درخواست بانک جهانی برای تمدید تعلیق بدهی کشورها تا پایان ۲۰۲۱

دیوید مالپاس، رئیس گروه بانک جهانی از گروه 20 خواست تا طرح تعلیق بدهی کشورهای فقیر را تا پایان سال 2021 تمدید کند و این امر را یکی از مهمترین فاکتورهای تقویت بهبود اقتصاد جهانی دانست.

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print

مثلث مالی : دیوید مالپاس، رئیس گروه بانک جهانی از گروه ۲۰ خواست تا طرح تعلیق بدهی کشورهای فقیر را تا پایان سال ۲۰۲۱ تمدید کند و این امر را یکی از مهمترین فاکتورهای تقویت بهبود اقتصاد جهانی دانست.

مالپاس طی اظهاراتی در نشست مجازی وزرای اقتصاد و روسای بانک های مرکزی کشورهای عضو گروه ۲۰ گفت: من از شما می خواهم که تا پایان سال ۲۰۲۱ زمان بندی طرح تعلیق خدمات بدهی را تمدید کنید و متعهد شوید که این ابتکار را تا حد امکان گسترده تر کنید.

رئیس بانک جهانی گفت: ما در مدت زمان کوتاهی با این طرح پیشرفت زیادی داشته ایم ، اما باید کارهای بیشتری انجام شود. مالپاس در ادامه تأکید کرد که بیماری همه گیر کرونا باعث “عمیق ترین رکود جهانی در دهه های اخیر” شده و ممکن است از نظر تأثیر اقتصادی بی سابقه باشد.

وی گفت: فقر در کشورهای فقیر به سرعت در حال افزایش است، متوسط درآمد رو به کاهش و رشد بسیار منفی شده است. بار بدهی که در حال حاضر برای بسیاری از کشورها وجود دارد به سطح بحران افزوده است. رئیس بانک جهانی همچنین از کشورهای عضو گروه ۲۰ خواست تا “درهای مشورت” را برای تعلیق بدهی های دو جانبه رسمی و تجاری فقیرترین کشورها را باز کند.

منبع : تسنیم

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بانک

۷۰ درصد تسهیلات بانکی صرف تامین سرمایه در گردش شد

مثلث مالی : در دو ماهه نخست امسال مجموعا بیش از ۲۷۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات از سوی بانک‌ها و موسسات اعتباری به بخش‌های کشاورزی، ‌صنعت-معدن، مسکن-ساختمان، ‌ بازرگانی، خدمات و بخش‌های متفرقه پرداخت شده که ۷۳.۷ درصد معادل ۲۰۱ هزار میلیارد از این مبلغ صرف تامین سرمایه در گردش در بخش‌های مختلف شده است که بیشترین سهم از این تسهیلات را نیز به خود اختصاص داده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید