منطقه پولی یورو با رشد ۲ درصدی از رکود خارج شد

مثلث مالی : یورواستات، اداره آمار کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرد که اقتصاد کشورهای حوزه یورو در سه ماهه دوم سال جاری رشدی دو درصدی را تجربه کرده است. به این ترتیب عملکرد اقتصادی ۱۹ کشور عضو حوزه پولی یورو از آمریکا و چین در سه ماهه دوم سال (بهار ۲۰۲۰) بهتر بود. ایالات متحده و چین در این بازه زمانی به ترتیب ۱.۶ و ۱.۳ درصد رشد اقتصادی داشتند.

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print

مثلث مالی : یورواستات، اداره آمار کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرد که اقتصاد کشورهای حوزه یورو در سه ماهه دوم سال جاری رشدی دو درصدی را تجربه کرده است.

به این ترتیب عملکرد اقتصادی ۱۹ کشور عضو حوزه پولی یورو از آمریکا و چین در سه ماهه دوم سال (بهار ۲۰۲۰) بهتر بود. ایالات متحده و چین در این بازه زمانی به ترتیب ۱.۶ و ۱.۳ درصد رشد اقتصادی داشتند.

رشد اقتصادی دو درصدی در حوزه یورو که با کاهش میزان بیکاری همراه بود فراتر از پیش بینی ها است. دلایل اصلی خروج کشورهای حوزه یورو از رکود اقتصادی پیشرفت در روند واکسیناسیون علیه بیماری همه گیر «کووید ۱۹» و کاهش تدریجی محدودیت های وضع شده برای جلوگیری از شیوع این بیماری است. با این حال اقتصاد اروپا همچنان سه درصد کوچکتر از وضعیت خود پیش از آغاز همه گیری ویروس کرونا است.

کمیسیون اتحادیه اروپا پیش بینی کرده است که تولید ناخالص داخلی طی سه ماهه پایانی سال جاری به سطح خود پیش از همه گیری «کووید ۱۹» برسد. این در حالی است که تولید ناخالص داخلی در برخی از کشورهای جنوبی قاره اروپا به دلیل بحران در صنعت گردشگری شان تا سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ به میزان خود پیش از آغاز بحران همه گیری ویروس کرونا نخواهد رسید.

تولید ناخالص داخلی در ایالات متحده آمریکا و چین سطح خود پیش از آغاز همه گیری کرونا را به ترتیب طی بهار سال جاری و پایان سال ۲۰۲۰ بازیافته بود. بنا به آخرین پیش بینی های صندوق بین المللی پول کشورهای آمریکا و چین در سال جاری به ترتیب رشد هفت و ۸.۱ درصدی را تجربه خواهند کرد.

این نهاد بین المللی پیش بینی کرده است که رشد اقتصادی در اتحادیه اروپا طی سال جاری با وجود طرح محرک اقتصادی، سرمایه گذاری در انرژی های تجدیدپذیر و فناوری های نوین از ۴.۶ درصد فراتر نخواهد رفت.

بنا به آمار منتشرشده از سوی یورواستات نرخ بیکاری در حوزه یورو از هشت درصد در ماه مه به ۷.۷ درصد در ماه ژوئن کاهش یافت. در مقابل میزان تورم از ۱.۹ درصد در ماه ژوئن به ۲.۲ درصد در ماه ژوئیه رسید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بیمه

تشریح برنامه های همایش بیمه و توسعه توسط رییس پژوهشکده بیمه

مثلث مالی : بیست‌و‌هشتمین همایش ملی بیمه و توسعه با عنوان «نقش صنعت بیمه در رونق اقتصادی، با محوریت تحول دیجیتال» در دو روز متوالیِ ۱۳ و ۱۴ آذر ماه به صورت حضوری(مدیران ارشد صنعت بیمه) و مجازی(سایر علاقه‌مندان) برگزار خواهد شد. حمید کردبچه،رئیس پژوهشکده بیمه در نشست خبری که به مناسبت بیست وهشتمین همایش ملی بیمه و توسعه با محوریت” تحول دیجیتال ” در سالن اجتماعات این مرکز برگزار شد گفت: هیچ همایشی مانند همایش روز بیمه نیست، چراکه این همایش بستری برای گفت و گو و گفتمان سازی است و با توجه به نقص صنعت بیمه در این زمینه، برپایی چنین همایشی بسیار مفید است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید