بخش سوم / واحدهای مسکونی ۱۲۰ تا ۱۳۵ میلیون ریال به ازای هر مترمربع درصدر بیشترین معاملات

دامنه قيمتی 120 تا 135 ميليون ريال به ازای هر مترمربع بنا بيشترين سهم از تعداد معاملات شهر تهران را به خود اختصاص داده اند.

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print

مثلث مالی : دربخش سوم گزارش تحولات قیمت مسکن دراردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ آمده است : متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران ۱۶۹/۷ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب معادل ۱۱/۰ و ۳۳/۹ درصد افزایش نشان می دهد. در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل ۳۳۹/۰ میلیون ریال به منطقه ۱ و کمترین آن با ۷۸/۵ میلیون ریال به منطقه ۱۸ تعلق داشته است. ارقام مزبور نسبت به ماه مشابه سال ۱۳۹۸ به ترتیب ۳۰/۳ و ۳۲/۸ درصد افزایش نشان می دهند.

تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در دوماهه نخست سال ۱۳۹۹

تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران در دو ماهه نخست سال ۱۳۹۹ به حدود ۱۲/۶ هزار واحد مسکونی بالغ شد که در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از آن ۱۹/۳ درصد کاهش نشان می دهد. در این مدت متوسط  قیمت یک متر مربع بنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهرتهران ۱۶۱/۳ میلیون ریال بوده است که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۳۴/۸ درصد افزایش نشان می دهد.

سایر شاخص های آماری بازار معاملات مسکن

در توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده بر حسب قیمت یک متر مربع بنا در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ حاکی از آن است که واحدهای مسکونی در دامنه قیمتی ۱۲۰ تا ۱۳۵ میلیون ریال به ازای هر مترمربع بنا با سهم ۸/۸ درصد، بیشترین سهم از تعداد معاملات شهر تهران را به خود اختصاص داده اند و دامنه قیمتی ۹۰ تا ۱۰۵ میلیون ریال با سهم ۸/۶ درصد در رتبه بعدی قرار گرفته است. دراین ماه، توزیع حجم معاملات به گونه ای بوده است که ۵۶/۹ درصد واحدهای مسکونی با قیمتی کمتر از متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی شهر تهران ۱۶۹/۷ میلیون ریال معامله شده اند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

صندوق بین المللی پول : شاهد فاصله گرفتن کشورها از دلار هستیم /

مثلث مالی : صندوق بین المللی پول در گزارشی از احتمال کاهش بیشتر سهم دلار از ذخایر ارزی جهان خبر داد. صندوق بین المللی پول اعلام کرد : دلار در مقابل ارزهای معتبر جهانی کار سختی را پیش رو خواهد داشت و به عقیده برخی از تحلیلگران، کاهش سهم دلار از ذخایر ارزی جهان بیانگر کاهش نقش دلار در اقتصاد جهانی است. سهم دلار از ذخایر ارزی بانک های مرکزی جهان از ۷۱ درصد در سال ۱۹۹۹ به ۵۹ درصد در سال ۲۰۲۰ رسیده در حالی که سهم یورو تقریبا در محدوده ۲۰ درصدی باقی مانده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید