تعهدی جدید برای صنعت بیمه کشور/ ابطال معاملات رسمی تحت پوشش بیمه

ابطال معاملات رسمی تحت پوشش بیمه قرار می گیرد

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : نمایندگان مجلس در نشست علنی خود در آخرین  روز اردیبهشت ماه و در جریان بررسی طرح ارتقای اعتبار اسناد رسمی با ماده ۱۳ این طرح موافقت کردند.

 در ماده ۱۳ آمده است:  در صورتی که معامله رسمی انجام شده ابطال شود شخصی که بطلان مستند به او باشد مکلف به جبران خسارت وارد شده است، سازمان موظف است در خصوص معاملات رسمی که پس از لازم‌الاجرا شدن این قانون منعقد می‌شوند نسبت به اخذ حق بیمه از طرفین معامله ناقل مالکیت اقدام و مسئولیت موضوع این ماده را نزد یکی از شرکت‌های بیمه، بیمه نماید.

بدین ترتیب نمایندگان مجلس یک  تعهد جدید را برای صنعت بیمه کشورتعریف کردند ، چنانچه معاملات رسمی در شرایطی باطل شوند ، دراین صورت یکی از طرفین ناقل مالکیت ممکن است مواجه با زیان مالی شود. بنابراین صنعت بیمه با دریافت حق بیمه این زیان های احتمالی را بیمه می کند.

البته گفته شده این امر مانع مراجعه شرکت بیمه به شخصی که بطلان مستند به اوست، نمی باشد ، بدان معناست که شرکت بیمه بعد از پرداخت خسارت می تواند آن را بازیافت یا ریکاوری نماید .

نحوه تعیین حق بیمه با پیشنهاد مشترک سازمان و بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران به تصویب رئیس قوه قضائیه می‌رسد.  

منبع : بیمه نویس

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

اخبار

معامله غیرمجاز ارز مشمول مالیات شد

مثلث مالی : براساس اعلام سازمان امور مالیاتی، سوداگران ارزی که اقدام به خرید و فروش غیرمجاز ارز خارج از شبکه بانکی یا صرافی‌ها کرده باشند، مشمول پرداخت مالیات علی‌الحساب بردرآمد می‌شوند.

بازار مالی

چه کسانی و تا چه زمانی می‌توانند برای یارانه ثبت‌نام کنند؟ /

مثلث مالی : ثبت‌نام برای ورود به لیست یارانه‌ها محدود به گروه خاصی نیست و متقاضیان در کنار دو روزی که برای آنها به تناسب شماره آخر کد ملی تعیین شده، دو روز دیگر هم بدون محدودیت، امکان ثبت‌نام دارند، حتی قرار است فرصت دیگری هم برای کسانی که در این مهلت موفق نشدند تعیین شود، بنابراین در صورت نبود مشکلی در سامانه ثبت‌نام، فعلا فرصت برای آنها فراهم است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

Take a peek inside our Wonderworld

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید