رئیس هیئت مدیره بیمه معلم تاکید کرد / ضرورت تغییر نگرش دولتی ها به بخش خصوصی

مثلث مالی : غلامرضا حیدری کرد زنگنه، رئیس هیئت مدیره بیمه معلم ضمن شفاف‌سازی در خصوص افزایش سرمایه و توانگری مالی شرکت گفت:گزارش‌دهی مطلوب به سهامداران ، تحصیل پرتفوی کم ریسک و سالم ، خدمت رسانی مطلوب از مهمترین اهداف بیمه معلم در سال 1400 خواهد بود

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print
مثلث مالی : غلامرضا حیدری کرد زنگنه، رئیس هیئت مدیره بیمه معلم ضمن شفاف‌سازی در خصوص افزایش سرمایه و توانگری مالی شرکت گفت:گزارش‌دهی مطلوب به سهامداران ، تحصیل پرتفوی کم ریسک و سالم ، خدمت رسانی مطلوب از مهمترین اهداف بیمه معلم در سال ۱۴۰۰ خواهد بود

به گزارش روابط عمومی بیمه معلم غلامرضا حیدری کرد زنگنه رئیس هیئت مدیره بیمه معلم، در حاشیه مجمع عمومی شرکت به نحوه افزایش سرمایه شرکت اشاره کرد و گفت:در سال گذشته افزایش سرمایه تا مبلغ ۴۲۰ میلیارد تومان محقق شد و امسال نیز با سهامداران و بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران توافق اولیه صورت گرفته تا در دو مرحله افزایش سرمایه به ۷۰۰ میلیارد تومان افزایش یابد که امیدواریم تا شهریور ماه محقق گردد.

وی در ادامه به توانگری بیمه معلم اشاره کرد و گفت: به دلیل افزایش سرمایه بیمه معلم در سال ۹۹ از ۱۵۰ به ۴۲۰ میلیارد تومانپیش‌بینی می‌شود که امسال توانگری مالی به سطح یک افزایش یابد که با توجه به توافق اخیر مبنی بر افزایش سرمایه به ۷۰۰ میلیارد تومان ، این روند تکمیل خواهد شد.

رئیس هیئت مدیره بیمه معلم در ادامه گفت: رکود اقتصادی، کرونا و برخی رفتارهای غیرحرفه‌ای در بازار بیمه مانند رقابت بر سر نرخ غیر فنی، بر عملکرد کلی صنعت بیمه بی‌تاثیر نبوده؛ اما با همه این موارد بیمه معلم در سال ۹۹ توانست پرتفویی بالاتر از بودجه را تامین و سوددهی شش برابری نسبت به دوره مشابه قبل را تجربه کند.

 غلامرضا حیدری کردزنگنه با تاکید بر اینکه تامین پرتفوی بیمه معلم در چارچوب برنامه استراتژیک پنج ساله شرکت خواهد بود، اذعان داشت:در سال ۱۴۰۰ هم بر همین اساس حرکت  کرده و حداقل افزایش بیست درصدی پرتفوی نسبت به سال ۹۹ را پیش‌بینی می‌کنیم.

رئیس هیئت مدیره بیمه معلم در ادامه از انسجام سازمانی و هماهنگی کارکنان صف، ستاد و شبکه فروش قدردانی کرد وگفت: حفظ مشتری برای بیمه معلم اهمیت بسزائی دارد در این راستا بیمه معلم تقریبا تا ۹۵درصد مشتریان حقیقی و حقوقی خود را حفظ کرده که این امر در نتیجه خدمات‌رسانی و مشتری‌مداری حاصل شده است.

 حیدری کردزنگنه در ادامه به توسعه روند شفافیت در بیمه معلم در سال ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت: ورود بیمه معلم به فرابورس اولین گام عملیاتی برای شفافیت بود که هر ساله با رعایت آیین‌نامه‌های بیمه مرکزی ج.ا.ا و بورس بر میزان شفافیت افزوده و به مرحله‌ای رسیده که صورتهای مالی در مجمع فقط با یک بند تصویب شد که آن هم در همه شرکتهای بیمه به دلیل اختلاف سازمان حسابرسی و بیمه مرکزی وجود دارد.

 حیدری کردزنگنه تاکید کرد:گزارش‌دهی مطلوب به سهامداران، تحصیل پرتفوی کم ریسک و سالم و خدمت رسانی مطلوب از مهمترین اهداف بیمه معلم در سال ۱۴۰۰ خواهد بود.

غلامرضا حیدری کردزنگنه که سالها رئیس سازمان خصوصی سازی را در کارنامه خود دارد به مشکلات خصوصی‌سازی در ایران نیز اشاره کرد و گفت: مشکل خصوصی‌سازی در صنایع ایران از جمله صنعت بانک و بیمه این است که دولت مالکیت‌ها را واگذار می‌کند اما دست از سر مدیریت‌ها بر نمی‌دارد و این چالش اصلی خصوصی‌سازی در کشور ماست.

رئیس هیئت مدیره بیمه معلم تاکید کرد: دولتمردان نگرش ضعیفی به بخش خصوصی دارند که امیدواریم این دیدگاهها تغییر یافته و دولت به جایگاه نظارتی و حاکمیتی خود بپردازد و بخش خصوصی هم تصدی‌گری امور اقتصادی را بدست گیرد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بیمه

تشریح برنامه های همایش بیمه و توسعه توسط رییس پژوهشکده بیمه

مثلث مالی : بیست‌و‌هشتمین همایش ملی بیمه و توسعه با عنوان «نقش صنعت بیمه در رونق اقتصادی، با محوریت تحول دیجیتال» در دو روز متوالیِ ۱۳ و ۱۴ آذر ماه به صورت حضوری(مدیران ارشد صنعت بیمه) و مجازی(سایر علاقه‌مندان) برگزار خواهد شد. حمید کردبچه،رئیس پژوهشکده بیمه در نشست خبری که به مناسبت بیست وهشتمین همایش ملی بیمه و توسعه با محوریت” تحول دیجیتال ” در سالن اجتماعات این مرکز برگزار شد گفت: هیچ همایشی مانند همایش روز بیمه نیست، چراکه این همایش بستری برای گفت و گو و گفتمان سازی است و با توجه به نقص صنعت بیمه در این زمینه، برپایی چنین همایشی بسیار مفید است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید