دامن زدن دولت جو بایدن به تزریق منابع مالی بیشتر بیت کوین را جذاب تر می کند

مثلث مالی : بانک سرمایه‌گذاری جی‌پی‌مورگان پیش‌بینی کرده که در سال ۲۰۲۱ سرمایه‌گذاران سنتی بیشتری به خرید بیت‌کوین روی بیاورند.

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print

مثلث مالی : بانک سرمایه‌گذاری جی‌پی‌مورگان پیش‌بینی کرده که در سال ۲۰۲۱ سرمایه‌گذاران سنتی بیشتری به خرید بیت‌کوین روی بیاورند.

بازده ماهانه سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین، نخستین ارز رمزنگاری شده جهان، با عبور قیمت آن از مرز ۲۸ هزار دلار، در دسامبر به ۵۱ درصد رسید که بالاترین حد از ماه مه سال ۲۰۱۹ تاکنون به شمار می‌رود.

بهای هر بیت‌کوین در جریان معاملات روز چهارشنبه گذشته بازارهای مالی جهان با رشد روزانه ۵ درصدی تا سطح بی‌سابقه ۲۸ هزار ۵۷۲ دلار صعود کرد. این در حالی است که قیمت این ارز دیجیتالی در ابتدای ماه دسامبر ۱۸ هزار و ۸۷۰ دلار بود.

هر بین‌کوین یکسال پیش ۷ هزار و ۲۲۰ دلار مبادله می‌شد. این نرخ طی این مدت نزدیک به ۴ برابر شده و بازده سرمایه‌گذاری در این رمز ارز به ۲۹۵ درصد رسیده است. در همین مدت قیمت هر اونس طلا ۲۳.۶ درصد رشد کرده و از هزار و ۵۲۳ دلار به هزار و ۸۸۳ دلار رسیده است. همچنین شاخص قیمت سهام ۵۰۰ شرکت برتر بازارهای سهام آمریکا نیز طی یک سال گذشته تنها ۱۶ درصد افزایش یافته و شاخص بورس نزدک نیز در این مدت ۴۴ درصد بالا رفته است.

تحلیلگران بازارهای مالی نگرانی از ادامه روند نزولی نرخ برابری دلار آمریکا در مقابل ارزهای عمده جهان را یکی از دلایل صعود اخیر ارزش بیت‌کوین عنوان می‌کنند. به اعتقاد آنها نگرانی از تاثیر اجرای بسته محرک اقتصادی دولت آمریکا بر رشد تورم و نیز دامن زدن دولت آینده جو بایدن به تزریق منابع مالی بیشتر به اقتصاد این کشور، سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین را جذاب‌تر کرده است.

نرخ برابری دلار آمریکا آخر سال ۲۰۲۰ در مقابل سبد ارزی ارزهای عمده جهان از جمله یورو، ین، فرانک و یوان به پایین‌ترین حد از آوریل ۲۰۱۸ تا کنون رسید.

بر همین اساس، بانک سرمایه‌گذاری جی‌پی‌مورگان پیش‌بینی کرده که در سال ۲۰۲۱ سرمایه‌گذاران سنتی بیشتری به خرید بیت‌کوین روی بیاورند. / یورونیوز

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بیمه

بیمه البرز علی الحساب صد میلیارد ریال خسارت به شرکت بهداش پرداخت کرد

مثلث مالی : بیمه البرز با دعوت از مدیران شرکت شیمیایی بهداش در ساختمان مرکزی شرکت بیمه البرز و طی نشستی با حضور رییس هیات مدیره، مدیرعامل و قائم مقام وی، چک علی الحساب خسارت به مبلغ صد میلیارد ریال را به بیمه‌گزار زیان‌دیده خود اعطاء کرد.

بیمه

بیمه نوین به ازای هر سهم ١۵٢ریال سود تقسیم کرد

مثلث مالی : مجمع عمومی عادی سالانه بیمه نوین صبح روز دوشنبه ٢۴ خردادماه برای بررسی و تصویب صورت‌های مالی سال مالی منتهی به ٣٠ اسفند ١٣٩٩با حضور ۵٨.١٩ درصد سهام‌داران برگزار و با تصویب مجمع به ازای هر سهم ١۵٢ ریال سود نقدی تقسیم خواهد شد.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید