بیمه تجارت‌نو جزو سه شرکت صادرکننده بیمه‌نامه کشتی های خارجی درایران

مثلث مالی : مدیر بیمه‌های باربری، کشتی و هواپیما شرکت بیمه تجارت‌نو، با بیان اینکه بیمه تجارت‌نو "یکی از سه شرکت اول صنعت بیمه در صدور بیمه‌نامه کشتی است."اظهار کرد که این شرکت بیمه‌ای همچون سال‌های گذشته آماده ادامه صدور بیمه نامه بدنه و ماشین آلات و P&Iبرای کشتی‌های خارجی که در آب‌های ایران فعالیت می‌کنند هست.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : مدیر بیمه‌های باربری، کشتی و هواپیما شرکت بیمه تجارت‌نو، با بیان اینکه بیمه تجارت‌نو “یکی از سه شرکت اول صنعت بیمه در صدور بیمه‌نامه کشتی است.”اظهار کرد که این شرکت بیمه‌ای همچون سال‌های گذشته آماده ادامه صدور بیمه نامه بدنه و ماشین آلات و P&Iبرای کشتی‌های خارجی که در آب‌های ایران فعالیت می‌کنند هست.

پرگل پناهی، بااشاره به اهمیت امکان تردد آزاد و امن کشتی‌ها در آب‌های یک کشور، گفت: این مساله یکی از ارکان نشان دهنده‌ی امنیت تجارت و داد و ستد با آن کشور است که ضمن ترغیب شرکای تجاری به شروع و ادامه‌ی همکاری‌ با هر کشور، از طریق ایجاد تعادل در بهای تمام شده و در نتیجه قیمت کالاهای تجاری، به ایجاد اقتصادی پویا و سالم و گسترش رضایت و آرامش در جامعه کمک قابل توجهی می‌کند.

مدیر بیمه‌های باربری، کشتی و هواپیما شرکت بیمه تجارت‌نو، افزود: پوشش بیمه‌ای کشتی‌های خارجی، هنگامی که وارد آب‌های ایران می‌شوند کاور لازم را به دلیل وجود تحریم‌های ظالمانه ندارد و این کشتی‌ها باید مسئولیت خسارت‌های وارده را به صورت کامل برعهده می‌گرفتند.

پناهی، اذعان داشت که نبود پوشش‌های مناسب بیمه‌ای، برای کشتی‌های خارجی که به آب‌های ایران وارد می‌شوند باعث خواهد شد که امنیت ایران درنظر آنها کم رنگ شده و از ورود خودداری کنند و یا اینکه اجاره‌ای که بابت ارائه خدمات می‌گیرند را افزایش داده تا ریسک خود را پوشش دهند، که این مساله در نهایت برروی قیمت تمام شده کالاها خود را نشان می‌داد.

وی، بیان کرد: شرکت بیمه تجارت‌نو از همان سال‌های ابتدای تاسیس خود که هم زمان با ازسرگیری تحریم‌های ظالمانه علیه کشور بود، ضمن درک اهمیت موضوع، نسبت به آگاه سازی مالکان کشتی‌های خارجی از عدم امکان برخورداری از پوشش‌های بیمه‌ای خارجی خود در آب‌های ایران اقدام کرد و به ارائه‌ی بیمه نامه‌های متنوع بیمه‌ای متناسب با نیاز هر کشتی پرداخته است.

مدیر بیمه‌های باربری، کشتی و هواپیما شرکت بیمه تجارت‌نو، اظهار داشت:سازمان بنادر و دریانوردی نیز چندی پیش در اقدامی شایسته، به منظور حفظ منافع ملی، خرید و ارائه‌ی پوشش بیمه‌ای P&I برای کشتی‌های خارجی که وارد آب‌های ایران می‌شوند را الزامی کرد و در دستورالعملی در ماه جاری این مهم، به تمامی شرکت‌های کشتیرانی و سایر مراجع ذیربط ابلاغ شد.

پناهی، از جمله پوشش‌های برقرار شده برای کشتی‌های خارجی را، بیمه نامه بدنه،ماشین آلات و مسئولیت مالکان کشتی P&I برشمرد و گفت: بی‌تردید نام شرکت بیمه تجارت‌نو در میان شرکت‌های بیمه‌ای که مجوز صدور اینگونه پوشش‌ها را از سازمان بنادر و دریانوردی اخذ کرده‌اند می‌درخشد.

وی، اعلام کرد که شرکت بیمه تجارت‌نو با صدور بیش از ۳۶۵ فقره بیمه نامه‌ی کشتی، در جایگاه سه شرکت نخست بیمه‌ای در زمینه حق بیمه تولیدی در رشته کشتی قرار دارد که در کنار ارائه‌ی پوشش‌های بیمه‌ای لازم برای کشتی‌های ایرانی، آماده ادامه صدور بیمه نامه بدنه و ماشین آلات و P&I برای کشتی‌های خارجی که در آب‌های ایران فعالیت می‌کنند هست تا از این طریق گامی مثبت در جهت ایجاد رفاه و آرامش برای مردم کشور بردارد.

مدیر بیمه‌های باربری، کشتی و هواپیما شرکت بیمه تجارت‌نو، با اشاره به شبکه گسترده ارزیابی خسارت این شرکت، گفت:در این سال‌ها، تعدادی از کشتی‌هایی که تحت پوشش شرکت بیمه تجارت‌نو قرار داشتند و در اقصی نقاط جهان از جمله پاکستان، هند، چین، مالزی، سنگاپور و آب‌های مدیترانه دچار خسارت شدند که پس از ارزیابی‌های لازم خسارت آنها پرداخت شد، بنابراین درایران هم امکان ارزیابی خسارت‌ها به بهترین شکل ممکن وجود دارد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

Take a peek inside our Wonderworld

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید