امهال وام‌های بانکی گامی در جهت تسهیل شرایط تولید

مثلث مالی : رییس کمیسیون تسهیل تجارت واردات اتاق بازرگانی اقدام بانک مرکزی در تمدید مهلت امهال وام‌های بانکی واحدهای تولیدی را مثبت ارزیابی کرد و افزود: امهال وام‌ها قطعا در بهبود شرایط واحدهای تولیدی موثر است.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : رییس کمیسیون تسهیل تجارت واردات اتاق بازرگانی اقدام بانک مرکزی در تمدید مهلت امهال وام‌های بانکی واحدهای تولیدی را مثبت ارزیابی کرد و افزود: امهال وام‌ها قطعا در بهبود شرایط واحدهای تولیدی موثر است.

سیدمحمد جعفری با بیان اینکه بنگاه‌های اقتصادی اکنون با مشکلات متعددی در جریان تولید مواجه هستند، اظهار کرد: وضعیت صنایع، جریان تجارت آنها و سهمی که از بازار به دست می‌آورند مانند گذشته نیست و خروجی مناسبی ندارد و این شرایط موجب شده تا واحدهای تولیدی قادر به تعهدات خود در دریافت تسهیلات بانکی نباشند.

وی ادامه داد:‌ تامین مالی از طریق سیستم بانکی یکی از مهم ترین راه ها برای بنگاه‌های اقتصادی است و متاسفانه منابع دیگر برای تامین سرمایه در گردش بسیار محدود است؛ بنابراین واحدهای تولیدی چاره‌ای جز مراجعه به این سیستم ندارند. بازپرداخت تسهیلات بانکی اکنون به دلیل شرایط کرونا و تشدید تحریم برای واحدها سخت شده، به همین دلیل امهال وام‌های بانکی قطعا در بهبود شرایط واحدهای تولیدی موثر است و گامی در جهت تسهیل شرایط تولید در واحدهای بخش خصوصی است.

رییس کمیسیون تسهیل تجارت و مدیریت واردات اتاق بازرگانی ایران عنوان کرد:‌ دوره تنفس پیش‌بینی شده برای امهال نیز این فرصت را در اختیار واحدهای تولیدی که تسهیلات معوق دارند قرار می‌دهد تا بتوانند برای بازپرداخت تسهیلات خود برنامه‌ریزی کنند.

وی اقدام بانک مرکزی و همراهی بانک‌ها در امهال تسیهلات بانکی معوق‌شده را مناسب و مثبت ارزیابی کرد و افزود:‌ شرایط و فضای تولید باید به گونه‌ای باشد که تولیدکنندگان را قادر کند بتواند سهم از دست رفته بازار را که به دلیل کاهش تقاضای ناشی از کرونا کاهش یافته است به دست آورند. / ایبنا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید