اطلاق کلمه بیمه به “اوراق اختیار فروش” درست نیست /

مثلث مالی : انجمن حرفه ای صنعت بیمه به خبر بیمه سهام که از سوی گروه های مالی اعلام می شود ، واکنش نشان داد. در حالیکه هاشمی نژاد مدیرعامل گروه مالی ساتا و بیگدلی مدیرعامل بانک ملت از اجرای طرح بیمه سهام در قالب «اوراق اختیار فروش تبعی» خبر می دهند ، مسعود حجاریان مدیرعامل انجمن حرفه ای صنعت بیمه اطلاق کلمه بیمه به اوراق اختیار فروش را واژه ای نادرست عنوان کرد .

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print

مثلث مالی : انجمن حرفه ای صنعت بیمه به خبر بیمه سهام که از سوی گروه های مالی اعلام می شود ، واکنش نشان داد.

در حالیکه هاشمی نژاد مدیرعامل گروه مالی ساتا و بیگدلی مدیرعامل بانک ملت از اجرای طرح بیمه سهام در قالب «اوراق اختیار فروش تبعی» خبر می دهند ، مسعود حجاریان مدیرعامل انجمن حرفه ای صنعت بیمه اطلاق کلمه بیمه به اوراق اختیار فروش را واژه ای نادرست عنوان کرد .

مسعود حجاریان مدیرعامل انجمن حرفه ای صنعت بیمه به مثلث مالی گفت : بیمه تعهدی است که شرکت های بیمه بر اساس قانون و مصوبات شورای عالی بیمه قبول می کنند و تعهد بیمه گران درصورت وقوع حادثه تحت پوشش بیمه نامه در مدت اعتبار آن است.
وی یاد آور شد : اوراق اختیار فروش از جمله ابزارهای بازار سرمایه است که مطابق قانون به تصویب شورای عالی بورس رسیده است و به دارنده آن اختیار می دهد که سهام مندرج در اوراق را در سررسید به قیمت معین به صادرکننده اوراق بفروشد .

وی تاکید کرد : ماهیت این دو متفاوت هستند و اطلاق کلمه بیمه به اوراق اختیار فروش ، درست نیست .

این درحالی است که محمد بیگدلی مدیر عامل بانک ملت اعلام کرده در راستای حفظ آرامش سهام داران نمادهای زیر مجموعه وبملت در نظر دارد با انتشار اوراق اختیار فروش تبعی که در ایران با نام بیمه سهام شناخته می‌شود، از سهام زیر مجموعه خود حمایت کامل کند.
پیش تر هاشمی نژاد مدیرعامل گروه مالی ساتا اعلام کرده بود که مجموعه ساتا به عنوان سهام‌دار عمده بسیاری از شرکت‌های بزرگ بورسی قصد دارد برای برخی از سهم‌های زیرمجموعه خود اوراق «اختیار فروش تبعی» یا «بیمه سهام» منتشر کند.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بیمه

تشریح برنامه های همایش بیمه و توسعه توسط رییس پژوهشکده بیمه

مثلث مالی : بیست‌و‌هشتمین همایش ملی بیمه و توسعه با عنوان «نقش صنعت بیمه در رونق اقتصادی، با محوریت تحول دیجیتال» در دو روز متوالیِ ۱۳ و ۱۴ آذر ماه به صورت حضوری(مدیران ارشد صنعت بیمه) و مجازی(سایر علاقه‌مندان) برگزار خواهد شد. حمید کردبچه،رئیس پژوهشکده بیمه در نشست خبری که به مناسبت بیست وهشتمین همایش ملی بیمه و توسعه با محوریت” تحول دیجیتال ” در سالن اجتماعات این مرکز برگزار شد گفت: هیچ همایشی مانند همایش روز بیمه نیست، چراکه این همایش بستری برای گفت و گو و گفتمان سازی است و با توجه به نقص صنعت بیمه در این زمینه، برپایی چنین همایشی بسیار مفید است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید