برنامه‌ریزی و قانونگذاری بیمه بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب تدوین شود

مثلث مالی : نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بیمه دانا، خواستار تدوین برنامه‌های گسترش و فراگیری بیمه در قالب برنامه‌های توسعه (برنامه هفتم)، مبتنی بر اصول بیانیه گام دوم انقلاب شد.

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print

مثلث مالی : نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بیمه دانا، خواستار تدوین برنامه‌های گسترش و فراگیری بیمه در قالب برنامه‌های توسعه (برنامه هفتم)، مبتنی بر اصول بیانیه گام دوم انقلاب شد.

دکتر ابراهیم کاردگر در گفتگویی به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب که تبیین کننده مرحله شکوفایی و بلوغ نظام اسلامی است، اظهار داشت: این امر به مثابه نقطه عطف تکامل فرآیندهای توسعه است و با توجه به اجزای آن، مسیر توسعه و رشد معناداری را تبیین کرده که به سبب آن الزامات ساختاری و بنیادی در حوزه های فکری، معرفتی، سیاستگذاری و اجرا را به همراه خواهد داشت.

وی گفت: نکته مهمی که بیانیه گام دوم انقلاب را از اسناد مرسوم بالادستی متمایز و برجسته می نماید، وجود بنیان‌های فلسفی و معرفتی مبتنی بر اصول بنیادی انقلاب و نظام فکری تمدن بزرگ اسلامی است که این یکی از مهمترین اصول سیاستگذاری و برنامه ریزی‌های توسعه‌ای نهاد حاکمیت می باشد.

به گفته وی، تبیین اصول فکری و معرفتی که چارچوب نظری سیاستگذاری‌های راهبردی را مشخص می‌کند، تعیین کننده اجزا و زمان برنامه‌ها و سیاست‌ها خواهد بود و در نتیجه هرگونه سیاستگذاری در مسیر پیشرفت و شکوفایی گام دوم انقلاب، در سطوح مختلف برنامه‌ریزی و قانونگذاری (برنامه های توسعه، قوانین بودجه و سایر قوانین و مقررات)، باید مبتنی بر بیانیه گام دوم انقلاب طراحی و تدوین گردد.

مدیرعامل بیمه دانا افزود: در طول بیش از یک دهه اجرای برنامه تحول صنعت بیمه، ساختار نهادی بازار و صنعت بیمه علی رغم تأکیدات حاکمیت در برنامه‌های توسعه و نیز سیاست‌های اعمال شده در بیمه مرکزی، همچنان ناکارآمدی و ناقصی بنیادی را به همراه دارد که نیازمند برنامه‌های توسعه‌ای کارا و هدفمند با محوریت نهاد حاکمیت است تا بتوان زمینه لازم برای ورود به مرحله دوم منحنی بلوغ و رشد فزاینده و فراگیر بیمه به ویژه در حوزه بیمه‌های زندگی فراهم گردد.

دکتر کاردگر، با اشاره به اینکه الزامات نهادی و سیاستی این نظام در حال تکامل، که بتواند نهادهای پشتیبانی کننده را هم در سطح حاکمیت و هم در بدنه صنعت بیمه، طراحی و تقویت نماید، باید در قامت برنامه‌های توسعه متجلی شود، تاکید کرد: از آنجائی که توسعه صنعت بیمه به طور معناداری با توسعه اقتصادی و اجتماعی جامعه همبستگی و ارتباط دارد، تدوین برنامه‌های گسترش و فراگیری بیمه در قالب برنامه‌های توسعه (برنامه هفتم)، باید مبتنی بر اصول بیانیه گام دوم انقلاب طراحی شود. / روابط عمومی بیمه دانا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بیمه

مدیرعامل شرکت بیمه سامان : «بیمه بدنه کیلومتری » محصولی بیمه ای مبتنی بر ریسک است

مثلث مالی : مدیرعامل شرکت بیمه سامان با اشاره به موضوع همایش بیمه و توسعه و راهبرد این شرکت مبنی بر لزوم حرکت به سمت بیمه گری مبتنی بر ریسک، تاکید کرد که «بیمه بدنه کیلومتری» به عنوان دستاورد منحصر به فرد این شرکت، مصداق بارز طراحی محصول بیمه ای مبتنی بر ریسک است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید