بیمه درتقویم تاریخ / انجمن حرفه‌ای صنعت بیمه دربوته نقد / آیا جایگاه انجمن تضعیف شده ؟

مثلث مالی : 29 آبان ماه 1391 خبری با تیتر " حرفه‌ای‌ها در انجمن حرفه‌ای صنعت بیمه" منتشرشد. خبری که درآن آمده بود ، تعدادی از افراد با سابقه و صاحب نظر در صنعت بیمه با هدف توسعه و پیشرفت این صنعت تصمیم گرفتند تا انجمنی حرفه‌ای را تاسیس کنند و سید مهدی علوی، محمدجواد سهامیان مقدم ، سید محمد آسوده، علی ضیایی، غلامعلی ثبات، نصراله طهماسبی، غلامعلی غلامی و مسعود حجاریان به عنوان هیات موسس معرفی شدند.

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print

مثلث مالی : ۲۹ آبان ماه ۱۳۹۱ خبری با تیتر ” حرفه‌ای‌ها در انجمن حرفه‌ای صنعت بیمه” منتشرشد.

خبری که درآن آمده بود ، تعدادی از افراد با سابقه و صاحب نظر در صنعت بیمه با هدف توسعه و پیشرفت این صنعت تصمیم گرفتند تا انجمنی حرفه‌ای را تاسیس کنند و سید مهدی علوی، محمدجواد سهامیان مقدم ، سید محمد آسوده، علی ضیایی، غلامعلی ثبات، نصراله طهماسبی، غلامعلی غلامی و مسعود حجاریان به عنوان هیات موسس معرفی شدند.

درآن خبر، اهداف بزرگی مانند ، صیانت از نقش و جایگاه صنعت بیمه، همکاری با دستگاه‌های دولتی و سازمان‌های مردم نهاد ، همکاری و مشارکت در اجرای برنامه‌های ترویجی، آموزشی، فرهنگی ، همکاری با مراجع قانونگذار و سازمان‌های تنظیم قوانین و مقررات مربوط به صنعت بیمه، بررسی و اعلام نظر نسبت به پیش نویس طرح‌ها، لوایح و مقررات بیمه‌ای در جریان تنظیم و تصویب، حمایت حرفه‌ای از فعالان صنعت بیمه و همکاری با شرکت‌های بیمه جهت ارتقای سطح مدیریت حرفه‌ای و حاکمیت شرکتی در دستور کار انجمن قرارداشت .

امروز ۹ سال از آن تاریخ گذشته و عملکرد آن در بوته نقد قرار گرفته است . به راستی انجمن حرفه ای که دو محور اصلی توسعه منابع انسانی و اصلاح فضای کسب و کار را دنبال می کرد ، چقدر در انجام ماموریت خود موفق بوده است ؟

برخی از کارشناسان بیمه دررومی که روزگذشته در کلاب هاوس برگزارشد، با طرح انتقاداتی گفتند : آنجمن قوی وبا سرعت کار خود را شروع کرد اما چندی است درسکوت است و از اهداف خود منحرف شده است.

دراین روم گفته شد ، انجمن حرفه ای صنعت بیمه با الگو برداری از چارتر لندن کار خود را آغاز کرد اما نتیجه بدست آمده با برنامه متفاوت است و اعطای رتبه صلاحیت حرفه ای تاثیری بر آینده کاری کارکنان صنعت بیمه نداشته است ؟    

نظر شما دراین باره چیست؟ …

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بیمه

تشریح برنامه های همایش بیمه و توسعه توسط رییس پژوهشکده بیمه

مثلث مالی : بیست‌و‌هشتمین همایش ملی بیمه و توسعه با عنوان «نقش صنعت بیمه در رونق اقتصادی، با محوریت تحول دیجیتال» در دو روز متوالیِ ۱۳ و ۱۴ آذر ماه به صورت حضوری(مدیران ارشد صنعت بیمه) و مجازی(سایر علاقه‌مندان) برگزار خواهد شد. حمید کردبچه،رئیس پژوهشکده بیمه در نشست خبری که به مناسبت بیست وهشتمین همایش ملی بیمه و توسعه با محوریت” تحول دیجیتال ” در سالن اجتماعات این مرکز برگزار شد گفت: هیچ همایشی مانند همایش روز بیمه نیست، چراکه این همایش بستری برای گفت و گو و گفتمان سازی است و با توجه به نقص صنعت بیمه در این زمینه، برپایی چنین همایشی بسیار مفید است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید