معاون فنی بیمه های زندگی سامان تاکید کرد / تابع نرخ های منصفانه دربازاررقابتی

مثلث مالی : شیما آراء آکچوئرو معاون فنی بیمه های زندگی سامان درگفت و گوی زنده با پایگاه خبری - تحلیلی مثلث مالی درباره تاثیر آزادسازی بر تعیین نرخ منصفانه حق بیمه ها دربازار بیمه کشور گفت : آزاد سازی اتفاق خوبی برای صنعت بیمه کشوربود و این امکان را داد تا بیمه گران درچارچوب آیین نامه 94 و براساس پرتفوی ، هزینه ها ، ضریب خسارت و شرایطی که دارند ، نرخ حق بیمه های را تعیین نمایند.

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print

مثلث مالی : شیما آراء آکچوئرو معاون فنی بیمه های زندگی سامان درگفت و گوی زنده با پایگاه خبری – تحلیلی مثلث مالی درباره تاثیر آزادسازی بر تعیین نرخ منصفانه حق بیمه ها دربازار بیمه کشور گفت : آزاد سازی اتفاق خوبی برای صنعت بیمه کشوربود و این امکان را داد تا بیمه گران درچارچوب آیین نامه ۹۴ و براساس پرتفوی ، هزینه ها ، ضریب خسارت و شرایطی که دارند ، نرخ حق بیمه های را تعیین نمایند.

آراء با بیان اینکه در نظام تعرفه دست شرکت های بیمه بسته بود و آنها با یک نرخ وارد بازار می شدند ، افزود : درپی حذف تعرفه، نرخ ها هم برای بیمه گران و هم برای بیمه گذاران منصفانه شد .

وی ادامه داد : دربازار رقابتی نرخ و شرایط ریسک ها می تواند متناسب پرتفوی هر شرکت متفاوت باشد و آزادسازی فرصتی شد تا بیمه گران با کمک آکچورها ، تجربیات و داده های گذشته از مدل های نرخ گذاری متنوعی بهره مند شوند .

آراء یادآورشد : البته این روی حرفه ای بازار است ، متاسفانه دربرخی موارد دیده می شود ، شرکتی بدون توجه به اصول فنی تنها بخاطر جذب پرتفوی نرخ پایین تری نسبت به سایر رقبا اعلام می کند و درمناقصه برنده می شود ، دراین قراردادها شاید بیمه گذار ازاینکه حق بیمه کمتری پرداخت کرده راضی باشد اما بدون تردید خدماتی که دریافت خواهد کرد رضایت او را جلب نخواهد کرد و قراردادی که بدون توجه به اصول بیمه گری امضا شده پرتفوی ادامه داری نخواهد بود.

معاون فنی بیمه های زندگی سامان بررعایت نرخ منصفانه ای که توسط اکچوئرها تعیین می شود تاکید کرد و گفت : شرکت ها تابع این نرخ ها باشند.

مشروح این گفت و گو را درادامه تماشا کنید :

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بانک

نرخ سود وام مسکن جوانان با بازپرداخت پنج‌ساله ۶ درصد شد

مثلث مالی : مدیرعامل بانک مسکن شرایط تازه پرداخت تسهیلات مسکن جوانان را تشریح کرد.
محمود شایان درباره خبرخوش پایان سال به دارندگان حساب جوانان اعلام کرد: براساس مصوبه جدید هیات مدیره بانک، نرخ سود تسهیلات حساب پس­ انداز مسکن جوانان برای دوره بازپرداخت حداکثر ۵ ساله، از ۹ درصد به ۶ درصد کاهش پیدا کرد.

بانک

کاهش ۸۰ درصدی تله گذاری بانکی با استفاده از رمز پویا

کاهش فیشینگ موفقیت بزرگی برای شبکه بانکی و بانک مرکزی به شمار می‌رود چرا که یکی از آفت‌های استفاده از کارت‌های بانکی در شبکه دیجیتال، موضوع فیشینگ بود. معاون بازاریابی و عملیات شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا ا با اشاره به طرح رمز پویا که حدود یکسال از اجرای آن می گذرد، اظهار کرد: رمز پویا چالش سنگین اما لازمی بود که مزایای خوبی هم به همراه داشت به نحوی که در این مدت براساس آمار رسمی، شاهد کاهش ۸۰ درصدی فیشینگ بودیم.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید