رنگ بورس بالاخره سبز شد / با رشد ۴۲۰۰۰ واحدی شاخص /

مثلث مالی : شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با رشد بیش از ۴۲۰۰۰ واحدی بعد از مدت ها رنگ تالار شیشه‌ای را از قرمز به سبز تبدیل کرد و باعث شد تا نماگر اصلی بازار به یک میلیون و ۵۴۶ هزار و ۱۴۹ واحد برسد.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با رشد بیش از ۴۲۰۰۰ واحدی بعد از مدت ها رنگ تالار شیشه‌ای را از قرمز به سبز تبدیل کرد و باعث شد تا نماگر اصلی بازار به یک میلیون و ۵۴۶ هزار و ۱۴۹ واحد برسد.

به گزارش ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که همه شاخص‌های بورس با افزایش مواجه شدند و به طور میانگین با ۲.۲۱ درصد صعود را به ثبت رساندند.

صعود شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری همه شاخص‌های بورس با رشد دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۴۲۷۲۲ واحد صعود معادل ۲.۸۴ درصد به یک میلیون و ۵۴۶ هزار و ۱۴۹ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با ۱۱۲۰۳ واحد افزایش معادل ۲.۸۴ درصد به ۴۰۵ هزار و ۴۴۶ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۳۱۰۵ واحد صعود معادل ۰.۷۸ درصد به ۴۰۰ هزار و ۶۷۹ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۲۰۳۴ واحد صعود معادل ۰.۷۸ درصد به ۲۶۲ هزار و ۵۵۹ واحد، شاخص آزاد شناور با ۵۶۲۸۶ واحد افزایش معادل ۲.۸۳ درصد به ۲ میلیون و ۴۸ هزار و ۲۲۹ واحد، شاخص بازار اول با ۳۸۵۳۳ واحد افزایش معادل ۳.۵۸ درصد به یک میلیون و ۱۱۳ هزار ۹۶۳ واحد و شاخص بازار دوم با ۵۷۱۵۳ واحد صعود معادل ۱.۸۲ درصد به ۳ میلیون و ۱۹۲ هزار و ۴۳۶ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد «فولاد با ۴۳۹۰ واحد، فملی با ۳۵۰۴ واحد، فارس با ۳۴۳۳ واحد، کگل با ۱۹۷۸ واحد، تاپیکو با ۱۵۸۱ واحد، شپنا با ۱۴۲۳ واحد و وغدیر با ۱۳۹۷ واحد» بیشترین تاثیر را در روند شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

نوسان اندک نماگر صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای با اندکی نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع « رادیویی با۴۰۲ واحد صعود معادل ۴.۶۵ درصد به ۹ هزار و ۶۸ واحد بانک ها با ۳۴۶ واحد افزایش معادل ۴.۳۵ درصد به ۸ هزار و ۳۱۰ واحد، فلزات اساسی با۴۶۴۳۰ واحد رشد معادل ۴.۱۹ درصد به یک میلیون و ۱۵۵ هزار و ۲۴۲ واحد، کانه فلزی با ۱۴۶۱۳ واحد افزایش معادل ۳.۷۲ درصد به ۴۰۷ هزار ۱۰۳ واحد، مالی با ۶۳۸۳۴ واحد افزایش معادل ۳.۳۵ درصد به یک میلیون و ۹۶۸ هزار ۳۷ واحد، فرآورده نفتی با ۱۵۹۴۵۷ واحد رشد معادل ۳.۲۶ درصد به ۵ میلیون و ۴۸ هزار و ۲۳۱ واحد، منسوجات با (۴۸۰) واحد افت معادل (۴.۹۵) درصد به ۹ هزار و ۲۱۷ واحد» رسید.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «وسکرشا با ۳۰ درصد، وبانک با ۹.۸۲ درصد، درازک با ۵ درصد، پاکشو با ۵ درصد، تکشا با ۵ درصد، کاوه با ۴.۹۹ درصد و دعبید با ۴.۹۹ درصد» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «وبهمن با (۴.۹۸) درصد، نمرینو با (۴.۹۵) درصد، حتاید با (۴.۹۴) درصد، خمهر با (۴.۹۲) درصد، بکام با (۴.۸۷) درصد، سشمال با (۴.۸۶) درصد و قصفها با (۴.۸۳) درصد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در یک میلیون و ۳۶۱ هزار نوبت معاملاتی، ۶ هزار و ۸۹۹ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۶۹ هزار و ۳۷۷ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

جزییات معاملات بورس در یک نگاه

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید