت با سابقه ۱۷ سال می تواند پرتفوی بیمه ایران با قدمت ۸۶ سال را بپذیرد ، پرسشی سخت و مسوولیت سختی است که نیازمند تشکیل کارگروه های تخصصی و برنامه ریزی های جدی دارد .

محمدی از آمادگی ایران معین برای ورود به بازار سرمایه خبر داد و گفت : منتظر اشاره صاحب سهم و فرصت مناسب دربازار سرمایه هستیم  .

وی درباره عملکرد ایران معین در۹ ماهه ۹۹ گفت : برغم رشد ۴۰ درصدی حق بیمه سهم بیمه شخص ثالث از ۴۸ به ۳۲ درصد کاهش یافته است که نشان دهنده جایگزینی  ریسک های مناسبتری است ، با وجود پرداخت ۱۵ میلیارد تومان خسارت آتش سوزی بازار پردیس یک ضریب خسارت همچنان عدد قابل قبولی است و خلاصه اینکه هیات مدیره حواسش به همه چیزهست .

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

Take a peek inside our Wonderworld

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید