بخش دوم گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران / واحدهای تا ۵ سال ساخت بیشترین سهم معاملات را دارند

ثلث مالی : گزارش تحولات بازارمسکن شهر تهران درارديبهشت ماه سال 1399 که برگرفته از آمارهاي خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است، توسط اداره بررسي ها و سياست هاي اقتصادي بانک مرکزي تهيه و منتشر شده است. بر اساس اين گزارش : در ارديبهشت ماه سال 1399 ،تعداد معاملات آپارتمان هاي مسکوني شهر تهران به 11/3 هزار واحد مسکوني بالغ شد که نسبت به ماه مشابه سال قبل 6/7 درصد کاهش نشان مي دهد.

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print

مثلث مالی : اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی بانک مرکزی در بخش دوم گزارش خاطرنشان می نماید : گزارش ذیل صرفًا معطوف به بررسی تحوالت بازار معاملات مسکن شهر تهران می باشد. حجم معاملات مسکن بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران به تفکیک عمر بنا در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ حاکی از آن است که از مجموع ۱۱۳۱۰ واحد مسکونی معامله شده، واحدهای تا ۵ سال ساخت با سهم ۳۸/۸ درصدی بیشترین سهم را به خود اختصاص داده اند. سهم مذکور در مقایسه با اردیبهشت ماه سال قبل حدود ۲/۲ واحد درصد کاهش یافته و در مقابل به سهم واحدهای با قدمت ۶ تا ۱۰ سال و ۱۶ سال و بیشتر افزوده شده است. توزیع تعداد معاملات انجام شده بر حسب مناطق مختلف شهر تهران در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ حاکی از آن است که از میان مناطق ۲۲ گانه شهر تهران، منطقه ۵ با سه ۱۵/۲ درصدی از کل معاملات، بیشترین تعداد قراردادهای مبایعه نامه را به خود اختصاص داده است. همچنین مناطق ۲ و ۴ به ترتیتب با سهم های ۹/۶ و ۸/۳ درصد دررتبه های بعدی قرار گرفته اند. در مجموع ۷۲/۸ درصد از کل تعداد معاملات انجام شده در شهر تهران در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ مربوط به ۱۰ منطقه شهربه ترتیب بیشترین فراوانی شامل مناطق ۵ ،۲ ،۴ ،۱۰ ،۱۴ ،۸ ،۷ ،۱۵ ،۱ و ۳ ) بوده و ۱۲منطقه باقی مانده ۲۷/۲ درصد از کل تعداد معاملات را به خود اختصاص داداند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

اخبار بازار

ایجاد تومان دیجیتال امکانپذیر است؟

مثلث مالی : رییس انجمن بلاکچین با بیان اینکه شاید “تومان” دیجیتال ارز مشترک مناسبی بین چند کشور نباشد، گفت: دینار اسلامی یا یورو به عنوان ارز مشترک بین کشورها مناسب‌تر است.

بازار مالی

سقف اعتباری کارت مرابحه به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافت /

مثلث مالی : سقف پرداختی در قالب کارت اعتباری مرابحه به مشتریان بانک‌ها و موسسات اعتباری از ۵۰ میلیون تومان به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. بانک مرکزی با صدور بخشنامه‌ای اعلام کرد که با تصویب کمیسیون اعتباری این بانک، بانک‌ها و موسسات اعتباری می‌توانند براساس ارزیابی و اعتبارسنجی مشتریان خود، نسبت به تخصیص اعتبار تا سقف مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان در قالب کارت اعتباری مرابحه اقدام کنند.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید