امهال وام‌های بانکی گامی در جهت تسهیل شرایط تولید

مثلث مالی : رییس کمیسیون تسهیل تجارت واردات اتاق بازرگانی اقدام بانک مرکزی در تمدید مهلت امهال وام‌های بانکی واحدهای تولیدی را مثبت ارزیابی کرد و افزود: امهال وام‌ها قطعا در بهبود شرایط واحدهای تولیدی موثر است.

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print

مثلث مالی : رییس کمیسیون تسهیل تجارت واردات اتاق بازرگانی اقدام بانک مرکزی در تمدید مهلت امهال وام‌های بانکی واحدهای تولیدی را مثبت ارزیابی کرد و افزود: امهال وام‌ها قطعا در بهبود شرایط واحدهای تولیدی موثر است.

سیدمحمد جعفری با بیان اینکه بنگاه‌های اقتصادی اکنون با مشکلات متعددی در جریان تولید مواجه هستند، اظهار کرد: وضعیت صنایع، جریان تجارت آنها و سهمی که از بازار به دست می‌آورند مانند گذشته نیست و خروجی مناسبی ندارد و این شرایط موجب شده تا واحدهای تولیدی قادر به تعهدات خود در دریافت تسهیلات بانکی نباشند.

وی ادامه داد:‌ تامین مالی از طریق سیستم بانکی یکی از مهم ترین راه ها برای بنگاه‌های اقتصادی است و متاسفانه منابع دیگر برای تامین سرمایه در گردش بسیار محدود است؛ بنابراین واحدهای تولیدی چاره‌ای جز مراجعه به این سیستم ندارند. بازپرداخت تسهیلات بانکی اکنون به دلیل شرایط کرونا و تشدید تحریم برای واحدها سخت شده، به همین دلیل امهال وام‌های بانکی قطعا در بهبود شرایط واحدهای تولیدی موثر است و گامی در جهت تسهیل شرایط تولید در واحدهای بخش خصوصی است.

رییس کمیسیون تسهیل تجارت و مدیریت واردات اتاق بازرگانی ایران عنوان کرد:‌ دوره تنفس پیش‌بینی شده برای امهال نیز این فرصت را در اختیار واحدهای تولیدی که تسهیلات معوق دارند قرار می‌دهد تا بتوانند برای بازپرداخت تسهیلات خود برنامه‌ریزی کنند.

وی اقدام بانک مرکزی و همراهی بانک‌ها در امهال تسیهلات بانکی معوق‌شده را مناسب و مثبت ارزیابی کرد و افزود:‌ شرایط و فضای تولید باید به گونه‌ای باشد که تولیدکنندگان را قادر کند بتواند سهم از دست رفته بازار را که به دلیل کاهش تقاضای ناشی از کرونا کاهش یافته است به دست آورند. / ایبنا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بیمه

مدیرعامل بیمه ایران : ارزیاب خسارت پروژه های بزرگ باید مستقل باشد

مثلث مالی : مجید بختیاری مدیرعامل شرکت بیمه ایران گفت : در شرکت بیمه ایران هیچ گاه گفته نشده ، فقدان نیروهای متخصص داریم و این شرکت با دارا بودن حرفه ای ترین کارشناسان رهبری کنسرسیوم بیمه پروژه های ملی را برعهده دارد . بختیاری درگفت و گو با پایگاه خبری مثلث مالی فرآیند ارزیابی خسارات در پروژه های بزرگی مانند پالایشگاه را دارای دو مرحله دانست و درخصوص مرحله اول گفت: بعد از وقوع حادثه ابتدا ارزیابی توسط متخصصان همان رشته صنعتی انجام و گزارش اصلی با نگاه مهندسی و تخصصی از علل حادثه و خسارت ها نوشته می شود.

اخبار

بیمه گری کاندیدای نمایندگی دوره یازدهم مجلس شد / سه برنامه برای دو سال

علیرضا حجتی، کاندید نمایندگی دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی :
▫️مردم عزیز تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس؛ اغلب شما با “بیمه” سرکار داشته اید. یا “بیمه شخص ثالث” اتومبیل گرفته اید، یا از “بیمه تکمیلی درمان” بهرمند شده اید، حتی ممکن است بیمه های “آتش سوزی و زلزله”، “عمر و حوادث”، “باربری” یا انواعی از بیمه ها را خریده باشید. من ٢۴ سال است که از سطح کارشناسی تا مدیریت ارشد، در “صنعت بیمه” حضور دارم و حالا نامزد نمایندگی میان دوره ی مجلس شورای اسلامی یازدهم شده ام. بعنوان متخصص “صنعت بیمه” با سه برنامه کاربردی وارد این میدان شده ام. برنامه هایم را ساده با شما در میان می گذارم.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید