تاثیر قابل توجه تصفیه تسهیلات استراتوس بر عملکرد بانک اقتصاد نوین

تاثیر قابل توجه تصفیه تسهیلات استراتوس بر عملکرد بانک اقتصاد نوین

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : بانک اقتصاد نوین در اطلاعیه ای از تاثیر قابل توجه تصفیه تسهیلات گروه استراتوس بر عملکرد این بانک خبر داد.

بانک اقتصاد نوین که با نماد ونوین و سرمایه ثبت شده ۱۳.۱۳۱ میلیارد ریال و سرمایه ثبت نشده ۱۷.۲۹۴ میلیارد و ۷۳۴ میلیون ریال در بازار سرمایه کشور فعال است در اطلاعیه شفاف سازی خود با عنوان تاثیر تصفیه تسهیلات گروه استراتوس- گروه ب اعلام کرد : پیرو جلسات، مذاکرات، رهنمودها، تاییدات و تصمیمات متخذه در دادسرای جرایم اقتصادی و کمیته فرادستگاهی نزد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران؛ این بانک در راستای تعیین تکلیف و وصول مطالبات بانک مربوط به گروه استراتوس، توافق نمود که کل بدهی متعلق به شرکت‌های کیهان تبادل، فنی تجاری پارس شهر، بین‌المللی خانه‌سازی ایرانیان پرشیا، تجهیز کالا و سرمایه آسیا، رهروان دوراندیش، گسترش و توسعه صنعت آذربایجان و توسعه شهری فراز را پس از کسر بخشودگی جرایم و از محل دارایی‌های تسلیم شده شرکت‎های گروه استراتوس مشتمل بر سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران و املاک و مستغلات تصفیه شود.

بر اساس این اطلاعیه، با توجه به اهمیت مبلغ توافق شده برای تصفیه مطالبات بانک از شرکت‌های مذکور و از آنجا که فرآیند عملیاتی این رویداد در سال ۱۳۹۸ آغاز شده و نهایی شدن آن پیش از تصویب صورت‌های مالی سال مالی منتهی به ۲۹/۱۲/۱۳۹۸ صورت گرفته است، احتمالاً تاثیر قابل توجهی بر عملکرد بانک در سال مذکور داشته و آثار آن پس از قطعیت، افشا و به عنوان «رویداد تعدیلی بعد از تاریخ ترازنامه» در صورت‌های مالی سال ۱۳۹۸ اعمال خواهد شد. بر این اساس، تاریخ این تصفیه روز ۲۱ خردادماه سال جاری اعلام شده ولی نسبت آن به کل دارایی ها در سال مالی قبل و همچنین نسبت به کل درآمد در سال مالی قبل مشخص نشده است.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید