آموزش نیروی انسانی و سرمایه‌گذاری در فناوری اطلاعات / درس‌های کرونا برای آینده

مثلث مالی : مدیرعامل بیمه تعاون، پاندمی را از جمله موارد حاضر در دسته ریسک‌های فاندامنتال دانست و بیان کرد: ابعاد گوناگون این ریسک شناسایی شده و مهم‎ترین آن که هم‌اکنون در سطح جهانی مورد بحث است، تأثیر بر روی کسب‌وکارها و توقف فعالیت آن‌ها است. بر این اساس، تعداد اندکی از شرکت‌های بیمه‌ در دنیا، با توجه به این ریسک و ایجاد شرایط انتقالی این ریسک به دولت، این نوع از ریسک را با مقیاس پارامتریک بررسی کرده و بر این اساس، شرایطی را برای تحت پوشش قرار دادن آن به وجود آورده‌اند.

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print

مثلث مالی : مدیرعامل بیمه تعاون، پاندمی را از جمله موارد حاضر در دسته ریسک‌های فاندامنتال دانست و بیان کرد: ابعاد گوناگون این ریسک شناسایی شده و مهم‎ترین آن که هم‌اکنون در سطح جهانی مورد بحث است، تأثیر بر روی کسب‌وکارها و توقف فعالیت آن‌ها است. بر این اساس، تعداد اندکی از شرکت‌های بیمه‌ در دنیا، با توجه به این ریسک و ایجاد شرایط انتقالی این ریسک به دولت، این نوع از ریسک را با مقیاس پارامتریک بررسی کرده و بر این اساس، شرایطی را برای تحت پوشش قرار دادن آن به وجود آورده‌اند.

نشست آنلاین بررسی آثار پاندمی کرونا بر صنعت بیمه با حضور یونس مظلومی، مدیرعامل بیمه تعاون از سوی مؤسسه آموزش عالی بیمه اکو برگزار شد.

یونس مظلومی در این نشست با اشاره به اینکه وظیفه اصلی شرکت‌های بیمه «کمک به مدیریت ریسک‌های احتمالی مشتریان» است، گفت: ریسک‌ها انواع مختلفی دارند که متناسب با هر کدام، مدیریت و هزینه‌های پوشش بیمه‌ای آن‌ها متفاوت است.

وی در ادامه به مفهوم ریسک‌های نوظهور اشاره کرد و بیان داشت: ریسک‌های نوظهور، ریسک‌هایی هستند که در گذشته اتفاق افتاده‌اند ولی به شکل جدیدی ظاهر می‌شوند.

مدیرعامل بیمه تعاون تشریح کرد: به عنوان مثال در مقوله ریسک‌های تغییرات اقلیمی، ریسک وقوع سیل، از دیرباز وجود داشته است، ولی با توجه به اینکه این مقوله همواره می‌تواند با علائم و شکل جدیدتری همراه باشد، در دسته ریسک‌های نوظهور قرار خواهد گرفت.

وی در مثالی دیگر به پدیده پاندمی به عنوان ریسکی نوظهور که از دیرباز وجود داشته است اشاره کرد و گفت: این پدیده با توجه به ویژگی‌های جدید خود و شرایط ایجاد شده در پی شیوع کرونا در سطح جامعه جهانی، به عنوان یک ریسک نوظهور شناخته می‌شود.

مظلومی در ادامه به بیان تاریخچه‌ای از شروع شیوع ویروس کرونا پرداخت و اظهار داشت: در سال ۱۹۶۰ ویروس کرونا شناسایی شده و حدود ۵۰ تا ۶۰ نوع از این ویروس تاکنون یافت شده که از مطرح‌ترین آنها می‌توان به سارس، مرس و SARS-COV-2 که به کرونا معروف شده است، اشاره کرد.

مدیرعامل بیمه تعاون، پاندمی را از جمله موارد حاضر در دسته ریسک‌های فاندامنتال دانست و بیان کرد: ابعاد گوناگون این ریسک شناسایی شده و مهم‎ترین آن که هم‌اکنون در سطح جهانی مورد بحث است، تأثیر بر روی کسب‌وکارها و توقف فعالیت آن‌ها است. بر این اساس، تعداد اندکی از شرکت‌های بیمه‌ در دنیا، با توجه به این ریسک و ایجاد شرایط انتقالی این ریسک به دولت، این نوع از ریسک را با مقیاس پارامتریک بررسی کرده و بر این اساس، شرایطی را برای تحت پوشش قرار دادن آن به وجود آورده‌اند.

مظلومی ادامه داد: هم‌اکنون تنها بیمه‌ای که در کشور ریسک توقف کسب‌وکارهای ناشی از پاندمی کرونا را پوشش می‌دهد، بیمه تعاون است که استقبال واحدهای کسب‌وکار از این بیمه‌ بسیار مناسب بوده است.

مدیرعامل بیمه تعاون در ادامه به چالش‌های شرکت‌های بیمه پس از شیوع پاندمی کرونا اشاره کرد و گفت: پس از شیوع پاندمی، با توجه به افزایش دو برابری تعداد فوتی‌ها که نمی‌توان دقیق مشخص کرد ناشی از کووید-۱۹ بوده یا خیر، پرداخت خسارت‌های شرکت‌های بیمه‌ای نیز افزایش قابل توجهی پیدا کرده است.

وی افزود: در مقابل، با توجه به آنکه حدود ۷۵ درصد از بیمه‌نامه‌های صادرشده در کشور مربوط به حوادث اتومبیل است، خوشبختانه کاهش ترددهای جاده‌ای به علت شیوع پاندمی کرونا سبب کاهش این حوادث شده است.

مدیرعامل بیمه تعاون به درس‌های اخذ شده از این پاندمی اشاره کرد و بیان داشت: امروزه ضرورت دارد تا تمام سازمان‌ها، بیش از پیش به ایجاد شرایط دورکاری برای نیروی انسانی اقدام کرده و همچنین شرایطی فراهم شود تا مشتریان نیز بدون نیاز به حضور در سازمان بتوانند نسبت به انجام امور خود اقدام کنند و از خدمات سازمان مربوطه بهره‌مند شود.

مظلومی اضافه کرد: از دیگر سو، لازم است تا سرمایه‌گذاری مطلوبی در بخش‌های فناوری اطلاعات و نیز آموزش نیروی انسانی به منظور مواجهه با شرایط آینده صورت پذیرد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

گزارش تصویری

“پرداخت مستمری آنی ” طرحی نو از بیمه معلم در سال ۱۴۰۰

مثلث مالی : سعید گیوه چی مدیربیمه های عمر و زندگی معلم میهمان برنامه “گفت و گوی زنده با مدیران ” مثلث مالی بودند. گیوه چی دراین گفت و گو ، رویکرد هیات مدیره این شرکت به توسعه فرهنگ بیمه های عمر پس اندازی را تشریح کرد و اینکه بیمه معلم با رعایت اصول بنگاه داری در صدد ارایه خدماتی است که بیمه گذارانش هم امکان حفظ سلامتی خود را داشته باشند و هم برای آینده خود پس انداز.

بیمه

رییس کل بیمه مرکزی : بیمه تجارت نو شرکتی جوان گرا و برنامه محور است

مثلث مالی : رییس کل بیمه مرکزی در بازدید از شرکت بیمه تجارت نو:جوان گرایی و برنامه محور بودن از ویژگی های خوب این شرکت استصبح امروز دکتر سلیمانی به همراه هیات عامل و مدیران بیمه مرکزی از شرکت بیمه تجارت نو بازدید کرد.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید