بیمه درتقویم تاریخ / انجمن حرفه‌ای صنعت بیمه دربوته نقد / آیا جایگاه انجمن تضعیف شده ؟

مثلث مالی : 29 آبان ماه 1391 خبری با تیتر " حرفه‌ای‌ها در انجمن حرفه‌ای صنعت بیمه" منتشرشد. خبری که درآن آمده بود ، تعدادی از افراد با سابقه و صاحب نظر در صنعت بیمه با هدف توسعه و پیشرفت این صنعت تصمیم گرفتند تا انجمنی حرفه‌ای را تاسیس کنند و سید مهدی علوی، محمدجواد سهامیان مقدم ، سید محمد آسوده، علی ضیایی، غلامعلی ثبات، نصراله طهماسبی، غلامعلی غلامی و مسعود حجاریان به عنوان هیات موسس معرفی شدند.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : ۲۹ آبان ماه ۱۳۹۱ خبری با تیتر ” حرفه‌ای‌ها در انجمن حرفه‌ای صنعت بیمه” منتشرشد.

خبری که درآن آمده بود ، تعدادی از افراد با سابقه و صاحب نظر در صنعت بیمه با هدف توسعه و پیشرفت این صنعت تصمیم گرفتند تا انجمنی حرفه‌ای را تاسیس کنند و سید مهدی علوی، محمدجواد سهامیان مقدم ، سید محمد آسوده، علی ضیایی، غلامعلی ثبات، نصراله طهماسبی، غلامعلی غلامی و مسعود حجاریان به عنوان هیات موسس معرفی شدند.

درآن خبر، اهداف بزرگی مانند ، صیانت از نقش و جایگاه صنعت بیمه، همکاری با دستگاه‌های دولتی و سازمان‌های مردم نهاد ، همکاری و مشارکت در اجرای برنامه‌های ترویجی، آموزشی، فرهنگی ، همکاری با مراجع قانونگذار و سازمان‌های تنظیم قوانین و مقررات مربوط به صنعت بیمه، بررسی و اعلام نظر نسبت به پیش نویس طرح‌ها، لوایح و مقررات بیمه‌ای در جریان تنظیم و تصویب، حمایت حرفه‌ای از فعالان صنعت بیمه و همکاری با شرکت‌های بیمه جهت ارتقای سطح مدیریت حرفه‌ای و حاکمیت شرکتی در دستور کار انجمن قرارداشت .

امروز ۹ سال از آن تاریخ گذشته و عملکرد آن در بوته نقد قرار گرفته است . به راستی انجمن حرفه ای که دو محور اصلی توسعه منابع انسانی و اصلاح فضای کسب و کار را دنبال می کرد ، چقدر در انجام ماموریت خود موفق بوده است ؟

برخی از کارشناسان بیمه دررومی که روزگذشته در کلاب هاوس برگزارشد، با طرح انتقاداتی گفتند : آنجمن قوی وبا سرعت کار خود را شروع کرد اما چندی است درسکوت است و از اهداف خود منحرف شده است.

دراین روم گفته شد ، انجمن حرفه ای صنعت بیمه با الگو برداری از چارتر لندن کار خود را آغاز کرد اما نتیجه بدست آمده با برنامه متفاوت است و اعطای رتبه صلاحیت حرفه ای تاثیری بر آینده کاری کارکنان صنعت بیمه نداشته است ؟    

نظر شما دراین باره چیست؟ …

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

Take a peek inside our Wonderworld

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید