درخواست بانک جهانی برای تمدید تعلیق بدهی کشورها تا پایان ۲۰۲۱

دیوید مالپاس، رئیس گروه بانک جهانی از گروه 20 خواست تا طرح تعلیق بدهی کشورهای فقیر را تا پایان سال 2021 تمدید کند و این امر را یکی از مهمترین فاکتورهای تقویت بهبود اقتصاد جهانی دانست.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : دیوید مالپاس، رئیس گروه بانک جهانی از گروه ۲۰ خواست تا طرح تعلیق بدهی کشورهای فقیر را تا پایان سال ۲۰۲۱ تمدید کند و این امر را یکی از مهمترین فاکتورهای تقویت بهبود اقتصاد جهانی دانست.

مالپاس طی اظهاراتی در نشست مجازی وزرای اقتصاد و روسای بانک های مرکزی کشورهای عضو گروه ۲۰ گفت: من از شما می خواهم که تا پایان سال ۲۰۲۱ زمان بندی طرح تعلیق خدمات بدهی را تمدید کنید و متعهد شوید که این ابتکار را تا حد امکان گسترده تر کنید.

رئیس بانک جهانی گفت: ما در مدت زمان کوتاهی با این طرح پیشرفت زیادی داشته ایم ، اما باید کارهای بیشتری انجام شود. مالپاس در ادامه تأکید کرد که بیماری همه گیر کرونا باعث “عمیق ترین رکود جهانی در دهه های اخیر” شده و ممکن است از نظر تأثیر اقتصادی بی سابقه باشد.

وی گفت: فقر در کشورهای فقیر به سرعت در حال افزایش است، متوسط درآمد رو به کاهش و رشد بسیار منفی شده است. بار بدهی که در حال حاضر برای بسیاری از کشورها وجود دارد به سطح بحران افزوده است. رئیس بانک جهانی همچنین از کشورهای عضو گروه ۲۰ خواست تا “درهای مشورت” را برای تعلیق بدهی های دو جانبه رسمی و تجاری فقیرترین کشورها را باز کند.

منبع : تسنیم

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید