رشد ۳۴ درصدی درآمدهای مالیاتی دولت در شش ماه نخست ۹۹ /

مثلث مالی : جدیدترین گزارش فصلی مرکز آمار ایران از اقتصاد ایران در تابستان ۱۳۹۹ نشان از رشد بیش از ۳۴ درصدی کل درآمد مالیاتی دولت در نیم سال اول ۱۳۹۹ دارد.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : جدیدترین گزارش فصلی مرکز آمار ایران از اقتصاد ایران در تابستان ۱۳۹۹ نشان از رشد بیش از ۳۴ درصدی کل درآمد مالیاتی دولت در نیم سال اول ۱۳۹۹ دارد.

به گزارش خبرنگار ایبِنا؛ بررسی عملکرد درآمدهای مالیاتی دولت در سال ۱۳۹۶ تا شش ماه نخست سال جاری حکایت از روند مثبت درآمدهای مالیاتی دارد. به گونه ای که کل درآمد مالیاتی دولت در سال ۱۳۹۶، معادل ۹۶۳۰۸۵.۷ میلیارد ریال بوده است که این رقم شامل مالیات های مستقیم و مالیات بر کالا و خدمات است که نسبت به دوره مشابه سال قبل، ۱۵.۳ درصد رشد دارد.

همچنین این بخش درآمدی در سال ۱۳۹۷، با افزایش ۱۳.۴ درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل، به رقم ۱۰۹۲۰۸۱.۲ میلیارد ریال رسیده است. در سال ۱۳۹۸ نیز کل مالیات به رقم ۱۴۱۲۰۶۵ میلیارد ریال رسید که نسبت به دوره مشابه سال قبل، ۲۹.۳ درصد بیشتر بوده است.

اما در جدیدترین گزارش این بخش یعنی شش ماه سال جاری، کل مالیات ها به رقم ۸۵۲۲۳۹.۶ میلیارد ریال رسیده است که نسبت به دوره مشابه سال قبل، ۳۴.۱ درصد افزایش را نشان می دهد که این میزان درآمد مالیاتی دولت در نیم سال جاری شامل ۵۴۹۵۵۴.۵ میلیارد ریال مالیات های مستقیم و ۳۰۲۶۸۵.۱ میلیارد ریال مالیات بر کالا و خدمات می باشد که نسبت به دوره مشابه سال قبل، به ترتیب ۵۵ و ۷.۷ درصد رشد دارد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید