تحقیق و تفخص در صنعت بیمه جواب نمی دهد

مثلث مالی : غلامرضا تاجگردون ، مدیر عامل بیمه سرمد می گوید:تحقیق و تفحص ازصنعت بیمه که در دوره های پیشین در مجلس شورای اسلامی کلید خورد و در نهایت هم به جائی نرسید، ریشه ها واشکالات شخصی هم داشت.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : غلامرضا تاجگردون ، مدیر عامل بیمه سرمد می گوید:تحقیق و تفحص ازصنعت بیمه که در دوره های پیشین در مجلس شورای اسلامی کلید خورد و در نهایت هم به جائی نرسید، ریشه ها واشکالات شخصی هم داشت.

غلامرضا تاجگردون، مدیر عامل بیمه سرمد که در مجلس دهم رئیس کمیسیون برنامه و بودجه بود در اتاق بررسی عملکرد مجلس دهم در کلاب هاوس در پاسخ به ریسک نیوز در خصوص اینکه چرا تحقیق و تفحص ها از صنعت بیمه منجر به نتیجه نشده، گفت:تجربه نشان داده معمولا تحقیق و تفحص ها در نهایت به جواب نمی رسد و در بسیاری از موارد در مسیر با مشکل مواجه می شود زیرا اساسا برخی رانت ها و … مسیر تحقیق و تفحص را تغییر می دهد.

تاجگردون البیته بدین نکته اشاره کرد و گفت:معتقدم از انجا که تحقیق و تفحص از صنعت بیمه که در دوره های قبل کلید خورد ریشه ها و اشکالات شخصی هم داشته است که سبب می شد به مرور فساد را بیشتر کند و به نوعی مساله ای را حل نمی کرد زیرا پای مسایل شخصی هم در میان بود.

وی تاکید کرد : غالبا تحقیق و تفحص در اکثر صنایع  بازار های مالی به نتیجه نرسیده است.

تاجگردون در عین حال گفت:در زمانیکه من در سندیکای بیمه گران بودم، تلاش کردم تا اجازه ندهم که قوانین متعارض و خصمانه نسبت به صنعت بیمه تصویب شود .

به گفته وی صنعت بیمه باید تلاش کند تا از طریق کانال های ارتباطی مختلف با مجلس ارتباط برقرار کند  تا در صورت تصویب قوانین متعارض با صنعت بیمه  به نفع صنعت قوانین را تغییر دهند.

ریسک نیوز همچنین در خصوص اعمال نفوذ مجلسی ها در شرکتهای بیمه و برخی نمایندگی های حقوقی و انتقال پرتفوی های پر سود به سمت این نمایندگی ها نیز سوالاتی مطرح کرد که به دلیل کمبود وقت اتاق امکان پاسخ فراهم نشد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

Take a peek inside our Wonderworld

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید