رویداد مهم انتخابات ریاست جمهوری بر بازار سرمایه اثرگذار است

مثلث مالی : در همه کشورها رویدادهای سیاسی مهم مانند انتخابات ریاست جمهوری تاثیر بسزایی در روند بازارهای مختلف می گذارد، قطعا در بازار سرمایه هم اثر گذار است اما به این معنی نیست که روند فعالیت از مسیر اصلی خارج می شود.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : در همه کشورها رویدادهای سیاسی مهم مانند انتخابات ریاست جمهوری تاثیر بسزایی در روند بازارهای مختلف می گذارد، قطعا در بازار سرمایه هم اثر گذار است اما به این معنی نیست که روند فعالیت از مسیر اصلی خارج می شود.

جواد عشقی نژاد، نایب رییس هیات مدیره شرکت بورس تهران در خصوص تاثیر رویدادهای سیاسی مهم بر بازار سرمایه گفت: در همه کشورها رویدادهای سیاسی مهم مانند انتخابات ریاست جمهوری تاثیر بسزایی در روند بازارهای مختلف می گذارد، قطعا در بازار سرمایه هم اثر گذار است اما به این معنی نیست که روند فعالیت از مسیر اصلی خارج می شود.

وی افزود: کشور ما در شرایط متفاوتی از سایر کشورها قرار دارد و مذاکرات برجام برای بازار سرمایه مهم است و می تواند سرنوشت اقتصادی کشور را تحت تأثیر قرار به همین منظور باید بگوییم که بازار سرمایه دو رویداد مهم را پیش روی دارد.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به خبرهای مثبتی که از صنایع مختلف به گوش می رسد، گفت: بسته پیشنهادی ۷+۳ نیز نقش مهمی در روند فعالیت بازار ایفا می کند. بازار نشان داده که ابزارها به تنهایی نمی توانند اثر گذاری کافی داشته باشند به همین منظور بسته های پیشنهادی می توانند مانند یک اهرم کمکی قوی برای بازار به شمار می رود.

نایب رییس هیات مدیره شرکت بورس تهران به نقش حقوقی ها در تغییر رویه معاملات بازار سهام اشاره کرد و گفت: باید بپذیریم که بیش از ۵۰ میلیون سهامدار حقیقی در بازار وجود دارد و در کنار آنها حقوقی هایی هم هستند که با حمایت های خود در دوره های مختلف سعی کردند بازار را در مدار طبیعی خود قرار دهند اما باید گفت که دیگر حقوقی ها نمی توانند مانند ۱۰ سال گذشته فقط به حمایت بازار بپردازند چرا که آنها هم جزیی از این بازار هستند و در شرایط نزولی قطعا زیان برای آنها هم هست.

این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: سایر نهادهای اقتصادی هم باید برنامه های حمایتی و تقویتی بازار سرمایه داشته باشند، تا با اعتماد دوباره بازار هم جان تازه ای بگیرد، تجربه نشان داده که با تمرکز بر یک بخش و غفلت از سایر بخش ها نتیجه لازم کسب نمی شود. / سنا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید