بیمه نوین به ازای هر سهم ١۵٢ریال سود تقسیم کرد

مثلث مالی : مجمع عمومی عادی سالانه بیمه نوین صبح روز دوشنبه ٢۴ خردادماه برای بررسی و تصویب صورت‌های مالی سال مالی منتهی به ٣٠ اسفند ١٣٩٩با حضور ٥٨.١٩ درصد سهام‌داران برگزار و با تصویب مجمع به ازای هر سهم ١٥٢ ریال سود نقدی تقسیم خواهد شد.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : مجمع عمومی عادی سالانه بیمه نوین صبح روز دوشنبه ٢۴ خردادماه برای بررسی و تصویب صورت‌های مالی سال مالی منتهی به ٣٠ اسفند ١٣٩٩با حضور ۵٨.١٩ درصد سهام‌داران برگزار و با تصویب مجمع به ازای هر سهم ١۵٢ ریال سود نقدی تقسیم خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل بیمه نوین، در این مجمع، ابتدا عیسی شهسوار خجسته؛ به‌ عنوان رئیس جلسه، همایون باقری طادی و مهدی نوش‌آبادی؛ به عنوان ناظران جلسه و همچنین شقایق دیلمی‌پور، مدیر امورمالی بیمه نوین به عنوان دبیر جلسه توسط حاضران انتخاب شدند.
همچنین نماینده حسابرس مستقل و بازرس قانونی مؤسسه حسابرسی فاطر و همکاران و نمایندگان بیمه مرکزی ج.ا.ایران در جلسه مجمع حاضر بوده و نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار به صورت آنلاین حضور یافت.
بر اساس این گزارش، پس از ارائه گزارش هیأت مدیره، گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی شرکت قرائت و پس از ارائه پاسخ‌های لازم در مورد بندهای گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی، صورت‌های مالی سال مالی منتهی به ٣٠ اسفند ١٣٩٩، عملکرد هیأت مدیره به تصویب مجمع عمومی عادی سالانه رسید.
همچنین تخصیص ١٠درصد از سود خالص سال ٩٩، به مبلغ ١۵٢ ریال به ازای هر سهم به تصویب مجمع عمومی عادی رسید و بر اساس تصمیمات مجمع، مابقی مبلغ سود خالص به حساب اندوخته قانونی، حساب اندوخته سرمایه‌ای و سود انباشته با هدف افزایش سرمایه در آینده نزدیک منظور گردید.
در بخشی از مجمع عمومی عادی سالانه شرکت، حسین کریم‌خان زند؛ مدیرعامل بیمه نوین به ارائه گزارش هیأت مدیره و عملکرد این شرکت در سال ١٣٩٩ پرداخت.
وی گفت: در سال ٩٩ بیش از ١٣٠٠ میلیارد تومان حق بیمه صادر شده است که نسبت به سال ٩٨ رشد ٣٩ درصدی را نشان داده و این درصد رشد نسبت به میانگین صنعت بیمه در سال گذشته بیشتر است. همچنین نسبت خسارت بیمه نوین در سال ٩٩ نسبت به سال گذشته آن از کاهش ٢.۵ درصدی برخوردار بوده است که نشان از ارزیابی و تحلیل درست ریسک در این شرکت دارد.
کریم‌خان زند همچنین با اشاره به اهمیت انضباط مالی در شرکت بیمه نوین، افزود: درسال ٩٩ جایزه ملی مدیریت مالی ایران برای چهارمین سال متوالی و در سطح تندیس بلورین، برای دومین سال پیاپی کسب شده است. یکی دیگر از اتفاقات خوب در بیمه نوین دقت همکاران در تعیین دقیق بودجه است. به طوری‌که که در سال گذشته ١٠١ درصد بودجه پیش بینی شده و در چند سال اخیر نیز همواره بیش از ٩٨ درصد بودجه تحقق یافته است.
به گفته وی شرکت بیمه نوین در حوزه ارتباط با مشتری در مقایسه با بسیاری از شرکت‌های بیمه دیگر پیشتاز بوده و نظر سنجی از بیمه‌گذاران در خصوص خدمات ارائه شده به صورت مستمر و دقیق صورت می‌گیرد.
حسین کریم‌خان زند، مدیرعامل بیمه نوین همچنین از گسترش شبکه فروش و ایجاد زیرساخت برای راه اندازی پرداخت خسارت به صورت آنلاین به‌عنوان برنامه‌های آتی این شرکت نام برد.
گفتنی است در پایان مجمع عمومی عادی سالانه، مؤسسه حسابرسی فاطر به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی و مؤسسه حسابرسی ایران مشهود به عنوان حسابرس و بازرس قانونی علی‌البدل و روزنامه اطلاعات نیز، به‌عنوان روزنامه کثیرالانتشار، انتخاب شدند .همچنین با رای سهامداران و اعضای هیات مدیره شرکت بیمه نوین، مبلغ ۴ میلیارد و چهارصد میلیون ریال به عنوان پاداش اعضای هیات مدیره و مبلغ ده هزار میلیون ریال به عنوان بودجه فعالیت‌های حوزه «مسئولیت اجتماعی» در نظر گرفته شد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

Take a peek inside our Wonderworld

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید