دامن زدن دولت جو بایدن به تزریق منابع مالی بیشتر بیت کوین را جذاب تر می کند

مثلث مالی : بانک سرمایه‌گذاری جی‌پی‌مورگان پیش‌بینی کرده که در سال ۲۰۲۱ سرمایه‌گذاران سنتی بیشتری به خرید بیت‌کوین روی بیاورند.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : بانک سرمایه‌گذاری جی‌پی‌مورگان پیش‌بینی کرده که در سال ۲۰۲۱ سرمایه‌گذاران سنتی بیشتری به خرید بیت‌کوین روی بیاورند.

بازده ماهانه سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین، نخستین ارز رمزنگاری شده جهان، با عبور قیمت آن از مرز ۲۸ هزار دلار، در دسامبر به ۵۱ درصد رسید که بالاترین حد از ماه مه سال ۲۰۱۹ تاکنون به شمار می‌رود.

بهای هر بیت‌کوین در جریان معاملات روز چهارشنبه گذشته بازارهای مالی جهان با رشد روزانه ۵ درصدی تا سطح بی‌سابقه ۲۸ هزار ۵۷۲ دلار صعود کرد. این در حالی است که قیمت این ارز دیجیتالی در ابتدای ماه دسامبر ۱۸ هزار و ۸۷۰ دلار بود.

هر بین‌کوین یکسال پیش ۷ هزار و ۲۲۰ دلار مبادله می‌شد. این نرخ طی این مدت نزدیک به ۴ برابر شده و بازده سرمایه‌گذاری در این رمز ارز به ۲۹۵ درصد رسیده است. در همین مدت قیمت هر اونس طلا ۲۳.۶ درصد رشد کرده و از هزار و ۵۲۳ دلار به هزار و ۸۸۳ دلار رسیده است. همچنین شاخص قیمت سهام ۵۰۰ شرکت برتر بازارهای سهام آمریکا نیز طی یک سال گذشته تنها ۱۶ درصد افزایش یافته و شاخص بورس نزدک نیز در این مدت ۴۴ درصد بالا رفته است.

تحلیلگران بازارهای مالی نگرانی از ادامه روند نزولی نرخ برابری دلار آمریکا در مقابل ارزهای عمده جهان را یکی از دلایل صعود اخیر ارزش بیت‌کوین عنوان می‌کنند. به اعتقاد آنها نگرانی از تاثیر اجرای بسته محرک اقتصادی دولت آمریکا بر رشد تورم و نیز دامن زدن دولت آینده جو بایدن به تزریق منابع مالی بیشتر به اقتصاد این کشور، سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین را جذاب‌تر کرده است.

نرخ برابری دلار آمریکا آخر سال ۲۰۲۰ در مقابل سبد ارزی ارزهای عمده جهان از جمله یورو، ین، فرانک و یوان به پایین‌ترین حد از آوریل ۲۰۱۸ تا کنون رسید.

بر همین اساس، بانک سرمایه‌گذاری جی‌پی‌مورگان پیش‌بینی کرده که در سال ۲۰۲۱ سرمایه‌گذاران سنتی بیشتری به خرید بیت‌کوین روی بیاورند. / یورونیوز

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید