ریزش شاخص کل؛ بورس تهران قرمزپوش به تعطیلات رفت

مثلث مالی : شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۳۲ هزار و ۴۱۷ واحدی معادل ۲.۶۹ درصد به یک میلیون و ۱۷۳ هزار و ۵۰ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۲۳۴ واحدی به ۱۷ هزار و ۴۳۴ واحد رسید.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۳۲ هزار و ۴۱۷ واحدی معادل ۲.۶۹ درصد به یک میلیون و ۱۷۳ هزار و ۵۰ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۲۳۴ واحدی به ۱۷ هزار و ۴۳۴ واحد رسید.

روز گذشته تالار شیشه‌ای، در معاملات پنجمین و آخرین روز هفته (چهارشنبه پانزدهم بهمن ماه ۹۹)، شاهد روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۸۴۵۹ واحدی معادل ۲.۶۹ درصد به رقم ۳۰۶ هزار و ۱۲۳ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۴۴۰۲ واحدی معادل ۱.۰۳ درصد، عدد ۴۲۳ هزار و ۱۶۲ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۲۸۷۹ واحدی به رقم ۲۷۶  هزار و ۷۴۷ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۳۵۰۰۱ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۶۸۰ هزار واحد رسید. همچنین  شاخص بازار اول با ۲۷۱۶۵ واحد کاهش به رقم ۸۳۷ هزار و ۶۲۰ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۵۳۵۳۶ واحد کاهش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۴۴۵ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فارس، فولاد، شستا، فملی، کگل، کچاد و تاپیکو با بیشترین کاهش، تاثیر منفی در روند شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی کویر، خگستر، دعبید و رکیش، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در پنجمین و آخرین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۸ میلیارد و ۷۴۸ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و ۸۱ هزار نوبت معامله و به ارزش ۸۵ هزار و ۸۴۲ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد غدام (خوراک‌ دام‌ پارس) با ۵ درصد رشد و پس از آن، نمادهای پدرخش، شکربن، کرازی، سبجنو و فاما بود. همچنین نماد معاملاتی کدما (معدنی‌ دماوند) با ۵ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای شکلر، ختراک، فرآور، قشکر، وبهمن و بموتو قرار گرفتند.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی برکت، خگستر، خساپا، غزر، کلوند،  خودرو و ولپارس به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

بیشترین عرضه و تقاضا 

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی کویر، پارند، غنوش، غدام، نمرینو و فنورد با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای شپنا، شستا، کدما، شتران، وتجارت، پرداخت و شبندر بیشترین حجم عرضه را داشتند.

نوسان نماگر صنایع

در معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص همه صنایع به رنگ قرمز درآمدند. بر این اساس شاخص صنایع بانکها، چند رشته ای ص، شیمیایی، کانه فلزی، رادیویی، فراورده نفتی و فنی مهندسی با روند کاهش مواجه شدند. / ایبنا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید