در مذاکرات فنی سندیکا با بیمه ایران اعلام شد / مقابله با رقابت منفی

مثلث مالی : جلسه شورای هماهنگی معاونان فنی سندیکای بیمه گران ایران با حضور رضایی مدیرعامل بیمه ایران، کریمی دبیر کل سندیکای بیمه گران، زاهدنیا معاون فنی بیمه ایران و رئیس شورای هماهنگی معاونان فنی صنعت بیمه و معاونین فنی سایر شرکت‌های بیمه به میزبانی بیمه ایران برگزار شد.

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print

مثلث مالی : جلسه شورای هماهنگی معاونان فنی سندیکای بیمه گران ایران با حضور رضایی مدیرعامل بیمه ایران، کریمی دبیر کل سندیکای بیمه گران، زاهدنیا معاون فنی بیمه ایران و رئیس شورای هماهنگی معاونان فنی صنعت بیمه و معاونین فنی سایر شرکت‌های بیمه به میزبانی بیمه ایران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمه ایران، رضایی مدیرعامل بیمه ایران در این جلسه موفقیت صنعت بیمه و بهبود عملیات بیمه گری را مرهون همکاری و تعامل معاونان فنی و استانداردسازی در عملیات صدور، کارشناسی و خسارت دانست و گفت: تعامل و تعمق در حوزه فنی، موجب ارتقای کمی و کیفی شرکت بیمه و به‌تبع آن صنعت بیمه خواهد شد.

مدیرعامل بیمه ایران در ادامه از پیگیری‌ها و حمایت‌های دبیرکل سندیکای بیمه گران تشکر کرد و افزود: اقدامات اخیر و مصوبه شورای عمومی در مورد مناقصات بیمه‌ای، نقطه عطفی در همکاری فنی و کاری میان اعضای این شورا خواهد بود ازاین‌رو به همه توصیه می‌کنم برای سنجش ریسک‌ها و شناسایی بهتر بیمه‌گذاران، نظام تبادل اطلاعات هوشمند و دقیقی را ایجاد نمایند تا ریسک‌های مناسب و بیمه‌گذاران بهتر از گذشته انتخاب شوند.

مدیرعامل بیمه ایران همچنین خواهان ایجاد یک سیستم تعیین حداقل نرخ در کلیه رشته‌های بیمه‌ای شد و خاطرنشان کرد: با تعیین کف نرخ فنی با شاخص بندی و معیار درست فاکتورهای ریسک، تعیین حق بیمه و بهای خطر به‌درستی و عادلانه تعیین می‌شود.

دکتر رضایی، ادامه اصلاحات لازم در آیین‌نامه‌ها و مقررات فعلی شورای عالی بیمه ازجمله آیین‌نامه ۷۶ در بخش اتکایی را خواستار شد تا صنعت بیمه کشور با روزآمدسازی مقررات، با روند فناوری و توسعه همگام گردد.

وی در ادامه سخنان خود، با ارائه پاورپوینتی، با اشاره به تحول جهانی در بخش IT و ریسک و بهره‌مندی از هوش مصنوعی و تجاری، نواندیشی در صنعت بیمه را ضرورتی انکارناپذیر دانست.

مدیرعامل بیمه ایران در خاتمه، اعضای جلسه را عصاره‌های فنی صنعت بیمه دانست و خطاب به حاضران در جلسه تأکید کرد: شرکت‌های بیمه بایستی به دنبال ارتقای کیفی خدمات، خلق محصولات جدید بیمه‌ای و بهبود فرآیندها و توسعه بیمه‌های الکترونیکی و بیمه‌های زندگی باشند چراکه صنعت بیمه کشور در سال جهش تولید دو مأموریت بزرگ حمایت از تولیدکنندگان داخلی با پوشش‌های متنوع بیمه‌ای وجهش تولید در حق بیمه را به عهده دارد که درواقع تولید حق بیمه، هم به‌طور مستقیم و هم غیرمستقیم در توسعه اقتصاد کشور نقش‌آفرینی می‌کند.

دکتر سید محمد کریمی دبیر کل سندیکای بیمه گران هم در این جلسه، مراحل آماده‌سازی دستورالعمل مناقصات بیمه‌ای را تشریح کرد و گفت: در حال حاضر که شاهد عصر دیجیتال و تغییرات گسترده در دنیا هستیم باید برای ادامه فعالیت‌های خود شرایط جدیدی را ایجاد نماییم تا خود را با روند تغییرات همگام سازیم.

دبیرکل سندیکای بیمه گران، آماده‌سازی دستورالعمل مناقصات بیمه‌ای را یکی از اقدامات بسیار خوب صنعت بیمه دانست و خواهان همکاری همه شرکت‌ها برای پیاده‌سازی این دستورالعمل شد.

دکتر کریمی رقابت منفی را یکی از عوامل بازدارنده رشد صنعت بیمه معرفی کرد و خواهان استفاده از تجارب معاونان فنی برای توانمندسازی نیروی انسانی صنعت بیمه شد.

محمد زاهدنیا معاون فنی بیمه ایران نیز از حضور همه اعضای شورا به‌خصوص مدیرعامل بیمه ایران و دبیرکل سندیکای بیمه گران در این جلسه تشکر و قدردانی نمود و دستور کار جلسه شورا با تعیین و انتخاب اعضای کمسیون مناقصات بیمه‌ای سندیکا و بررسی مفاد اصلاحی آئین‌نامه شماره ۷۶ شورای عالی بیمه و ارائه نظرات معاونان فنی صنعت بیمه ادامه پیدا کرد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بیمه

بیمه البرز علی الحساب صد میلیارد ریال خسارت به شرکت بهداش پرداخت کرد

مثلث مالی : بیمه البرز با دعوت از مدیران شرکت شیمیایی بهداش در ساختمان مرکزی شرکت بیمه البرز و طی نشستی با حضور رییس هیات مدیره، مدیرعامل و قائم مقام وی، چک علی الحساب خسارت به مبلغ صد میلیارد ریال را به بیمه‌گزار زیان‌دیده خود اعطاء کرد.

بیمه

بیمه نوین به ازای هر سهم ١۵٢ریال سود تقسیم کرد

مثلث مالی : مجمع عمومی عادی سالانه بیمه نوین صبح روز دوشنبه ٢۴ خردادماه برای بررسی و تصویب صورت‌های مالی سال مالی منتهی به ٣٠ اسفند ١٣٩٩با حضور ۵٨.١٩ درصد سهام‌داران برگزار و با تصویب مجمع به ازای هر سهم ١۵٢ ریال سود نقدی تقسیم خواهد شد.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید