رونمایی از سامانه هوشمند مدیریت اسناد شعب بیمه دانا رونمایی شد / حرکت به سمت بیمه دیجیتال

مثلث مالی : رونمایی از سامانه هوشمند مدیریت اسناد شعب بیمه دانا «ساماش» طی مراسمی با حضور مدیران ارشد بیمه دانا و بیمه مرکزی در تهران برگزار شد.

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print

مثلث مالی : رونمایی از سامانه هوشمند مدیریت اسناد شعب بیمه دانا «ساماش» طی مراسمی با حضور مدیران ارشد بیمه دانا و بیمه مرکزی در تهران برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی بیمه دانا، در مراسم رونمایی از سامانه ساماش، دکتر کاردگر نایب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بیمه دانا، رئیس و اعضای هیئت مدیره، قائم مقام بیمه دانا، معاونان مدیرعامل، برخی از مدیران ستادی و رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات بیمه مرکزی حضور داشتند.

 در این مراسم که در محل شعبه مرکزی برگزار شد، دکتر کاردگر نایب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بیمه دانا طی سخنانی با اشاره به هماهنگی و تعامل بسیار مناسب اعضای هیئت مدیره در پیشبرد امور شرکت اظهار داشت: برای رسیدن به بهره‌وری مطلوب و اعمال نظارت مناسب، ایجاد یک اکوسیستم بیمه‌ای جزو الزامات هیئت مدیره به شمار می‌رود.

  وی با تاکید بر ضرورت رشد دانش بیمه‌ای به ویژه در حوزه درمان و اطلاعات افزود: با توجه به راه اندازی سامانه ساماش و فراهم شدن زیرساخت‌های لازم برای ایجاد تغییرات اساسی، حرکت به سمت بیمه دیجیتال در این شرکت آغاز شده و امیدواریم از صفر تا صد عملیات بیمه‌ای اعم از صدور و خسارت در آینده نزدیک، در بستر دیجیتال فراهم شود.

 مدیرعامل بیمه دانا، رشد و بهره وری اقتصاد را در گرو ارتقاء صنعت بیمه دانست و با اشاره به اینکه امروز اطلاعات حرف اول را در دنیا می‌زند، گفت: ما باید به دانش بیمه دیجیتال مسلح باشیم و آن را در تمامی لایه‌های شرکت تسری دهیم تا با استفاده از مزایا و نظارت و کنترل بیشتر، به بهره وری مناسب‌تر دست یابیم.

وی در پایان از تلاش‌ها و خدمات رئیس مرکز فاوا و همکاران این مدیریت در راه اندازی این سامانه تقدیر و تشکر کرد.

***اظهارات نعمتی، رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات بیمه مرکزی

پیش از اظهارات دکتر کاردگر، آقای نعمتی رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات بیمه مرکزی در سخنانی، رونمایی از سامانه ساماش را که موجب ارتقاء شاخص‌های عملکردی بیمه دانا می‌شود، مورد ستایش قرار داد و اظهار داشت: تحول دیجیتال و شکل‌گیری آن در صنعت بیمه یک ضرورت به شمار می‌رود. به اعتقاد من، نقش رهبری سازمان در بحث بیمه و تحول دیجیتال بسیار مهم است، زیرا در صورت حمایت و پایش آن از طرف هرم مدیریتی سازمان، می‌توان به اصلاح فرایندهای سیستم و ارتقاء بهره‌وری دست یافت.

وی با اشاره به اینکه بیمه دانا در بحث فناوری اطلاعات، از دانش و تجربه بسیار خوبی برخوردار است، افزود: سامانه ساماش، سامانه‌ای مطلوب و بسیار تاثیرگذار است که می‌توان در آینده آن را از حالت الکترونیکی به دیجیتالی تبدیل کرد تا با حذف کاغذ، شاهد تغییرات اساسی در صنعت بیمه باشیم.

***بیانات دکتر عطری، معاون فنی بیمه‌های اشخاص

در این مراسم، دکتر عطری معاون فنی بیمه‌های اشخاص بیمه دانا با تشریح اهمیت سامانه ساماش در عملیات بیمه‌گری اظهار داشت: با راه اندازی این سامانه، استفاده از ابزارهای نظارتی تقویت شده و دیگر امکان جعل اسناد امکان پذیر نخواهد بود.

 وی، استفاده از ارزیابان خسارت در این سامانه را مورد تاکید قرار داد و افزود: با توجه به یکپارچه شدن عملیات بیمه‌ای در این سامانه و حذف اسناد فیزیکی، می‌توان با کادر مجرب بیمه دانا کارهای بسیار مهم و درخور توجهی انجام داد.

 دکتر عطری، کمک مطلوب در محاسبه اسناد درمانی، بهره‌وری از نیروی انسانی و تمرکز اسناد درمانی را از ویژگی‌های مهم این سامانه دانست و ابراز امیدواری کرد: با بهره‌گیری از این سامانه و افزایش نظارت‌ها، امور مربوط به اسناد درمانی با دقت بیشتر و زمان بندی مناسب‌تر به ساماندهی لازم برسد.

***سخنان خانم نعیم حسنی، رئیس مرکز فاوای بیمه دانا

بر اساس این گزارش، خانم مهدیه نعیم حسنی رئیس مرکز فاوای بیمه دانا نیز در این مراسم، ضمن قدردانی از حمایت‌های مدیر عامل، هیئت مدیره و قائم مقام بیمه دانا برای راه اندازی این سامانه اظهار داشت: با راه اندازی سامانه ساماش ضمن جلوگیری از اشتباهات و محاسبات آماری، عملیات بیمه‌ای در حوزه اسناد درمانی به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.

 وی افزود: استقرار این سامانه در شعب بیمه دانا، علاوه بر کاهش چشمگیر هزینه‌های مرتبط با بایگانی، مصرف کاغذ و بازرسی اسناد، موجب سهولت در سرعت در مراجعه به اسناد، افزایش امنیت دسترسی به اسناد و فرآیندهای وابسته، کنترل و نظارت هوشمند بر اسناد صدور و خسارت شعب و کاهش بروز خطا در فرایندهای مرتبط به آنها خواهد شد.

 رئیس مرکز فاوای بیمه دانا در توضیح مطلب افزود: سامانه هوشمند ساماش، بستر الکترونیکی عملیات پذیرش و محاسبات خسارت را فراهم می‌کند و نقش مهمی در کاهش مخاطرات احتمالی و افزایش سهولت عملیات دارد.

در پایان این مراسم دکتر کاردگر و اعضای هیئت همراه ضمن بازدید از سامانه هوشمند ساماش و گفتگو با همکاران، از نزدیک با کارکرد، ویژگی‌ها و قابلیت‌های این سامانه آشنا شدند.

گفتنی است: در این مراسم همچنین از خدمات و تلاش های خانم سلطانی رئیس شعبه مرکزی بیمه دانا بابت برگزاری این مراسم و همکاری وی در خصوص اجرایی شدن بهتر سامانه ساماش تقدیر و تشکر شد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بیمه

مدیرعامل بیمه رازی در برنامه زنده شبکه دوم سیما مطرح کرد: رشد اقتصاد ملی در گرو رشد صنعت بیمه

مثلث مالی : مدیرعامل بیمه رازی با بیان اینکه اقدامات تاثیرگذاری در صنعت بیمه انجام شده است، گفت: رشد و توسعه صنعت بیمه در کشور به رشد و توسعه اقتصاد ملی منجر خواهد شد.

بازار مالی

دربیست و هشتمین همایش بیمه و توسعه اعلام شد / حضور صنعت بیمه در بازار سرمایه پررنگ تر می شود /

مثلث مالی : غلامرضا سلیمانی رییس کل بیمه مرکزی ایران دربیست و هشتمین همایش بیمه و توسعه اعلام کرد ،پوشش ریسک خودروهایی که کیفیت نامناسبی دارند باید با قواعد استاندارد بیمه ای همخوانی داشته باشد

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید