بیمه ما مجوز قبولی اتکائی گرفت

مثلث مالی : شرکت سهامی بیمه "ما" با تایید بیمه مرکزی برای اولین بار مجوز اتکایی قبولی از داخل را دریافت کرد.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : شرکت سهامی بیمه “ما” با تایید بیمه مرکزی برای اولین بار مجوز اتکایی قبولی از داخل را دریافت کرد.

به گزارش روابط عمومی بیمه “ما”؛ با ارسال تاییدیه مدیرکل  پذیرش موسسات بیمه ای بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بیمه “ما” مجوز اتکایی قبولی از داخل را دریافت کرد.

بر اساس این تاییدیه که به استناد ضوابط پذیرش اتکایی شرکت های بیمه مستقیم و حسب بررسی های به عمل آمده صادر شده است، بیمه “ما” از این پس مجوز قبولی اتکایی از داخل دارد و می تواند فعالیت های خود را در این زمینه گسترش دهد.

بر اساس آخرین گزارش منتشره دوره یکماهه منتهی به۹۹/۳۰/۱۱ حق بیمه صادره شرکت بیمه ما از مرز ۱۴۰۰۰ میلیارد ریال عبور کرده و این در حالی است که با دریافت مجوز اتکایی قبولی از داخل و توسعه فعالیت ها، شرکت خواهد توانست به سوی کسب سودآوری بیشتر قدم بردارد که این موضوع می تواند خبر خوشی برای سهامداران بیمه “ما” باشد. پس از افزایش سرمایه از ۱۵۰۰ به ۴۰۰۰ میلیارد ریال، علاوه بر افزایش ظرفیت نگهداری، شرکت از سرمایه لازم برای دریافت مجوز اتکایی برخوردار شد.

بیمه “ما” که برای نهمین  سال متوالی  تاییدیه سطح یک توانگری مالی خود را با افزایش نسبت توانگری به عدد ۱۸۴  دریافت کرده است، به عنوان هشتمین شرکت بیمه گر در میان شرکت های فعال صنعت بیمه در حوزه قبولی اتکایی از داخل، مجوز قبولی اتکائی خود را از بیمه مرکزی دریافت کرد تا همچنان بعنوان تنها شرکت بیمه ای بانک ملت و در قالب یکی از توانمندترین شرکت های بیمه خصوصی کشور خدمات برتر خود را مطرح کرده و از محل اخذ مجوز اتکائی قبولی پرتفوی مناسب و سودآوری را تولید کند.

احسان همتی مدیر بیمه های اتکایی و امور بین الملل بیمه “ما” با اعلام این خبر گفت: شرکت سهامی بیمه “ما” با سطح توانگری یک و نسبت توانگری ۱۸۴، سرمایه ۴۰۰۰ میلیارد ریالی و نظر به وجود تیم متخصص اتکائی، پس از اخذ تاییدیه کمیته کارکنان کلیدی مستقر در بیمه مرکزی ج.ا.ا و اخذ نظر مساعد نماینده نهاد ناظر صنعت بیمه کشور در خصوص نرم افزار اتکایی قبولی، موفق به اخذ مجوز قبولی اتکایی از داخل کشور شد. حسن رابطه با شرکت های بیمه مستقیم و اتکائی بازار ، حمایت از اقتصاد کشور، ایجاد ظرفیت اتکائی مربوطه و بر اساس مدل سودآوری تلاش بر آن خواهد بود تا با بررسی های فنی و پاسخگوئی مناسب و دراسرع وقت به نیاز های بیمه گران اتکائی واگذارنده ، بار دیگر موفقیت های شرکت در این حوزه واصل و نسبت به توسعه فعالیت های اتکائی شرکت بیمه “ما” اقدام شود. ان شاءا…

 همتی در این خصوص افزود : ایجاد کانال های ارتباطی نوین، به کارگیری و توسعه پلتفرم های فناوری و گسترش روابط اتکائی در بستر آی تی از ماموریت های جدی مدیریت بیمه های اتکائی و امور بین الملل شرکت بیمه “ما” در چشم انداز ۵ ساله خود می باشد. امید است تا با اتکال به خداوند منان و رفع تحریم های ظالمانه بر کشورمان ، همچنین با اتکا به تخصص ، تجرب ، توانمندی های داخلی و ارتباطات موثر و فنی این شرکت با شرکت های بیمه گر اتکائی و بروکری فعال ، مطرح و معتبر در دنیا ، در آینده نزدیک امکان انعقاد قراردادهای اتکائی در حوزه بین الملل فراهم شده تا سبد اتکائی شرکت بیمه “ما” بیش از پیش پربارتر و از غنای بیشتری برخوردار شود و شرایط اخذ مجوز اتکائی از خارج از شرکت نیز از سوی بیمه مرکزی ج.ا.ا مهیا گردد.

مدیر بیمه های اتکایی بیمه “ما” در انتها گفت : مدیریت بیمه های اتکائی شرکت از ورود دانش نوین بیمه ای و اتکائی دنیا غافل نبوده و تلاش و پیگیری مستمر در جهت بالابردن سطح معلومات و بروز رسانی پایگاه های داده خود را  به عنوان برنامه کوتاه مدت و میان مدت حفظ و توسعه خواهد داد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

Take a peek inside our Wonderworld

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید