در مذاکرات فنی سندیکا با بیمه ایران اعلام شد / مقابله با رقابت منفی

مثلث مالی : جلسه شورای هماهنگی معاونان فنی سندیکای بیمه گران ایران با حضور رضایی مدیرعامل بیمه ایران، کریمی دبیر کل سندیکای بیمه گران، زاهدنیا معاون فنی بیمه ایران و رئیس شورای هماهنگی معاونان فنی صنعت بیمه و معاونین فنی سایر شرکت‌های بیمه به میزبانی بیمه ایران برگزار شد.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : جلسه شورای هماهنگی معاونان فنی سندیکای بیمه گران ایران با حضور رضایی مدیرعامل بیمه ایران، کریمی دبیر کل سندیکای بیمه گران، زاهدنیا معاون فنی بیمه ایران و رئیس شورای هماهنگی معاونان فنی صنعت بیمه و معاونین فنی سایر شرکت‌های بیمه به میزبانی بیمه ایران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمه ایران، رضایی مدیرعامل بیمه ایران در این جلسه موفقیت صنعت بیمه و بهبود عملیات بیمه گری را مرهون همکاری و تعامل معاونان فنی و استانداردسازی در عملیات صدور، کارشناسی و خسارت دانست و گفت: تعامل و تعمق در حوزه فنی، موجب ارتقای کمی و کیفی شرکت بیمه و به‌تبع آن صنعت بیمه خواهد شد.

مدیرعامل بیمه ایران در ادامه از پیگیری‌ها و حمایت‌های دبیرکل سندیکای بیمه گران تشکر کرد و افزود: اقدامات اخیر و مصوبه شورای عمومی در مورد مناقصات بیمه‌ای، نقطه عطفی در همکاری فنی و کاری میان اعضای این شورا خواهد بود ازاین‌رو به همه توصیه می‌کنم برای سنجش ریسک‌ها و شناسایی بهتر بیمه‌گذاران، نظام تبادل اطلاعات هوشمند و دقیقی را ایجاد نمایند تا ریسک‌های مناسب و بیمه‌گذاران بهتر از گذشته انتخاب شوند.

مدیرعامل بیمه ایران همچنین خواهان ایجاد یک سیستم تعیین حداقل نرخ در کلیه رشته‌های بیمه‌ای شد و خاطرنشان کرد: با تعیین کف نرخ فنی با شاخص بندی و معیار درست فاکتورهای ریسک، تعیین حق بیمه و بهای خطر به‌درستی و عادلانه تعیین می‌شود.

دکتر رضایی، ادامه اصلاحات لازم در آیین‌نامه‌ها و مقررات فعلی شورای عالی بیمه ازجمله آیین‌نامه ۷۶ در بخش اتکایی را خواستار شد تا صنعت بیمه کشور با روزآمدسازی مقررات، با روند فناوری و توسعه همگام گردد.

وی در ادامه سخنان خود، با ارائه پاورپوینتی، با اشاره به تحول جهانی در بخش IT و ریسک و بهره‌مندی از هوش مصنوعی و تجاری، نواندیشی در صنعت بیمه را ضرورتی انکارناپذیر دانست.

مدیرعامل بیمه ایران در خاتمه، اعضای جلسه را عصاره‌های فنی صنعت بیمه دانست و خطاب به حاضران در جلسه تأکید کرد: شرکت‌های بیمه بایستی به دنبال ارتقای کیفی خدمات، خلق محصولات جدید بیمه‌ای و بهبود فرآیندها و توسعه بیمه‌های الکترونیکی و بیمه‌های زندگی باشند چراکه صنعت بیمه کشور در سال جهش تولید دو مأموریت بزرگ حمایت از تولیدکنندگان داخلی با پوشش‌های متنوع بیمه‌ای وجهش تولید در حق بیمه را به عهده دارد که درواقع تولید حق بیمه، هم به‌طور مستقیم و هم غیرمستقیم در توسعه اقتصاد کشور نقش‌آفرینی می‌کند.

دکتر سید محمد کریمی دبیر کل سندیکای بیمه گران هم در این جلسه، مراحل آماده‌سازی دستورالعمل مناقصات بیمه‌ای را تشریح کرد و گفت: در حال حاضر که شاهد عصر دیجیتال و تغییرات گسترده در دنیا هستیم باید برای ادامه فعالیت‌های خود شرایط جدیدی را ایجاد نماییم تا خود را با روند تغییرات همگام سازیم.

دبیرکل سندیکای بیمه گران، آماده‌سازی دستورالعمل مناقصات بیمه‌ای را یکی از اقدامات بسیار خوب صنعت بیمه دانست و خواهان همکاری همه شرکت‌ها برای پیاده‌سازی این دستورالعمل شد.

دکتر کریمی رقابت منفی را یکی از عوامل بازدارنده رشد صنعت بیمه معرفی کرد و خواهان استفاده از تجارب معاونان فنی برای توانمندسازی نیروی انسانی صنعت بیمه شد.

محمد زاهدنیا معاون فنی بیمه ایران نیز از حضور همه اعضای شورا به‌خصوص مدیرعامل بیمه ایران و دبیرکل سندیکای بیمه گران در این جلسه تشکر و قدردانی نمود و دستور کار جلسه شورا با تعیین و انتخاب اعضای کمسیون مناقصات بیمه‌ای سندیکا و بررسی مفاد اصلاحی آئین‌نامه شماره ۷۶ شورای عالی بیمه و ارائه نظرات معاونان فنی صنعت بیمه ادامه پیدا کرد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

Take a peek inside our Wonderworld

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید